- умови оформлення
- Порядок переоформлення наділів
- Вимоги про погодження
- важливі нюанси
- переоформлення дач
- Законодавство інших держав
Для переоформлення прав володіння і власності на ділянку розроблена спеціальна процедура. Для отримання наділу проводиться безкоштовна приватизація земельної ділянки. Так називається процес перекладу майна з власності держави або муніципалітету громадянам.
умови оформлення
У 2015 році в закон про приватизацію земельних ділянок внесли зміни. Раніше переоформлення прав проводилося платно. У 2016 році процес став безкоштовним. Скільки коштує приватизувати земельну ділянку, з'ясовувати не треба.
Приватизувати земельну ділянку в Росії вийде при дотриманні умов. Об'єктами приватизації можуть бути земельні ділянки, відповідні наведеним нижче умовам:
- орендування для господарства (особистого підсобного або фермерського) на період до 6 років - оформити землю росіянин має право після проходження 5 років;
- знаходяться в безоплатному використанні, призначаються для особистого будівництва або ведення господарства, користування оформлено на період до 6 років, - через 5 років використання;
- в який звернувся росіянина 3 і більше дітей;
- на які звернулися поширюються інші норми законодавства, що дозволяє безкоштовно з 1 березня 2015 оформити землю.
Власник розпоряджатися наділом може, якщо земля приватизована.
У Федерації діє програма, за якою проводиться дачна амністія на садові ділянки. До якого року продовжена приватизація дачних ділянок? Дачна амністія дозволяє переоформляти наділи росіянам до закінчення 2020.
Порядок переоформлення наділів
Які документи потрібні для приватизації земельної ділянки? Для переоформлення землі потрібно:
- підготувати заяву для безкоштовного надання наділу або звернення про попереднє погодження (потрібно, якщо уточнюються межі наділу);
- звернення про зупинку оренди земельної ділянки в відведені терміни (при попередньому ув'язненні угоди на період до 6 років);
- посвідчення особи яка звернулася росіянина, довіреність на приватизацію земельної ділянки (при зверненні довіреної особи);
- згода чоловіка для приватизації землі (завіряється нотаріально);
- документацію, що підтверджує наявність прав на землю;
- кадастрову документацію;
- виписку з ЕГРП (є необов'язковою);
- іншу документацію, що підтверджує наявність прав на висновок ділянки з власності держави безкоштовно з 1 березня 2015.
Наведений перелік документації збирається для приватизації інших категорій земель, а не дачних ділянок.
Документація для приватизації землі передається в відповідальні за переоформлення підрозділи Росимущества або районну адміністрацію. Вибирають, куди документи на приватизацію земельної ділянки подаються, залежно від того, кому по ЕГРП належить наділ.
Іноді процес починається з оренди земельної ділянки в Росії. Оренда буде необов'язковою, якщо звернувся є багатодітним росіянином або у нього є інші підстави для безкоштовного отримання ділянки.
Росіянам доводиться самостійно з'ясовувати, які документи потрібні для приватизації земельної ділянки, і як проводиться приватизація земельної ділянки знаходиться в оренді.
Дозволить полегшити процес переоформлення земельної ділянки зразок заяви на приватизацію земельної ділянки. Деякі не вирішуються боротися за права і не шукають звернення про переоформлення земельної ділянки зразок. Вони задовольняються правом безстрокового користування. Але воно не дає можливості розпоряджатися наділом.
Такі росіяни вправі розпочати збирати документи для приватизації земельної ділянки. Слід пам'ятати, що зазначена угода з державою на безоплатній основі проводиться 1 раз в житті.
Вимоги про погодження
Процес ускладнюється, якщо необхідно попереднє погодження. Тоді подається не заява на приватизацію земельної ділянки, а звернення про погодження виділення землі. Закон про приватизацію землі передбачає, що розглядаються звернення протягом 30 діб. Виділену землю слід поставити на облік в Кадастровому центі. Попередньо викликається кадастровий інженер, який проводить роботи по виділенню наділу або уточнення його меж.
Після оформлення кадастрової документації подається звернення про безкоштовне виділення території. Рішення, яке підтверджує, що земля безкоштовно надається звернувся росіянину, є підставою, щоб з'явилося право на приватизацію земельної ділянки. З'явилися права на володіння в подальшому реєструються в Россреестра. Законодавством обумовлено, що займається переоформленням майбутній власник. Він має право з'ясувати, чи можна приватизувати вподобану ділянку.
