Реклама
Реклама
Реклама

Засновник приватного дитячого садка про те, чому в Бресті немає бажаючих їх відкривати, і про новий проект

У Бресті відчутний брак місць в державних дошкільних установах. «БГ» в статті «Міні-дитсадок в житловому будинку, або Телега попереду коня» (№5 від 30.01.2015) писала про те, що, незважаючи на яке набрало чинності в листопаді 2014 року з'явилася постанова МОЗ, яка дозволила відкривати дитсадки в існуючій забудові , в більш ніж 300-тисячному місті бажаючих цим зайнятися не знайшлося.

І дорого, і дуже клопітно

Чому ж ні приватні фірми, ні ІП не відгукнулися на ці зміни відкриттям нових дитсадівських груп? На наше прохання своєю думкою з цього приводу поділилася засновник приватного дитячого садка «Монтессорі» (ЧУП «Діарсад») Таїсія Максимович.

За її словами, у того, хто вирішить відкрити приватний дитсадок, відразу виникне безліч проблем. Перш за все, необхідні великі грошові вкладення. Подальше облаштування ведеться за рахунок зароблених коштів.

«Щоб гроші батьків відпрацювати гідно, потрібно хороше обладнання, - каже Таїсія Василівна. - На таке, щоб діти отримували розвиток, а не просто за ними був нагляд, потрібні великі гроші ».

Висуваються жорсткі вимоги по санітарії. До приватного дитячого садка вони такі ж, як і до державного. Дуже складно, на думку Таїсії Максимович, знайти в місті приміщення, які відповідали б вимогам СанПіН і пожежної інспекції. Ще важче вирішити питання з організацією харчування дітей. Без цього можливо тільки їх короткочасне перебування в дитячому саду.

«Комуналка з нас береться за найвищим тарифом. Ніяких знижок не передбачено, - розповідає власниця дитсадка. - Коли спробувала домогтися пільги, мені відмовили, мотивувавши тим, що у мене приватна структура, завдяки якій я заробляю гроші ».

У той же час, наприклад, релігійні громади, згідно з постановою Радміну, платять за комуналку на рівні населення.

«Дитячий сад виховує майбутнє країни, тому таке ставлення подвійно прикро», - вважає наша співрозмовниця.

Не менш важливим є питання підбору кадрів. «У людини має бути бажання працювати, - впевнена вона. - Без цього ніяк. Якщо я йду, то повинна знати, що і під час моєї відсутності все буде окей ».

За визнанням Таїсії Василівни, в своєму саду їй доводиться бути і бухгалтером, і постачальником, і комірником, і водієм, і двірником.

«Якби мені за кожну з посад заплатили саму мінімальну зарплату, то це було б набагато вище того доходу, який я маю», - пояснює вона.

Відкрили дитсадок заради дочки

«Наша дочка Діана була пізньою дитиною, - згадує Таїсія Максимович. - У державному дитячому садку, куди Діана пішла в 2 роки, вона потрапила в групу Монтессорі. Через невеликий проміжок часу я помітила у своєї дитини великі зміни в кращу сторону. У мене не педагогічне, а медичну освіту, але я просто захворіла цією методикою ».

Однак в державному дошкільному закладі через велику чисельність дітей в групах організувати все в точності, як того вимагає ця програма, практично неможливо.

«Тому ми з чоловіком Анатолієм Дмитровичем вирішили ризикнути і заради дочки відкрили власний дитячий сад, - зізнається Таїсія Максимович. - Було дуже важко, тому що ніхто в нас не вірив. В єдиній групі ми зібрали всього 5 осіб. Привели своїх дітей наші знайомі ».

У той час приватний дитсадок орендував приміщення в державному. Коштів катастрофічно не вистачало. Відпрацювавши року два або трохи більше, Таїсія Василівна відчула, що нести цю ношу не під силу. Вона пішла в обласний відділ освіти і запропонувала посприяти їй в передачі всього, що у неї на той момент було, до державного дитсадок.

