Реклама
Реклама
Реклама

Ілля Осипов

  1. суть явища
  2. Автобіографія (з Мережі)
  3. Особисті досягнення
  4. посадові досягнення
  5. У відображенні ЗМІ
  6. Репортаж французького радіо 2012 рік
  7. 1000 підписів за відставку антигромадської мера
  8. інтерв'ю
  9. Розповідь про студентські роки IT-підприємництва порталу NN-Today.ru
  10. "Прігород.Лайф", інтерв'ю з Сан-Франциско
  11. Цікаві факти
  12. Контакти

Про релігії в школі

Ілля (Вікторович) Осипов (рід. 6 січня 1975 г.) - нижегородський IT-бізнесмен, медіаменеджер, серійний підприємець , Блогер, громадський діяч (виступає за громадянські права і свободи в області поширення інформації). "Гуру нижегородського інтернету" .

Нікнейм в мережі: Ilya Os, Ilya000.

Одружений більше 13 років на Ганні Прасіковой (Лінгвіст, педагог, фітнес-інструктор). Двоє дітей Сава (10 років) і Варвара (5 року).

Найбільшу популярність в Росії отримав як засновник одного з найбільших міських сайтів НН.РУ , проданого через 14 років розвитку Hearst Shkulev Media / ІнтерМедіаГруп. У 2006-2008 директор порталу "Москва.Ком", власник і керівник Видавничого Дому "Біржа Плюс" c 2009 р по 2011 р

Співзасновник стартапа I2IStudy.com , Стартапа Numbuster, стартапа Банкрот.Про , Серії Евентов MDDay (Mobile Developer Day) і ін.

Політичні погляди: Ліберал, лібертаріанець .

Cпортсмен-любитель: біг на довгі дистанції

піддавався незаконному поліцейському затримання в зв'язку з активністю в Нижегородському Цивільному Русі.


Улюблена цитата: Все, що може бути - є, (с) невідомий Цивілізація - це обмін цінностей на зручності. (С) Станіслав Лем.

Улюблений жарт: Діти в підвалі грали в startupи. На смерть замучений інвестор Потапов.

Психологічний тип по MBTI: ENTJ

Логіко-інтуїтивний екстраверт .

суть явища

Бізнесмен американського типу : Технократ, дослідник-практик, винахідник.

Поширює сервіси, що допомагають навчанню і комунікації людей в усьому світі. Відмітна особливість інновацій Осипова: безкоштовність для інтелектуалів, можливість заробляти на вкладеному праці, підвищення потенційної мобільності населення.

Автобіографія (з Мережі)

Осипов Ілля Вікторович, 1975 року народження.

Професійно працюю в інтернет-бізнесі. У сфері інтересів: Веб, Мобільні додатки, Віральность, Гейміфікація. Беру участь в різних якостях: cтартапер, інвестор, ментор, консультант, менеджер. Є пару успішних продажів проектів, створених з нуля. Крім інтернету цікавлюся фондовим ринком, і інвестиціями в нерухомість.

Створені або проекти в яких я брав участь (звичайно не тільки я руку доклав): Міський портал - NN.RU, Міський портал - NNOV.RU, Серія Евентов - MDDay.ru, Розважальний сайт NNOVER.RU. Портал - Moskva.com (зараз закритий). Мобільний додаток-мережу Numbuster, Платформа для навчання мовам I2IStudy.com, Проект Bankrot.pro і ін. Так-же брав участь у Міських порталах ruKazan.ru, tumix.ru, www.dzerzhinsk.ru тощо. Співзасновник проекту електоронной комерції та логістики: "Спільна покупка в Нижньому Новгороді", і "Центри Роздач".

Раніше програмував під dos та windows.

Пишу повісті й оповідання (на аматорському рівні).

Захоплююся незвичайним досвідом, був в порядку 50 країнах, стрибав з парашутом, робив мертву петлю в спортивному літаку, і т.п. :-)

Місця мого навчання: Школи № 37, № 14 в нижньому Новгороді . Нижегородський Державний Університет ім. Лобачевського. Економічний факультет ( "Промеко")

Особисті досягнення

Закінчив економічний факультет Нижегородського Державного Університету, за фахом «Управління». Навчався в аспірантурі.

  • У 1996 р 1 місце у Всеросійській студентській олімпіаді з прикладної математики та інформатики, в складі команди з двох чоловік (спільно з Іллею Семеновим), що проводиться Госкомвузом РФ .

