Законом встановлено, що майнові відносини між подружжям складаються на основі рівноправності, при цьому неважливо, що один гарував на трудовому фронті, а інший забезпечував "міцний тил" (займався домашнім господарством). Адже ці дії спрямовані на одну мету: зміцнення сім'ї.
Спільно нажите майно подружжя

Вступаючи в шлюб, молодята нерідко мають якусь власністю. Чи буде вона внесена в «загальну скарбничку» або залишиться закріпленої за чоловіком, залежить від обставин. Об'єкти тривалого спільного користування - автомобілі, квартири, дачі нерідко переходять в розряд загального майна, якщо їх вартість була збільшена за рахунок спільно нажитих коштів. Тобто автомобілю був зроблений повний тюнінг, в квартирі перепланування і ремонт, до дачного будиночка прибудували веранду і так далі.
Зауважимо, що закон не ставить тимчасові рамки поняття «тривалість» в шлюбі. Кому і рік за три йде.
Іноді при вступі в шлюб наречений або наречена знаходяться в процесі придбання або створення майна. Чи буде воно вважатися спільним? Безумовно. Наприклад, при будівництві будинку право власності настає з моменту його державної реєстрації. Неважливо, що чоловік вклав свої кошти в будівництво до укладення шлюбу . Свідоцтво в Реєстраційній палаті, отримане після весілля, автоматично робить партнерів по шлюбу рівноправними собственнікамм цього будинку.
Що входить до складу спільно нажитого майна?
доходи від трудової, підприємницької та інтелектуальної діяльності;
пенсії, допомоги, матеріальна допомога, страховки і компенсації;
цінні папери (акції, облігації, депозитні сертифікати та ін.) і вклади, відкриті на ім'я одного з подружжя, при цьому вносяться грошові кошти повинні бути спільно нажитими;
підприємства, включаючи земельні ділянки , Будівлі, споруди, обладнання та всі інші види майна, що забезпечують його діяльність;
продукція, плоди або інші речі, довгострокового і короткочасного використання, отримані в результаті експлуатації спільного майна;
коштовності та інші предмети розкоші, в які входять твори мистецтва, колекції та антикваріат, вироби з дорогоцінного або напівдорогоцінного металів і каменів. Поняття предмета розкоші є суб'єктивним для кожної сім'ї, в залежності від її життєвого рівня.
Спільним майном може бути виграш від лотерейного квитка, придбаного під час шлюбу. Якщо поза шлюбом, то це особисте майно, і отриманими коштами чоловік може розпорядитися на свій розсуд.
Особисте майно подружжя
До особистому майну подружжя належать предмети споживання і засоби виробництва, в тому числі:
одяг, взуття, білизну та інші речі індивідуального користування, за винятком коштовностей і предметів розкоші;
майно, отримане в дар, у спадок;
майно, нажите до вступу в шлюб і доходи від нього.
Нюансів в цій області безліч. Так, особистим майном є виняткові (але не майнові!) Права на результати інтелектуальної діяльності. Чоловік-автор має право викласти в Інтернеті плід інтелектуальної праці, але гроші з його видання зобов'язаний розділити з родиною.
Премії за підсумками року прирівнюються до трудових доходів і є спільно нажитим майном , А Державна премія за творчі досягнення - особистою власністю.
Особливе питання - приватизація квартири , Отриманої в період шлюбу, на одного з подружжя.
Кожному сім'янинові хочеться прожити разом довго і щасливо, однак часом питання майнових відносин між подружжям постає досить гостро. При виникненні подібної ситуації краще не доводити її до крайності і застосування сили, а звернутися за консультацією до фахівців, наприклад на сайт Юрист Онлайн .
Чи буде воно вважатися спільним?Що входить до складу спільно нажитого майна?