- Чим відрізняються садові та дачні будинки?
- Необхідні документи
- порядок приватизації
- Приватизація дачного або садового будиночка на приватизованій землі
- Як проводиться?
- особливості приватизації
- Чи потрібно реєструвати садовий і дачний будиночки на приватизованій землі?
поняття приватної власності на землю в Росії після тривалого радянського періоду було відновлено і закріплено в Конституції країни на початку 90-х років. До цього часу, що знаходиться в розпорядженні людей нерухоме майно та земля були власністю держави.
Прийнятий закон про приватизацію дозволив громадянам країни перетворитися з формальних власників нерухомості і землі в справжніх господарів. У них з'явилася можливість юридично закріпити свої права власників не тільки на квартири, в яких вони проживали, а й на садові і дачні будинки.
Чим відрізняються садові та дачні будинки?
Для поліпшення системи землекористування в країні в 2006 році був прийнятий ФЗ № 93, відомий в народі як «дачна амністія». Згідно з новою редакцією закону, його дія продовжена до 2018 року. Прийнятий в ньому порядок приватизації дачних, садових ділянок і зведених на них житлових будівель передбачає спрощену схему процедури оформлення права власності їх власниками.
При оформленні документів на право власності завжди виникає питання про те, як правильно записати житлову будову на садовій або дачній ділянці. У законодавстві важко знайти якесь чітке розділення між садовими і приватними будинками. Відповідь на це питання по будівлям можна знайти в СНиП та по використанню земель в ЗК РФ.
До садових будиночків відносять будови, що зводяться на земельних ділянках, виділених під розведення сільськогосподарських культур або для організації свого заміського відпочинку.
Площа дачних будинків по периметру становить від 35 до 100 кв. метрів. Вони призначаються для тривалого проживання. Такі будови можуть бути капітальними. На них можна оформити технічні паспорти, які є обов'язковими для приватизації будівель документами.
Чинний нині ФЗ № 93 дозволяє приватизувати садові будиночки, які зведені на землях виділених під дачну забудову. Розташування будівель на ділянках з певним цільовим призначенням є одним з основних умов дачної приватизації.
Необхідні документи
До складу пакета документів входять і такі документи, як:
- Заява на приватизацію будівель, в якій вказуються повні відомості про заявника, включаючи його ІПН, а також дані про об'єкт приватизації.
- кадастровий паспорт і виписки з ЕГРЮЛ і ЕГРП.
- Ксерокопії паспорта подавця заяви.
- Дозвіл на будівництво.
До 1 січня 2018 року дозволено при приватизації будівель не надавати документи, що підтверджують введення в експлуатацію об'єктів нерухомості. Разом з пакетом документів реєструють право власності органи подається квитанція про оплату державного мита. Процедура приватизації може проводитися третіми особами за дорученням власника нерухомості та земельної ділянки, завіреної у нотаріуса.
порядок приватизації
Процедура приватизації дачних і садових будинків проводиться в повній відповідності з двома Федеральними законами, зареєстрованими під номерами № 137 від 2001 року і № 93 від 2006 року. Починається процес будь-якої приватизації зі збору необхідних документів. Подальші кроки залежать від того, до якої категорії земель відноситься ділянку з будівництвом. Звертатися з питань приватизації будівель, що належать до садівництва потрібно в органи влади місцевого самоврядування.
Термін розгляду заявки на приватизацію будівлі визначений законом в 2 тижні. У разі відмови, він надається в письмовому вигляді із зазначенням причин прийняття негативного рішення. Воно може бути оскаржене в судовому порядку. При позитивному вирішенні питання наступним кроком приватизації є реєстрація прав власності. Пакет документів на будову надаються в Реєстраційну палату разом з прийнятим рішенням адміністрації. Разом з ними подається квитанція про оплату державного мита.
За спрощеною схемою приватизації власники дачних і садових нерухомості можуть скористатися послугами МФЦ і подати в них заявку на приватизацію разом з комплектом документів та декларацією стандартної форми, заповненої в 2 примірниках. Подаються документи в МФЦ за місцем територіальної належності земельної ділянки, на якому зведено будівлі.
В існуючій практиці приватизації зустрічається велика кількість випадків, коли у власників садових і дачних ділянок і зведених на них будівель з документів на руках є лише книжка садівника. У такому випадку процес приватизації необхідно почати з звернення до органів місцевого самоврядування із заявою про надання землі у власність. Після отримання рішення про виділення ділянки можна звертатися в органи, що реєструють право власності, попередньо провівши межування ділянки і оформивши на нього кадастровий паспорт.
Приватизація дачного або садового будиночка на приватизованій землі
Приватизація дачних і садових будиночків з 2017 року можлива лише за наявності кадастрового паспорта. Його виготовленням займаються БТІ. Для реєстрації нежитлових приміщень вимагається заповнення декларації на об'єкти нерухомості, а на житлові приміщення необхідно зробити технічний паспорт об'єкта.
Як проводиться?
Процес приватизації садових і дачних будиночків на землі, вже оформленої у власність, проходить по тій же схемі і в тих же органах, що на ділянках, поки ще належать садівничим і дачним товариствам. Кадастровий план на землю в пакеті документів на оформлення права власності на будинок замінюється свідченням на право власності землею.
Найзручніше проводити приватизацію будинку і будівель одночасно, але в чинному законодавстві немає норм, що зобов'язують це робити.
особливості приватизації
Спрощена схема приватизації дачних і садових будиночків та земель діє до 1 березня 2018 року. Це означає, що тільки до цього періоду власники дачними і садовими будиночками мають можливість реєструвати свої будови без рішення на введення в експлуатацію. Після закінчення цього терміну провести приватизацію дачних і садових нерухомості без цього документа буде неможливо.
По-перше, по дачної амністії можна оформити у власність капітальні будови, призначені для постійного проживання 1 сім'ї і має висоту не більше поверхів. По-друге, вони повинні бути зведені на ділянках, які були отримані власниками до 30 жовтня 2001 року. Земля під забудовою таких будівель повинна знаходитися в безстроковому користуванні або довічне успадковане володіння.
Чи потрібно реєструвати садовий і дачний будиночки на приватизованій землі?
Проведена в країні приватизація є добровільною. Кожен власник будівель самостійно приймає рішення про приватизацію об'єктів. Відсутність право власності на об'єкти може стати перешкодою для їх дарування , Продажу або застави.
Податок на дачну нерухомість повинен вступити повністю в усіх суб'єктах країни тільки в 2020 році. Зараз він діє лише в 28 регіонах.
Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:
Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!
Чим відрізняються садові та дачні будинки?
Чим відрізняються садові та дачні будинки?
Як проводиться?
Чи потрібно реєструвати садовий і дачний будиночки на приватизованій землі?