посадові досягнення

  • 1999 - 2012 Інтернет компанія ННРУ стала найбільшою інтернет компанією Нижнього Новгорода, і загальновизнаним лідером області веб-рішень та Інтернет-ЗМІ. Основний напрямок діяльності це найбільший в місті інтернет сайт відображає всі сторони життя міста, а також 3 дочірніх інтернет компаній. В даний час у всій Груп компаній працює більше 40 чоловік, в трьох офісах в Нижньому Новгороді, оборот компанії перевищує 1,5 мільйона доларів на рік.
  • 2002 - 2013 Інтернет компанія ТОВ «WWW.NNOV.RU» , Конкурент НН.РУ, викуплена, виведена з предбанкротного стану, погашені борги, проведена реструктуризація компанії, здійснено перехід до зростання і стабільній роботі. З 2003 р по 2006 р Збільшення виручки в 16 разів. В даний час ТОВ "www.nnov.ru" - інтернет компанія № 2 в Нижньому Новгороді після ТОВ "Інтернет компанії НН.РУ".
  • 2006 - 2007 Інтернет компанія Moskva.com (в місті Москві), один із засновників, директор. В кінець 2006 року відвідуваність сайту Moskva.com досягла майже 2 мільйони користувачів в місяць. Звільнився в 2007 через розбіжності з мажоритарним акціонером.
  • 2009 Участь в якості ментора і інвестора в проекті Аллока .
  • 2009 - 2011 Видавничий Дім Біржа Плюс. Викупив і став керівником цього найстарішого в Нижньому Новгороді видавничого дому (1 сайт, 1 журнал, 4 щотижневих газети). Провів санацію. Продав на початку 2011 року, зрозумівши що з паперової пресою "не по дорозі".
  • 2010 Продаж частки в проекті Аллока .
  • 2012 Начало роботи над ідеєю проекту I2IStudy.com
  • 2012 Підготовка до продажу та продаж Інтернет компанії ННРУ. Куплена найбільшим гравцем в області друкованої преси компанією Хёрс Шкулев Медіа (Входить до міжнародної групи Hearst .
  • 2012 Начало роботи над ідеєю і прототипів проекту NumBuster.
  • 2013 Продаж Інтернет компанії NNOV. Куплена тим же холдингом, що і ННРУ.
  • 2013 Перехід на основну роботу в I2IStudy.com в якості директора проекту.

У відображенні ЗМІ

Коментар про заборону вивчення іноземних мов

Про релігії в школі   Ілля (Вікторович) Осипов (рід

На ниві заборон відзначився голова культурної комісії Громадської палати РФ Павло Пожігайло. Математик, колишній співробітник ГРУ, кандидат історичних наук і президент Фонду Столипіна, він в ефірі радіостанції «Голос Росії» запропонував накласти заборону на вивчення іноземних мов росіянами. На його думку, це допоможе боротися з від'їздом громадян з країни і таким чином поліпшить демографію.

Експерти «Біржі» від вивчення мов відмовлятися не мають наміру. ..

Ілля Осипов, IT-підприємець

- Заборона на вивчення мов означав би остаточну «бидлоізацію» країни.У разі введення такої заборони я б постарався залишити країну з родиною в найкоротші терміни.- Заборона на вивчення мов означав би остаточну «бидлоізацію» країни

Репортаж французького радіо 2012 рік

Ілля Осипов - місцевий підприємець, який приєднався до опозиційного руху. Ілля Осипов володіє баром, двері якого завжди відкриті для проведення зборів активістів і опозиціонерів.

«Я стояв і думав наскільки небезпечно проводити збори у себе в барі. Я розумію, що можу все втратити. Мене можуть позбавити ліцензії. У нас це відбувається так: надходить дзвінок в адміністрацію з проханням перевірити заклад. Приходять люди з перевіркою, запитують що за зібрання тут проходять, що за люди тут збираються. І після цього вони знайдуть будь-який привід, щоб відібрати у вас ліцензію.

Ілля Осипов також веде активну діяльність в інтернеті, він створив 2 головних міських порталу. Через це його діяльність в опозиційному русі піддається додатковому ризику.

«До нас в компанію заходять якісь люди зі спецслужб. Якщо в деяких випадках їх цікавить конкретна інформація, то вони легко можуть отримати доступ до неї з сервера. Ми розуміємо, що протистояти цьому неможливо. У більшості випадків їх запити правомірні, але те, як вони їх роблять за формою - незаконно. Другий аспект - це "опозиціонери-екстремісти", як їх називають відповідно до їх власної термінології. Особисто я не вважаю їх екстремістами. Ми разом з ними ходимо на мітинги, вони не заявляють нічого незаконного. Ми результаті ми спілкуємося і тими, і з іншими. З одного боку ми даємо можливість опозиціонерам самовиражатися на нашому сайті, ми надаємо їм свого роду трибуну. З іншого доводиться відповідати на запити спец. служб ».