А передавати, до слова, вже було що. Спеціальний матеріал для занять за методикою Монтессорі, замовлений в Омську, в той час обійшовся подружжю близько 5 тисяч доларів. Крім цього, вони самі зробили необхідне обладнання: полички, стелажі, столи, стільці, комоди. І все, як того вимагала програма, з натурального дерева.

Питання про передачу відділ освіти розглядав довго, але в підсумку від надходження пропозиції він відмовився. Подружжю нічого не залишалося, як працювати далі.

Спас паралельний бізнес

«Мій нині покійний чоловік, з яким ми пройшли через всі труднощі разом, не раз повторював, що дитячий сад - це зовсім не бізнес, - згадує Таїсія Василівна. - Анатолій називав його моїм хобі. Так і є! Адже був час, коли ми не знали, чим платити за оренду і зарплату людям. Я навіть запропонувала чоловікові повісити вдома плакат «Так не буде завжди!». А він сказав, що до цього варто додати: «Буде ще гірше!».

Але вони все ж знайшли вихід: взяли гроші в борг і стали возити тканини. Анатолій Дмитрович колись цим вже займався, тому досвід був.

«Вкладення від паралельно відкритої оптової торгівлі тканинами врятували наш дитячий сад, - вважає Таїсія Максимович і додає: - Через півроку ми спливли».

Таїсія Максимович: «Вкладення коштів у розвиток дитини - це інвестиції, які гарантують в майбутньому найвищий результат». знають навіть трирічні ».

При цьому у дітей повинен бути доступ до так званим Монтессорі-матеріалами. Це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми: геометричні тіла (циліндри, конуси і т. Д.), Таблички, дощечки, рамки, рухливий алфавіт, а також звичайні побутові предмети.

Через три роки вони набрали другу групу дітей. Після 7 років роботи був узятий кредит і побудовано в Задворцах то будівля, в якому дитячий сад знаходиться сьогодні. Результати копіткої роботи вихователів з дітьми стали видні. В результаті спрацьовувало сарафанне радіо і дітлахів в саду ставало все більше. Але вони обмежили набір до 24 осіб, більше 8-9 дітей в одну групу не брали. Так передбачено методикою Монтессорі.

Так передбачено методикою Монтессорі

Мєшков з грошима не накопичили

У деяких вихователів, які прийшли в сад на роботу, вже було освіту за програмою Монтессорі. Пізніше був налагоджений контакт з Монтессорі-центром в Бонні (ФРН), з яким підтримуються відносини досі. Німецькі фахівці приїжджають і готують педагогів.

«У нашому дитячому садку у мене вже росте третій онук, - каже Таїсія Василівна. - Коли середньому онукові потрібно було йти в школу, у нас з'явилася початкова школа з методикою навчання Монтессорі. Вона існує чотири роки, ну а онук уже вчиться в гімназії ... Багатьом, напевно, здається, що у власника дитсадка повинні стояти мішки з грошима при такій високій оплаті ».

Таїсія Максимович: «У нас в саду діти в 4 роки називають букви алфавіту від А до Я без запинок. Де звучить Глінка, а де Моцарт, знають навіть трирічні ».

При цьому у дітей повинен бути доступ до так званим Монтессорі-матеріалами. Це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми: геометричні тіла (циліндри, конуси і т. Д.), Таблички, дощечки, рамки, рухливий алфавіт, а також звичайні побутові предмети.

При цьому у дітей повинен бути доступ до так званим Монтессорі-матеріалами. Це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми: геометричні тіла (циліндри, конуси і т. Д.), Таблички, дощечки, рамки, рухливий алфавіт, а також звичайні побутові предмети.

Але ж і платежів чимало, і значну їх частину займає зарплата співробітників. А це не тільки вихователі і няні, а й викладачі іноземних мов, образотворчого мистецтва, музики, фізкультури.

