- Як розрахувати ПДВ (20%) для юридичних осіб на калькуляторі ПДВ Ви представник організації або індивідуальний...
- Як обчислити ПДВ від суми?
- платники
- Ставки і об'єкти оподаткування
- Що таке розрахункова ставка?
- Що таке податкове вирахування?
- Як розрахувати ПДВ (20%) для ВП
- Як порахувати ПДВ 20% від суми (формула)
Як розрахувати ПДВ (20%) для юридичних осіб на калькуляторі ПДВ
Ви представник організації або індивідуальний підприємець і хочете зрозуміти, як порахувати суму з ПДВ, щоб включити податок в підсумкову ціну товару, або дізнатися, як виділити ПДВ із суми? Щоб використовувати онлайн ПДВ калькулятор, потрібно виконати єдину дію - ввести число в рядок.
Справа з'являться виділений і нарахований податок, а також сума продажу або покупки з урахуванням і без урахування податку.
Так як деякі товари оподатковуються за ставкою 10%, то в рядку «ставка податку» можлива зміна значення, калькулятор ПДВ формує значення з урахуванням цієї ставки.
У полях праворуч тут же з'являться правильні підсумкові цифри.
Розрахунок ПДВ для чайників. Популярні питання
Що це за податок і які суми їм обкладаються?
Податок на додану вартість держава бере з організацій і підприємців, які продають товари, послуги, роботи і ввозять продукцію через митницю. Щоб зрозуміти, з чого стягується цей непрямий платіж до бюджету, розберемося, що таке додана вартість. Додана вартість - це різниця між ціною покупки товару і ціною його реалізації. Фактично це націнка, яку зробив продавець, саме з неї і слід заплатити в бюджет. Обкладенню обов'язково підлягають всі отримані аванси і вартість будь-якої продукції, яку організація або ІП віддає даром (в цьому випадку онлайн калькулятор ПДВ допоможе нарахувати виходячи з середньої ринкової вартості товару або послуги).
Як обчислити ПДВ від суми?
Найпростіше розібрати на наочному прикладі, що представляє собою виділення ПДВ із суми, в тому числі подивимося, як вирахувати ПДВ 20% від суми.
Приклад: Ви керівник організації і купили продукт у постачальника за 120 рублів. З них 20 рублів - сума обов'язкового платежу до бюджету за ставкою 20%, яку ви заплатили, так як вона включена у вартість товару. Без такого зобов'язання на додану вартість покупка коштувала б 100 рублів. Продати цей продукт ви хочете за 180 рублів - з націнкою 50%. Тому до його вартості ви додаєте 20%, які заплатить покупець товару. 20% від 180 рублів - становить 36 рублів. Значить, ви продаєте товар за 216 рублів з урахуванням податку. Ваша фірма не платить до бюджету всю виручку, яку отримає від покупця. Заплатити потрібно з тієї частини ціни, яку ви додали або наценілі при продажу. Ті 20 рублів, які ви заплатили постачальнику при покупці, віднімаються з підсумку в 36 рублів. Таким чином розмір платежу, який ви повинні відправити державі, складе 36 - 20 = 16 рублів. Порахувати саме цю цифру допомагає онлайн калькулятор ПДВ.
платники
У Росії цей податок платять усі юридичні особи та індивідуальні підприємці, крім:
- господарюючих суб'єктів, що використовують ССО;
- платників ЕНВД;
- тих платників податків, чия виручка за рік склала не більше 2 млн рублів (щоб звільнитися від статусу платника і необхідності платити, подайте заяву в територіальну інспекцію ФНС).
Ставки і об'єкти оподаткування
Існують 2 звичайні ставки:
- 20% - основна;
- 10% - знижена.
І одна пільгова:
Найчастіше застосовується основна - 20%.
Знижена ставка 10% діє при продажу тих видів товарів, які прямо перераховані в Податковому кодексі:
- дитячі товари;
- навчальна література;
- продовольчі товари, наведені в статті 164 НК РФ ;
- деякі медичні товари;
- племінні тварини.
Пільгову нульову ставку, як і десятипроцентну, використовують при продажу товарів, робіт і послуг з чітко обмеженого переліку ( стаття 164 НК РФ ). Один з пунктів списку - експорт. Право використовувати ставку 0% підтверджується документально.
Що таке розрахункова ставка?
Іноді розмір платежу потрібно обчислити з доходів з вже містяться в них податком. Тоді застосовується зворотний спосіб розрахунку за формулами:
Це і є розрахункові ставки 20/120 або 10/110. Однак найпростіше здійснить розрахунок онлайн калькулятор ПДВ, в якому вже враховані всі розрахункові ставки. Виділити ПДВ онлайн можна буквально в кілька клацань мишкою.