репортаж Анастази Бетьо.

репортаж Анастази Бетьо

1000 підписів за відставку антигромадської мера

"За збереження історичного ландшафту"

Городяни виступили за збереження історичного ландшафту Нижнього Новгорода
30 Сентября 2013

27 вересня, в ході прес-конференції в медіа-Страйк-холі було покладено початок масової кампанії за порятунок історичного ландшафту нижнього Новгорода .

Присутні, серед яких було чимало відомих ніжегородци - письменник Захар Прілепіна, телеведучий Ілля ласти, інтернет-бізнесмен Ілля ОСІПОВ, журналіст Юрій НЄМЦОВ, інші представники культури і бізнесу - говорили не тільки про швидке, на очах, зникнення цього ландшафту під натиском будівельних котлованів, але і про конкретні кроки по створенню паралельних цивільних структур з охорони спадщини. Ці структури повинні взяти на себе ті функції, які не виконують державні органи.

Конкретно - проведення державних історико-культурних експертиз цінних будівель і ансамблів, що дасть можливість домагатися їх постановки на державну охорону. Попередньо було розповсюджено звернення до нижегородцам.

Історик і правозахисник Станіслав Дмитрієвський, який відстоює історико-архітектурні цінності Нижнього Новгорода з вісімдесятих років минулого століття, оцінив минулий захід як довгоочікуваний вихід за рамки вузького кола одних і тих же ентузіастів-градозащітнікі. Планується підхопити успішний старт кампанії серією благодійних концертів, виставок та інших просвітницьких заходів, де буде продовжено збір грошей на процес надання гідним елементів Старого Нижнього статусу ораняемих об'єктів.

На думку бізнесмена Іллі ОСІПОВА, який більше десятка років - як і багато інших ніжегородци - фотографує «рідкісні та зникаючі види міста», в разі успіху кампанії з'явиться можливість діяти упреждающе, і шанси успішного захисту міського середовища зростуть в десятки разів.

Звичайно, ті, що зібралися згадували «прецедент Мініна »Як приклад успішного народного фінансування; і зараз городяни виступили як свого роду замовники - замовники такого Нижнього Новгорода, який їм подобається, з цікавою та різноманітною середовищем, самобутнім обличчям, що збереглася історичною забудовою. «Я хочу жити в Нижньому Новгороді, гуляти з дитиною по нижегородським вулицях, а не серед безликих багатоповерхових будівель, які можна побачити і Гонконгу, і в Сінгапурі, і в будь-якому місті планети» - такими були типові «вигуки з місць».

Після закінчення прес-конференції виникла гаряча дискусія про подальші дії. Як зазначає архітектор, експерт Ірина АГАФОНОВА, процес збереження пам'ятника не може зупинитися на його включенні в держреєстр, саме по собі це не гарантує його подальшу безбідне долю. Тому наступними етапами повинна бути реставрація та функціональне використання будівлі. За цим етапам також є конкретні пропозиції, з якими ініціатори прес-конференції готові в подальшому вийти до адміністрацій міста і області. Як тільки вони будуть підготовлені, вони також будуть анонсовані. Але першим кроком повинна бути постановка будівлі під охорону. Інакше цивілізовані інвестори, готові відреставрувати будівлю і використовувати його з невеликим прибутком, вкладаючись у розвиток історичного середовища, не зможуть конкурувати з інвесторами-хижаками, чиє завдання - викачати якомога більше грошей з золотої землі центру міста, створюючи при цьому переущільнений, гомогенну, візуально давить середу.

Також на прес-конференції було запропоновано створити громадський рух за збереження культурної спадщини Нижнього Новгорода.

Прес-служба екологічного центру "Дронт"

інтерв'ю

Регіональний Інфобізнес. Для журналу "Коммерсант. Секрет Фірми"

«Партнер мій Михайло Іосілевіч жив он у тому будинку, а я в кількох кварталах звідси, - показує у вікно ресторану «Тінькофф» в ТЦ «Поверхи», побудованому, до слова, компанією мера «Столиця Нижній», інтернет-інвестор Ілля Осипов, - Вся ділове життя зосереджена в центрі, де з однієї зустрічі на іншу можна дійти пішки, щоб в пробках не стояти. У столиці таке неможливо - я якось не фанатею від Москви ».

