Любов, кохання - далеко не головний фактор, що визначає тривалість сімейних відносин. Зате такі, як вік подружжя, досвід попередніх відносин, добробут і навіть шкідливі звички, на думку австралійських учених, безпосередньо впливають на "шлюбний стаж".
Співробітники Австралійського національного університету проаналізували статистичні дані доповіді про домашнє господарство, доході і зайнятості.
Читайте також:
Дослідники спиралися на інформацію про двох з половиною тисячах пар - як зареєстрованих офіційно, так і живуть в цивільному шлюбі.
Робота під оригінальною назвою "What's Love Got to Do With It" ( "Яке відношення до цього має любов?") Відкрила завісу над таємницею щасливого шлюбу.
Про все по порядку. З'ясувалося, що пари, в яких чоловік на один рік молодший жінки або ж старший за неї на один-три роки, розлучаються в два рази рідше в порівнянні з сім'ями, де чоловік старший на дев'ять і більше років.
Пари, в яких чоловік молодший на два роки і більше, теж розлучаються досить часто. Крім того, виявлено, що шлюби особливо міцні, коли нареченому в момент весілля або початку спільного життя виповнилося принаймні 25 років. Те ж можна сказати і про парах, де обидва партнери або хочуть, або не хочуть мати дітей.
Читайте також: Грошовий еквівалент щастя
Невдалий шлюб можна обчислити за 15 хвилин
Шлюбним договором по любовної човні
Діти "в навантаження" також впливають на тривалість офіційного і цивільного шлюбів: одна з п'яти опитаних пар, у якій були дошлюбні діти, розлучилася. Якщо дітей не було, розлучалися тільки дев'ять відсотків.
Позначається на взаєминах подружжя і сімейне життя батьків. Серед розлучившись пар виявилося близько 16 відсотків тих, чиї батьки свого часу теж пережили розлучення; при цьому тільки 10 відсотків розлучених зізналися в тому, що шлюби їх батьків були міцними.
Якщо для обох партнерів їхній шлюб є другим або третім, в 90 відсотках випадків вони розлучаться - в порівнянні з тими подружжям , Для обох з яких цей шлюб - перший.
Впливають на тривалість шлюбу, що, в общем-то, не дивно, і гроші. Близько 16 відсотків розлучень відбулося через низькі доходи або відсутності роботи у партнера-чоловіка.
Стосунки пари, в якій у одного з партнерів є шкідливі звички (наприклад, він курить), а у другого - немає, швидше за все теж закінчаться розлученням.
Фактори, які дослідники віднесли до несуттєвих для тривалості шлюбу, - кількість і вік дітей, народжених в ньому, наявність роботи у подружжя і тривалість трудового стажу кожної з половин.
"В принципі я згодна з цим дослідженням, - говорить медичний і сімейний психолог Ольга Мартинова. - Однак є кілька" але ". По-перше, я б не підписалася з такими категоричними віковими критеріями.
У моїй практиці зустрічалося дуже багато випадків, коли партнери, не дивлячись на велику різницю у віці, надзвичайно дорожили один одним, тому що довго шукали свою половинку і нарешті зустріли "потрібного" людини. По-друге, я б поставила під сумнів і важливість того, що у чоловіка є дитина від попереднього шлюбу.
Діти швидко вловлюють суть відносин між дорослими, і якщо шлюб вдалий, дитина, часом неусвідомлено, допомагає його зберегти - він адже теж тягнеться до щастя.
І по-третє, в соціумі є якийсь міф про те, що чоловікові, перш ніж одружитися, потрібно як слід погуляти. І нагулюється він років до 25-30. Але є і такі, хто в силу різних причин робить це все життя. Одні - через невпевненість в собі, інші - через занадто велику любов до жіночої статі ...
З іншого боку, чоловік цілком обдумано може вступити в шлюб і в 22-23 роки.
І найголовніше - щасливий шлюб неможливо виміряти, зважити і вивести його точну формулу. Міцним роблять його наявність спільних інтересів у партнерів, вміння відразу домовитися про те, як молоді будуватимуть життя, талант поступатися іншому і, звичайно ж, любов.
А ось погубити відносини може як повне несхожість характерів та інтересів, так і стовідсоткове їх збіг ".
Уміння домовитися, особливо "на цьому березі" - одне з найважливіших в шлюбі. відсутність дипломатичного таланту здатне вбити навіть саму ніжну, саму пристрасну любов. Якщо ви дорожите один одним, навчитеся домовлятися і поступатися - і насолоджуйтеся сімейним щастям!
Яке відношення до цього має любов?