Приклад: Фірма отримала аванс в сумі 120 рублів з урахуванням податку. Як розрахувати ПДВ від суми в цьому випадку? Податок з такого авансу платять із застосуванням звичайної загальноприйнятої розрахункової ставки. Він складе: 120 * 20/120 = 20 рублів. Виділення ПДВ з суми в цьому випадку дає такий же результат, як при використанні звичайної ставки 20%. Розрахункова формула виділення ПДВ допоможе перевірити, чи правильно ви зробили обчислення за звичайною ставкою.
Випадків, коли використовується розрахункова ставка, - сім, вони перераховані в статті 164 Податкового кодексу . Платіж до бюджету розраховується так, тільки якщо в виручку, отриману від покупця він уже включений і необхідно з'ясувати, як порахувати ПДВ від суми вартості товару, роботи або послуги.
Це необхідно:
- При отриманні коштів за товари зі списку статті 162 НК РФ . це:
- гроші, які фірма отримує при продажу як фінансову допомогу або для поповнення фонду;
- дохід у вигляді відсотка за оплату продукції векселями або облігаціями або у вигляді відсотка, який вище основної ставки ЦБ;
- дохід від страхових виплат при невиконанні зобов'язань партнерами.
- При отриманні авансів за майбутню поставку або передачу майнових прав.
- При утриманні суми податковими агентами.
- При продажу придбаного майна.
- При продажу сільгосппродукції.
- При перепродажі автомобілів, куплених у фізичних осіб.
- При передачі прав на майно по пунктам 2-4 статті 155 НК РФ .
Отже, коли ми знаємо, як відняти ПДВ 20% від суми, можна розглянути питання, чим може допомогти формула нарахування ПДВ при визначенні суми, ніж треба платнику податків вирахування. Адже до цього питання податківці завжди ставляться з найбільшою підозрою.
Що таке податкове вирахування?
Відрахування - фактично це той податок, який ви заплатили, купуючи товар у постачальника, у складі його ціни. Не існує продукції, вартість якої не містила б в собі такої частини. Навіть при надходженні товарів з-за кордону вони обкладаються податком при перетині меж РФ по їх митної задекларованої вартості. При подальшому продажу продукції за призначеною вами ціною ви повинні бюджету за мінусом цієї суми. При цьому у вас повинні бути документи від постачальника, що доводять покупку продукції і оплату включеного у вартість ПДВ. Підтвердженням можуть в більшості випадків бути рахунки-фактури. Крім пред'явлених постачальниками сум прийняти до відрахування можна ( стаття 171 НК РФ ):
- утриманий при ввезенні на митниці;
- заплачений в бюджет при продажу, якщо покупець потім відмовився і повернув товар;
- заплачений заздалегідь, якщо потім договір розірвано і передоплата повернена;
- пред'явлений підрядником при капітальному будівництві або монтажу (демонтажу) основних засобів;
- пред'явлений постачальниками товарів, потрібних для власних будівельних потреб фірми;
- заплачений в бюджет при будівництві для потреб фірми;
- перерахований до бюджету податковими агентами;
- заплачений в зв'язку з витратами на відрядження або представницькими витратами;
- сплачений за раніше непідтверджений паперами експорт після підтвердження;
- сплачений з вартості майна, що входить до статутного капіталу.
Як розрахувати ПДВ (20%) для ВП
Користуйтеся тим же калькулятором ПДВ. Для ІП він розраховується так само, як і для організацій. У терміни сплати теж немає ніякої різниці - платники податків подають декларацію та сплачують до бюджету до 25-го числа місяця, що йде за звітним кварталом.
Як порахувати ПДВ 20% від суми (формула)
Формула розрахунку ПДВ допоможе зробити це швидко і без проблем. Ось принцип, який використовується в калькуляторі, щоб здійснити обчислення ПДВ у разі, якщо податок включений у вартість. Наприклад, це необхідно, щоб коректно поставити на облік основні засоби або просто зрозуміти, скільки ви переплатили державі. Якщо зрозуміти принцип, то робити розрахунок можна і без допомоги сервісу. Раптом під рукою не виявиться інтернету?
Щоб виділити ПДВ: розділіть потрібну величину на 1 + 20% (це 1,20), потім відніміть вихідну суму, помножте на -1 і округлите до копійок в найближчу сторону.
Розберемо формулу на нашому прикладі: виділимо суму за ставкою 20% з 120 рублів.
Нарахувати ПДВ на потрібну суму ще простіше. Якщо величину доходу без ПДВ помножити на 0,20, вийде сума самого податку, а якщо помножити на 1,20 - вартість товару з урахуванням податку.
Знову найпростіший приклад: нараховуємо ПДВ 20% на 100 рублів.
Що таке податкове вирахування?
Як обчислити ПДВ від суми?
Що таке розрахункова ставка?
Як розрахувати ПДВ від суми в цьому випадку?
Що таке податкове вирахування?
Раптом під рукою не виявиться інтернету?