Іосілевіч і Осипов в нижегородському інтернеті фігури легендарні. У 1999 році вони створили міський портал nn.ru, на форумах якого городяни активно обговорюють свої проблеми, продають-купують нерухомість і «заводять друзів». «Інтернет - штука глобальна, але у людей завжди є локальні інтереси, їм хочеться обговорювати щось з сусідами», - розповідає Ілля.

Партнери стартували в Росії раніше «Вконтакте» і «Однокласників», але зібрали самі вершки тільки в рідному місті. «Коли минуло років п'ять з моменту запуску сайту, популярність порталу в місті наблизилася до 100%, нас навіть почали на вулицях дізнаватися як ніби ми зірки шоу-бізнесу», - сміється Осипов. nn.ru як і раніше найпопулярніший в місті сайт, його відвідує 70 тис. чоловік в день. Виручка - 2,5 млн руб. у місяць. Але проблема «низького стелі» швидко стала для партнерів актуальною - з БУДЬ? року оборот зростає всього на 10-20% в рік, хоча раніше подвоювався ????? щорічно. Партнери навіть створили сайт-клон nnov.ru, щоб створити видимість конкуренції і отримати частину рекламних бюджетів. Потім спробували разом зі столичними партнерами розкрутити міської сайт для Москви - «Москва.ком». Але такий варіант не вигоріла - в Москві вже набрали вагу соціальні медіа.

Руперт Мердок заробив мільярди на традиційних медіа і зараз інвестує в інтернет. Ілля Осипов вчинив навпаки - в 2011 році викупив видавничий дім «Біржа», який видавав однойменну ділову газету, найпопулярнішу в місті. «У них не виходило правильно вийти в інтернет, а ми були технарями, далекими від журналістських справ, мені було цікаво спробувати об'єднати ці два бізнесу і отримати синергетичний ефект», - міркує Осипов.

Експеримент виявився невдалим - витрати на друкарню і зміст журналістського колективу з'їдали весь прибуток. Осипов закрив деякі видання холдингу, скоротив персонал, а через рік продав видання структурам, близьким до сіті-менеджеру. Запевняє, що навіть трохи заробив.

Зараз Осипов знайшов все-таки спосіб «пробити стелю» - він інвестує гроші в ІТ-стартапи. Каже, що бере участь вже в 11 проектах, які випускають мобільні додатки, розробляють електронно-цифрові підписи і займаються «хмарної» аналітикою телефонних дзвінків. «Мені і Москва-то тепер не потрібна - я став двічі на рік літати на зустрічі в Силіконову долину. Якщо проект сильний, то краще відразу представляти його там », - міркує Осипов.

Правда, відразу після інтерв'ю він «полетів» в іншу долину - неподалік від Нижнього Новгорода. На березі Волги продається 4 Га землі, де Осипов з друзями подумує побудувати котеджне селище - стартапи, звичайно, інвестиція перспективна, але земля поруч з Нижнім стабільно зростає в ціні.

Журнал "Коммерсант Секрет Фірми", №11 (325), 01.11.2012

Розповідь про студентські роки IT-підприємництва порталу NN-Today.ru

- Розкажи про себе, де навчався, чим захоплювався?

- Навчався в Лобачевском на економічному, закінчив в 1998 році, але не дивлячись на факультет у мене були величезні успіхи в програмуванні. Я був самим розкрученим студентом нашого факультету за всіма, пов'язаним з цим, питань. Якось навіть виграв студентську олімпіаду з програмування. А менеджмент, економіку і бізнес якось зі змінним успіхом здавав.

- Яким був перший бізнес?

- Ми почали якимось бізнесом займатися з другого курсу, все тоді робили спроби. Спочатку ми займалися геоінформаційними системами і 3D, а також розробляли першу міську систему, щось дуже схоже на ДубльГИС . Потім я підробляв у батька в торговій фірмі, придбав якийсь бізнес-досвід, але працювати там не залишився.

- Як з'явився проект nn.ru ?

- Отримав диплом, і ми з партнером, Мишей Іосілевіч , Практично з коліна запустили проект nn.ru. Познайомилися ми в інтернеті, хоча потім виявилося, що у нас дуже багато знайомих, і вчився він зі мною на одному курсі. І ось якось, сидячи у мене на кухні, буквально за годину придумали бізнес, яким зараз вже займаємося 12 років.

- З чим довелося зіткнутися, і як ви боролися з проблемами?

- Nn.ru починався з нуля: грошей практично не було, тато партнера дав в позики 1000 $ і з дому були привезені комп'ютери, а у мого тата зняли в офісі кімнату безкоштовно, але, покористувавшись півроку, з'їхали на нове місце. Протягом перших трьох років ніяких істотних грошей ми не заробляли, тільки собі на прожиток. Ми як ентузіасти працювали до 3 ночі. Запустили його 7 вересня 1999 року, гроші він став нам приносити в 2001 році.

