Реклама
Реклама
Реклама

Викручуються, як можуть: власники "евроблях" придумали, як не платити податки - UkrNews24.net

  1. У власників евроблях є час на розмитнення до 24 травня. З "евробляхамі" знову проблеми. Парламент...
  2. За новим порядком
  3. Настають штрафи і конфіскація автомобілів
  4. Читайте також:

У власників евроблях є час на розмитнення до 24 травня.

З "евробляхамі" знову проблеми. Парламент знизив акцизи і розмитнення стала доступнішою, але частина власників авто на Єврономер все одно шукають шляхи, як не платити податки. Хтось протестує і пече шини на кордоні, хтось знайшов спосіб обійти розмитнення і поставив авто на консульський облік, а хтось просто кинув авто в сусідній країні.

В обхід розмитнення

Маленька словацька село Убля - один з двох прикордонних переходів зі Словаччини в Україну. Він призначений тільки для пішоходів і особистого транспорту. У села на околиці Євросоюзу досі не було проблеми з закинутими авто. Але в Україні прийняли нові закони по евробляхам і Убля буквально перетворилася в автозвалища. Українці кидають авто всюди: біля дворів, на дорогах, займають громадські парковки. Деякі авто вже напіврозібраної.

Справа в тому, що так звані "пересічнікі" більше не можуть вільно в'їжджати в Україну. До 25 листопада українці могли законно на 5-10 днів в'їжджати в країну на авто з Єврономер і не розмитнювати його. Цим користувалися жителі прикордонних областей: купували машину в сусідній країні і кожні вихідні перетинали кордон - тому їх і називають пересічнікамі. Тепер їм треба або розмитнити авто, або заплатити заставу розміром у вартість розмитнення. Вигідніше - останній варіант.

Деякі все-таки знайшли спосіб не платити податки і їздити по Україні. Водії "евроблях" стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном. Це дає право перебувати в Україні до 60 днів. Стати на тимчасовий консульський облік за кордоном можуть власники річних віз, а також ті, хто має дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

За новим порядком

Хоч закон про евробляхах діє вже майже місяць, Кабмін тільки недавно прийняв тимчасовий порядок розмитнення. Він повинен спростити легалізацію авто на Єврономер. Поки українці розмитнили 3468 авто на Єврономер, відзначають в Державній фіскальної службі. В основному, це машини вартістю від 3,5 тис. До 7 тис. Євро., Рік випуску яких - від 6 до 10 років і більше.

Фото: В. Лабзенік

За затвердженим Кабміном тимчасове порядку, автомобіль можна тепер розмитнити на будь-якій митниці. Для цього машину треба пред'явити до органу з папкою документів.

На митницю потрібно подати електронну декларацію та інші документи на авто. Митники можуть відмовити в розмитненні, якщо паперів не буде вистачати або ціна машини буде занижена. У цьому випадку документи можна подати повторно. Після позитивного рішення в зазначений час з автомобілем потрібно прибути до відповідного органу доходів і зборів. Оплатити всі нараховані платежі і штраф в 8500 грн, який звільняє від відповідальності за те, що автомобіль раніше знаходився в Україні з порушенням законів. Після можна забирати авто із зони митного оформлення. Потім в сервісному центрі МВС потрібно отримати українські номери і документи.

Які документи потрібні для розмитнення:

  • Документ про право власності або про право розпорядження і декларування авто для вільного обігу на території України;
  • Електронна митна декларація;
  • Іноземний "техпаспорт" на машину;
  • Документ, що підтверджує вартість авто (рахунок-фактура, договір купівлі-продажу каталог або прайс-лист продавця, копія митної декларації країни відправлення, або інші документи).

Настають штрафи і конфіскація автомобілів

У евробляхеров є час до 24 травня 2019 року. З цього дня вступлять в силу нові міри покарання.

Штрафи за перевищення терміну перебування авто на іноземній реєстрації підвищили до 170 тис. Грн. Так, машина в режимі транзит може перебувати в Україні 10 днів, якщо треба перетнути дві і більше областей; якщо лише одну - п'ять. Якщо зараз максимальний штраф за порушення режиму - 8500 грн, то скоро він складе 170 тисяч грн. Є ще режим тимчасового ввезення, за нього іноземець може ввезти машину на термін до року. Автомобілю доведеться отримати тимчасову держреєстрацію, якщо людина планує перебувати в країні більше 30 днів.

Якщо сьогодні литовська фірма може приганяти евробляху, припустимо, в Коростень і передавати її українцеві, то тепер поліція знатиме, коли машина в'їхала і хто її ввіз. За передачу автомобіля іншій людині - штраф 34 тисяч гривень, за нинішніми мірками це половина вартості самої "евробляхі". Стільки ж доведеться заплатити за "Таксування" на авто з Єврономер.

Право ввезти машину на іноземних номерах є і у громадян України, але тільки у тих, які проживають за кордоном. У цьому режимі можна ввезти тільки один автомобіль. За кожний наступний треба заплатити заставу в розмірі вартості розмитнення машини.

Які тепер штрафи:

  • якщо авто в режимі транзиту затримається в Україні на день, то штраф буде невеликий - 170 грн;
  • якщо в режимі тимчасового ввезення прострочити виїзд, штраф складе 850 грн
  • від 20 до 30 днів - 85 тис. грн;
  • більше 30 днів - 170 тис. грн і конфіскація автомобіля. Такий же штраф за розбирання евробляхі на запчастини.

Штрафувати будуть заочно. За порушення митних правил фіскальщікі самі надішлють штраф на адресу реєстрації протягом трьох днів після закінчення терміну перебування в Україні. При цьому протокол про адмінпорушення вважається врученим порушнику, навіть якщо людина не живе за адресою, який він вказав. Податківці також відразу повідомлять про порушення в поліцію.

Поліція тепер автоматично буде отримають інформацію про всі авто на іноземних номерах. Так правоохоронці зможуть зупиняти машини і перевіряти терміни їх знаходження в Україні. До цього єдиної бази у митників і поліції не було.

джерело: сьогодні

Читайте також:

Підписуйтесь на Ukrnews24.net в Telegram , Щоб бути в курсі найцікавіших подій.

Останні новини