Розібратися, як приватизувати земельну ділянку в Федерації, буває складно. Адже держава не завжди погоджується віддати свою власність. Тому, як приватизувати ділянку, держслужбовці іноді розповідають неохоче. Службовці Земельного комітету повинні надати необхідну інформацію про те:
- які потрібні документи на приватизацію земельної ділянки;
- який порядок приватизації земельних ділянок;
- у кого є право на приватизацію земельної ділянки;
- коли закінчується приватизація земельних наділів.
Але у росіян залишилося час, адже приватизація земельної ділянки продовжено до 2018 року.
важливі нюанси
З'ясовуючи, які потрібні документи для приватизації земельної ділянки, слід врахувати, що не на всі категорії земель переоформляється приватна власність.
Немає сенсу подавати звернення, якщо наділ належить до категорії:
- водного та лісового фонду;
- природоохоронних територій;
- громадських земель;
- ділянок, на яких були техногенні катастрофи;
- державних земель.
Вони не підлягають приватизації. Уточнити категорію ділянок до оформлення можна в кадастровому центрі вашого регіону .
Звернення з проханням приватизувати земельну ділянку знаходиться в оренді розглядаються до 2 місяців. При наявності всієї документації і відсутності по ФЗ підстав для відмови підписується угода про те, що оформляється приватна власність.
Зазначені терміни приватизації дійсні, якщо подати відразу необхідні документи. Порядок приватизації земельних ділянок єдиний для всіх категорій звернулися росіян. Тому слід відразу дізнатися, хто і як приватизувати ділянку може. Попередньо слід уточнити перелік документації, необхідний для переоформлення права власності на землю. Заздалегідь бажано підготувати довіреність на приватизацію земельної ділянки, якщо майбутній власник не планує займатися процесом особисто.
Іноземцям та людям без громадянства немає сенсу дізнатися про безкоштовне отримання землі. Така можливість надається виключно росіянам.
переоформлення дач
Дачна амністія на землю, що знаходиться в дачно-садових товариствах, дозволяє швидко і безболісно приватизувати землю і переоформити право власності на будинок і знаходиться біля нього наділ.
Для приватизації дачних ділянок буде потрібно така документація:
- заяву про приватизацію земельної ділянки (бажано самостійно знайти звернення про переоформлення земельної ділянки зразок);
- кадастровий паспорт наділу або його план, якщо земля отримана була до 1998;
- підстави, що дають право використовувати землю в особистих цілях.
Також перед приватизацією земельних ділянок дачних товариств слід підготувати:
- довідки на земельні ділянки, що підтверджують їх законне отримання від держави;
- відомості про межі наділів, із зазначенням площі, схеми розташування та юридичної адреси дачного товариства.
Росіяни, які з'ясовують, як приватизувати ділянку, повинні знати, що приватизація дачі продовжена до 2018 року. Приватизація земельної ділянки в садівництві - безкоштовна процедура. У деяких випадках потрібне проведення межування. За зазначену послугу, без якої не проводиться приватизація садових ділянок, потрібно віддати близько 10 000 - 12 000 руб.
При зверненні за допомогою в юридичні компанії заплатити доведеться близько 30 000. Зверніть росіянам не доведеться розбиратися, що таке приватизація. Службовці зазначених фірм пояснять, що приватна власність це надійніше. Адже після оформлення росіяни стають власниками ділянок.
Раніше говорили, що закінчується дачна амністія в 2018, але зараз терміни закінчення продовжили до 2020.
Законодавство інших держав
У Білорусі 2014 ситуація щодо переоформлення прав на наділи землі складалася так. Приватизація земельних ділянок в Білорусі неможлива, приватизувати землю в РБ вийде. Законодавством допускаються такі варіанти:
- оренда;
- оформлення власності;
- успадковане майно.
Фактично приватизація земельних ділянок в Білорусі замінена можливістю оформлення ділянок у власність. Оформляється вона в таких ситуаціях:
- необхідність будівництва (обслуговування) будинку;
- дачне будівництво;
- колективне садівництво;
- ведення ЛПХ.
Для перекладу в приватну власність, якої замінена приватизація земельних ділянок в Білорусі, будуть потрібні відомості про кадастрової вартості. Вона оплачується за можливість надання землі.
Приватизація дачної ділянки цікавить і українців. В Одеській області, як і в інших регіонах, громадяни, які вирішили переоформити власність, право зайнятися процедурою переоформлення самостійно або довірити процес спеціалізованим компаніям.
Приватизація садових ділянок можлива, якщо їх розмір не перевищує 12 соток. Під дачі виділяється 10 соток. Приватизація земельної ділянки в садівництві та дачному товаристві проводиться за однаковою схемою. Для переоформлення слід зібрати інформацію про земельному наділі і підготувати звернення. При затягуванні процесу переоформлення громадяни вправі звернутися до суду.