- Що дало поштовх доходу?

- Це були зміни ринку і заняття правильної ніші. Коли ми в дев'яностих приходили і пропонували рекламу в інтернеті, це викликало усмішки, тому що інтернет взагалі ніхто всерйоз не розглядав - це був незрозумілий носій реклами. Але знайшлися пара компаній, які відразу в нас повірили, у людей вже були усталені бізнеси, вони вірили в нас і спонсорували, розміщуючи рекламу. Зараз я розумію, що це була просто віра в проект, і саме завдяки таким компаніям можна сказати nn.ru і відбувся.

- Чи задоволені тим, що зараз вийшло?

- У мене ставлення до сайту неоднозначне. Мені багато чого не подобається, але я розумію, що вийшло те, що вийшло і вийшло дуже успішно. Це регіональний проект на масового споживача, і він зайняв масову ринкову нішу. Тому важко говорити про смаки і подібні речі. Протягом місяця його відвідує більше мільйона чоловік. Але через постійні, м'яко кажучи, конфліктів і негативної атмосфери його не люблять, але я розумію, що це відображення суспільства. На дзеркало нарікати нема чого.

- Як ви зараз оцінюєте інтернет-ринок Нижнього Новгорода? Чого бракує?

- Мені як чинному підприємцю дуже складно сказати. Всі ніші, що ні зайняті, ми намагаємося зайняти. Ми оцінюємо себе як досить великого гравця, тим більше у нас багато субпроектів, проектів з партнерами.

- З чого зараз починати підприємцям, які хочуть займатися інтернет-проектами?

- Зараз, на відміну від кінця дев'яностих, все змінилося: з одного боку, ніш стало менше, з іншого - склалися освітня та інформаційна інфраструктури, тому я рекомендував би робити все не на колінах, як ми, а піти в стартап тусовки, подивитися, що і як презентується, познайомитися з такими ж людьми, з інвесторами і бізнес ангелами, дізнатися про способи залучення інвестицій, розповідати про проекти кулуарно.

NN-today.ru

Дивіться також:

"Прігород.Лайф", інтерв'ю з Сан-Франциско

2013 12 31

Ілля Осипов, IT-експериментатор, відомий в Нижньому Новгороді як один із засновників місцевої соціальної мережі NN.RU (нині викуплена Hearst Shkulev Media Group), оселився в передмісті Сан-Франциско. Через скайп-конференцію «Прігород.Лайф» поговорив з передовим співвітчизником про формат життя в США для молодої сім'ї з кількома дітьми. - Добрий день, Ілля! Багато ніжегородци тебе «втратили». З фотогалереї в Facebook можна зрозуміти, що ти місяці поспіль подорожуєш по національним паркам США та конференцій розробників програмного забезпечення. Як влаштована сім'я, якщо не секрет?

- Поїхати на кілька місяців в Америку, чи не подбавши про освіту дітей, ми з дружиною не могли, тому старший ходить в американську школу, де, до речі, нормально вчиться. Мовне середовище зі 100% -ним зануренням - вже дуже пристойно говорить по англійськи, хоча і в Нижньому Новгороді він 2 роки займався з репетитором.

Через синівської школи, яка виступає якорем в просторі, ми не можемо ось так просто подорожувати, тому всі вилазки, - по Каліфорнії. Подивилися, звичайно, вже дуже багато всього цікавого, і національні парки, і музеї з кістками динозаврів і просто парки розваг, в канікули плануємо поїхати в Гранд Каньйон.

Так як довгостроковою метою є вступ до дітей один з провідних світових університетів, то англійська вони повинні знати блискуче, на рівні рідної, і письмовий і усний, а без справжньої мовного середовища, вважаю, це неможливо. Тому ми, ймовірно, будемо жити на дві країни. Що стосується моєї роботи, вдалося стати дистанційним працівником від мого офісу, тобто я повністю працюю по інтернету.

- Приблизно половина відміток в твоєму FB складається з хронометражу в 10-20 км бігу і демонстрації дієтичного меню, на зразок келиха червоного на ніч, а недавно з'явилися вражаючі фотографії з фінішу напівмарафон в Берклі .. складається враження, що ти новоявлений Форрест Гамп. Для чого потрібен такий сильний акцент в твоєму американському способі життя, на динаміці переміщень?