«Хочеться, щоб ця зарплата була більшою, ніж у державному дитячому садку, - пояснює вона. - Тому що у людей має бути стимул триматися за своє місце і прагнути виконувати обов'язки бездоганно ».

- Тому що у людей має бути стимул триматися за своє місце і прагнути виконувати обов'язки бездоганно »

Без держпідтримки ніяк

У Таїсії Максимович великі плани на майбутнє. Вже не за горами відкриття по вул. Ленінградської ще одного дитячого садка приблизно на 100 місць. Тут в кожну групу буде набиратися не більше 20 дітей.

За її словами, будівля, де дотримані санітарні та протипожежні норми, знайшлося. Вже є домовленість і по організації харчування дітей. Плата для батьків, у порівнянні з існуючою в дитячому саду в Задворцах, значно зменшиться за рахунок збільшення чисельності і буде розрахована на середній клас. Вирішується питання з обладнанням і Монтессорі-матеріалом. Але все це можливо лише за умови виділення засновнику кредиту.

«Ми не зможемо повністю слідувати програмі Монтессорі, але все ж її елементи спробуємо зберегти, - обіцяє Таїсія Василівна. - Будемо намагатися, щоб рівень підготовки в нових групах залишався близьким до того, що вже напрацьовано. Дуже вдячна міськвиконкому, адміністрації Московського району Бреста і його відділу освіти за допомогу і підтримку при реалізації цього проекту. Без них це було б просто не можливо ».

Щоб «перша ластівка» не стала останньою

За словами начальника відділу освіти, спорту і туризму адміністрації Московського району м Бреста Юрія Просмицкого, обговорення питання і покрокові дії, розпочаті з позаминулого року, привели до того, що в цьому році проект по відкриттю приватного дитячого садка по вул. Ленінградської знаходиться в стадії реалізації. «З огляду на ту обставину, що для району вирішується дуже важлива соціальна проблема, адміністрація надає всіляку підтримку у, - пояснює Юрій Миколайович. - Роботи по втіленню проекту вже вступили в активну фазу. Є інвестиційні плани, приміщення, освітня програма. Це «перша ластівка» в нашому районі, і ми сподіваємося, що ініціатива буде успішною і дасть можливість району отримати соціальні дивіденди ».

Таїсія Максимович: «Важливо на самому ранньому етапі закинути в дитини зернятка знань, які згодом обов'язково проростуть»

При цьому у дітей повинен бути доступ до так званим Монтессорі-матеріалами. Це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми: геометричні тіла (циліндри, конуси і т. Д.), Таблички, дощечки, рамки, рухливий алфавіт, а також звичайні побутові предмети.

Юрій Просмицкій вважає, що залучення приватного капіталу в сферу освіти сприяло б створення рівнозначних економічних умов для приватних і державних дитячих дошкільних установ.

«Правда, при цьому потрібно здійснювати жорсткий контроль над використанням виділених асигнувань, - уточнює він. - Це дозволило б більш серйозно розвивати приватний сегмент, в тому числі і в системі дошкільної освіти. Адміністрація Московського району Бреста і її відділ освіти, спорту і туризму зацікавлені в тих партнерах, які будуть сприяти в реалізації соціальних програм. Їм ми будемо надавати можливу підтримку в рамках існуючого законодавства ».

Освіта за Монтессорі - це процес, при якому дитина самостійно вибудовує свою особистість. При цьому вихователь не веде дитину, а сам йде за ним. Девізом Монтессорі-педагогіки стали слова дитини, звернені до вчителя: «Допоможи мені зробити це самому». За дитиною визнається його прагнення до самостійності. Для нього створюється спеціальна культурне середовище, в якій він знаходить все необхідне для свого розвитку.

При цьому у дітей повинен бути доступ до так званим Монтессорі-матеріалами. Це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми: геометричні тіла (циліндри, конуси і т. Д.), Таблички, дощечки, рамки, рухливий алфавіт, а також звичайні побутові предмети.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.