- Ну, тільки недавно з'явилися досягнення Спортом я займався давно, але в основному це фітнес клуби. Коли народилася перша дитина, вільного часу було дуже мало. Я привчив себе щодня бігати на нижегородському стадіоні "Водник", від якого жив в сусідньому будинку, а потім сильне розтягнення зв'язок і переїзд до Москви повністю збили всі мої плани. Два роки тому я став знову бігати, змусив мене до цього особистим прикладом Саша Базанов, нижегородський евентер і колектор мандрівників. Крім того, біг на довгі дистанції найбільш підходить мені до мого характеру, я завзятий і індивідуаліст. А для бігу не потрібна компанія, що мене повністю влаштовує.

Взяв участь в напівмарафоні Сан-Франциско, просто тому що він проводився неподалік. Успішно його пробіг, правда не офіційно. Після цього відразу зареєструвався на напівмарафон в Берклі, який влаштовували ті ж організатори. (Це місто від СФ в декількох кілометрах). Вважаю що непогано пробіг дистанцію для любителя, за 1 годину 46 хв. Всього в ньому брало участь 8 тис осіб, тобто дуже багато. Я на старті ще встав в групу яка бігла за трекером з написом 1 година 40 хв. Трекер, це така людина зазвичай професійний спортсмен який спеціально підтримує такий темп, щоб прибігти на фініш рівно за оголошене час, і так всю дистанцію і біжить з табличкою на паличці, служачи орієнтиром для інших.

Чесно кажучи, я місяць готувався, бігав по 10 км через день, швидкість хорошу виробив. Тому і зміг відносно легко пробігти 21 км (полмарафона). До речі я прибіг на фініш приблизно 800-тим, тобто увійшов в 10 відсотків кращих.

- Цікаві безпосередні спостереження американської будівельної індустрії, які можна зробити, пробігаючи по околицях великих міст. Наприклад, в Росії багато іноземних малокваліфікованих робітників, прийнято скаржитися, що вони заполонили передмістя і, зокрема, через них складно знайти фізично орієнтовану роботу, - чи бачив таке в Штатах?

- Сан-Франциско активно будується і розвивається, хоча зарегульованість ринку одна з найжорсткіших в США (величезна кількість всіляких обмежень). Проте, по суті, я живу на півострові з трьох сторін обмеженому океаном і затокою, а з четвертої починається знаменита Силіконова (Кремінна) долина. Місця в місті дуже мало, зазвичай щоб щось побудувати потрібно щось зламати. А попит величезний, інтернет компанії поступово перебираються з Долини в СанФран, активно освоюють даунтауна і нові ділові райони на SoMa.

Молоді співробітники зростаючих інтернет-компаній навіть розташованих в долині, часто хочуть жити в Сан Франциско, тут весело, багато подій, багато культурному житті, тут до всього ставляться терпимо і толерантно.

У місті з'єднані інтереси величезної кількості національностей, є Італійський район, Китайський Район, ДжапанТаун ... багато російських, і вихідців з СРСР, російська мова чути скрізь. Найчастіше здається, що місцевих практично немає. І люди продовжують прибувати, і з усіх кінців світу, і просто з інших штатів США в рамках внутрішньої міграції. Тут є: гроші і робота. Люди їдуть, ціни на нерухомість ростуть.

- До речі, в чому особливість американського ринку нерухомості? Ти якось розповідав в одному з чатів, що зрозумів багато цікавих законів ціноутворення.

- Я завжди трохи займався нерухомістю, як одним з методів інвестована. Не можна ж повністю покладатися тільки на інтернет і свою роботу, в кінці кінців інтернет проекти дуже і дуже ризиковані.

За весь американський ринок не скажу, але в Сан-Франциско є цікаві речі, по-перше ціни на нерухомість дуже сильно коливаються в залежності від Райна і навіть кварталу. Найчастіше - ось «хороший» район і тут ціни величезні, а ось «поганий», який в реальності може бути в декількох блоках від першого. При такій фрагментації звичайно потрібно орієнтуватися на місцевих експертів.

По-друге ринок дуже живий, тобто терміни продажу дуже швидкі, хороші об'єкти продаються дуже швидко, ліквідність і еластичність ринку просто феноменальна. У Росії ж об'єкти можуть легко рік чекати свого покупця.

По-третє все прозоро, просто в інтернеті можна просто знаючи адресу об'єкта подивитися хто його власник, коли він був куплений і за які гроші, крім того видно історію цього об'єкта, угоди, перебудови, власники. Все відкрито, це дуже цікаво. Звичайно нюансів ринку дуже багато.

Ну і останнє хочу відзначити той факт що Сан Франциско стоїть на тектаніческом розломі, тут в будь-який момент може статися землетрус

- Думаю, багатьом цікаво порівняти повсякденний побут: щодо елітне російське житло в центрі великого російського міста, звідки ти прибув - якою мірою комфорту воно відповідає в США. У Нижньому Новгороді зменшується площа громадських зон та дитячих майданчиків. Як з цією справою в Каліфорнії?

- У СФ мало дітей, муніципали дуже переживають через це і намагаються створити всі можливі умови тим, що є.

Майданчиків дитячих зустрічаються досить багато. Дуже хороші за матеріалами і продумані. Найчастіше майданчик оточений парканом так, щоб дитина не могла відкрити хвіртку, щоб дитина, і він не міг вийти і зникнути з під нагляду не дуже уважних дорослих. Дитячі майданчики, усюди, біля шкіл, в житлових кваталах, біля водойм, в парках, і навіть у мерії.

Перед мерією привезли багато штучного снігу на Різдво і висипали, спеціально щоб діти могли пограти.

Жити в принципі дуже комфортно. Забудова низька, в основному від одного до 3-4 поверхів, за винятком Даунтауна. Багато парків. Водойми. В межах міста, водяться гуси, качки, чайки, лебеді, білки, єноти, багато різних птахів в яких я не розбираюся. Люди дуже спокійні. Усюди прийнято пропускати пішоходів ..

- У Сан-Франциско використовуються невеликі приміські бунгало аналогічні нижегородським «дачах» і «садам»?

- Практично ні. СФ це величезні райони типу Річмонд або Сансет, де десятки тисяч приватних будинків, переважно на одну сім'ю. Незважаючи на те, що будинки стоять досить таки щільно, вони відокремлені один від одного і мають невелику участь землі ззаду. В основному будови двоповерхові. При такому способі життя не потрібно мати нічого заміського.

Ті ж, хто живуть за містом, в довколишніх містечках, відчувають себе теж думаю затишно. Силіконова Долина це, по суті, величезна село з малоповерхової забудовою, що тягнеться на південь від СФ на сотню кілометрів уздовж затоки.

Багато сімейні пари, народивши першу дитину прагнуть переїхати з міста в передмістя. Щоб дітей вирощувати в більш спокійних і комфортних умовах. Я був в гостях у друзів в таких містечках, там не просто спокійно. Там нудно

Однак пару знайомих все таки мають дачі в горах, на гірських озерах, але це скоріше не дачі в російській розумінні, а щось на зразок охотнічних будиночків.

- Наскільки відрізняється американський котедж від вітчизняного? впроваджена електроніка, "розумний будинок" як сьогодні в середньому виглядають в країні, звідки, подібно Чапай, ці системи почали переможно крокувати по планеті?

- «Люди Каліфорнії» - підкреслено різні і всі сім'ї живуть за своїм, величезний культурний діапазон.

Однак я помітив, що корінні жителі в побуті досить консервативні. Найрозумніші штуки, як правило, це системи автоматичного опалення та підтримки комфортної температури. Більш навороченного ні у кого не бачив. Або, можливо, не розпізнав

Звичайне відміну від Росії це газовий камін, і душ в якому неможливо регулювати потік води (старовинна американська система жива донині).

- Скільки коштує прийнятна для молодої сім'ї квартира в окремому будинку і багатоповерховому? Чи складно жити на знімних квартирах?

- Сан Франциско і Долина дуже і дуже дорогі. Практично найдорожчі в США якщо не брати до уваги острів Манхеттен в Нью-Йорку

Знімання пристойної квартири обійдеться від 2 тис. Доларів на місяць, знімати прийнято не менш ніж на рік. На місяць ніхто не здає. Електрика і газ (використовується для автономного опалення - дуже не дорого), на око, дешевше, ніж в Росії.

Дорога вода. Її в СФ можна пити прямо з-під крана. Рахунок моєї сім'ї з 4 осіб за комуналку близько 250 доларів на місяць, причому більше половини за воду. Лічильники речі все автоматичні. І передають свідчення самі, електронно.

- Як спілкуються між собою співтовариства в передмістях? Є якась місцева життя на тему вуличних свят, селищних сходів (яких достатньо мало в Росії)? За якими приводом на вас звертають увагу місцеві жителі?

- Місцеві жителі на нас ніяк не звертають увагу. Ми дивно звичайні. У Сан-Франциско вистачає всяких фріків, щоб звертати на них увагу.

Велика частина жителів СФ - це емігранти або люди переїхали сюди з інших штатів. Величезна кількість азіатів. Китайці, японці, тайці, в'єтнамці. У місті постійно проходять якісь евенти або свята районного / міського масштабу, - в основному, на вулиці, клімат дозволяє. Це і самодіяльність, і спортивні евенти, перфоманси, паради. Дуже популярні також фермерські ринки, які проводяться зазвичай по суботах.

- Ким працевлаштовані мешканці американського передмістя?

- У Каліфорнії величезна кількість самозайнятих людей, я читав в місцевій газеті, близько 30 відсотків. Тобто платять податки, але при цьому не є де-небудь найманими працівниками. Це фрілансери і дрібні підприємці. Це найбільший показник в США, а я підозрюю, що і у всьому світі.

Що стосується IT-сфери, я думаю що 90 відсотків її представлено на Західному узбережжі (Долина і Сан Франциско) і близько 10 - Східне (в основному Бостон). «Фішка» західній частині країни, в цілому, в тому, що люди дуже відкриті, і рідко зустрічається снобізм. Багато зустрічей під різними приводами організовують для підприємців, де люди приходять, щоб просто познайомитися і (можливо) послухати промовців; в основному ціни за учать в евент дуже демократичні. Тобто реально за вхід платиш 10-20 доларів, я так розумію, щоб організатори просто могли покрити оренду залу. Люди із задоволенням знайомляться, і розповідають про свої справи, без проблем знайомлять з партнерами і діляться своїми контактами.

- Скільки стартапів в твоєму особистому розробці?

- Один стартап, яким займаюся серйозно. Мені до речі більше подобатися старий термін «проект». В інших проектах я приймаю ту чи іншу участь, я ментор, ко-ФАУНДЕР, соїнвестор. Наприклад, проект NumBuster повністю придумав в ще Нижньому, але керують і розвивають його іноземні партнери. Мені він дуже подобається і я постійно в ньому беру участь, але скоріше як консультант, і ментор. Неможливо все робити самому і сидіти на кількох стільцях.

Брати участь чи в подібному стилі життя командам з Росії? Я думаю потрібно брати участь, але віддалено це робити складно. Тому, в загальному, перебуваю в Каліфорнії, щоб підвищити ККД і залучити інвестиції до найбільш продуктивним ідеям, в тому числі, партнерів з усього світу.

- Успіхів тобі, Ілля. Сподіваємося, тепер і для Америки що-небудь зробиш цікаве.

- Обов'язково. Вітаю з Новий Роком ваших читачів Бажаю відкривати нові року новими містами, це корисно в плані прочищення мізків.

- Дякуємо за інсайда. До нових зустрічей на сторінках нашого дивного видання.

Prigorodlife.ru

Цікаві факти

  • Розробив і написав особисто першу версію форуму на ННРУ разом з Олексієм Павловим і Андрієм Шапочніковим ННРУ .
  • Номер користувача ННРУ Осипова - user_id 2
  • Пише фантастичні оповідання та повісті, але вважає, що публікувати їх не має сенсу.
  • До світової фінансової кризи планував покупку острова в Південно-Східній Азії.
  • Стрибав з парашутом, на літаку робив мертву петлю, пірнав з аквалангом, був на Ельбрусі на позначці 4200 але до вершини не дійшов.
  • З 2013 року володіє просунутими методами психологічного впливу. "Я розігнав молодь, людина 5. Підійшов і встав в середину їх компанії, стою, мовчу, посміхаюся. Вони замовкають, переглядаються, змінюють місце дислокації з лавочки в арку. Я за ними. Встав поруч, посміхаюся:" Розмовляйте, ви мені не заважаєте, а я вам не заважаю? "Пара невиразних вигуків з їхнього боку і та-да !:" Ви тут живете, ну ми всі зрозуміли, йдемо ... ".
  • ініціював збір понад 1000 підписів за відставку мера Сорокіна, і відправив їх до Адміністрації Президента РФ . Останньою краплею стала парковка, для "полегшення" якої корумповані влада планувала знести частину історичного парку .

Контакти

Телефон

  • +1 585-457-5105 Тел прив'язаний до skype

ICQ

Skype

Офіційні сторінки

В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

Дивіться також

Але проблема «низького стелі» швидко стала для партнерів актуальною - з БУДЬ?
Оку оборот зростає всього на 10-20% в рік, хоча раніше подвоювався ?
Яким був перший бізнес?
З чим довелося зіткнутися, і як ви боролися з проблемами?
Що дало поштовх доходу?
Чи задоволені тим, що зараз вийшло?
Як ви зараз оцінюєте інтернет-ринок Нижнього Новгорода?
Чого бракує?
З чого зараз починати підприємцям, які хочуть займатися інтернет-проектами?
Як влаштована сім'я, якщо не секрет?