- Елі Джабраїлов
- Павло Угланов
- Вадим Гатауллін
- Олексій, Ельвіра і Юлія Гойхман
- Олексій статут
- Олександр Гельштейн
- Максим Вергун

Іпотечна криза 2008-2009 років не торкнулася девелоперських проектів Трампа: забудовникам вдалося знайти рятівний шар клієнтів - багатих росіян, які прагнули вивести свої гроші за кордон. Щонайменше 63 фізичних особи з російськими паспортами або адресами купили майно в семи вежах Trump майже на $ 100 млн.
Насправді реальна сума набагато більше.
Асоціація ріелторів Майамі (Miami Association of Realtors) веде статистику пошукових запитів з 2013 року. За даними асоціації, найактивніше нерухомістю в Майамі цікавляться росіяни. Як повідомляють ЗМІ, з листопада 2016 року найбільша кількість пошукових запитів на сайт асоціації Miamire.com прийшло саме з Росії : Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах кількість росіян, які побажали придбати елітну нерухомість в США, зросла на 35% в порівнянні з попереднім роком.
Одну з причин привабливості найбільшого мегаполісу на південному сході країни для вихідців з Росії ми вже пояснювали: багато наших співвітчизників воліють купувати через «своїх» ріелторів і за рекомендаціями друзів і знайомих. У Майамі ще в 1990-х роках утворився район, відомий як «Маленька Москва» (так місцеві жителі прозвали Санні-Айлз-Біч, де скуповували квартири перші росіяни), який славиться своїми фешенебельними торговими центрами і елітним житлом. Логотип Трампа красується на шести вишикувалися на Коллінз-авеню уздовж Атлантичного океану кондомініумів. Саме в них особливо люблять селитися росіяни. За словами місцевих брокерів, російських інвесторів приваблює в нерухомості Трампа якість і бренд, за які вони готові платити хороші гроші. В першій частині нашого розслідування ми вже писали про те, як три житлові комплекси Trump Tower на Санні-Айлз-Біч стали домом для багатьох вихідців з Росії, в тому числі для декількох лідерів оргзлочинності, шахраїв, страхових аферистів і політичних діячів.
Крім хмарочосів в «Маленькій Москві» російські інвестори виявилися цінним джерелом фінансування вежі Трампа в сусідньому місті Холлівуд, штат Флорида. Елітний кондомініум Trump Hollywood - це розкішна 40-поверхова скляна вежа, розташована на Золотому Березі Південної Флориди. Комплекс вміщує 200 резиденцій площею від 192 до 472 кв. м і два пентхауса.
Фото Getty Images
Дональд Трамп не володіє цією будівлею: як і в багатьох інших проектах, він продав ліцензію на використання свого імені забудовнику (в даному випадку ліцензію отримала Related Group - одна з найбільших девелоперських компаній в США, якою володіє мільярдер і давній друг Трампа Джордж Перес) і отримує відсоток від доходів з первинного продажу квартир. Дві інші башти , Трамп-Пелас (Trump Palace) і Трамп-Ройял (Trump Royal) в Санні-Айлз-Біч, теж належать Пересу.
Російські інвестори чимало вклали в проект Trump Hollywood. Завершений в 2009 році проект був на межі банкрутства через обвал ринку нерухомості, але з появою нових клієнтів продажі пішли в гору. Як писала газета The Washington Post , Обидва пентхауса в Trump Hollywood придбали росіяни.
В тему: Він брехав - неодноразово і кричуще: конгресмени вимагають розслідування щодо радника Трампа
Елі Джабраїлов
Пентхаус на першій лінії біля океану купила в листопаді 2011 року за $ 6 070 000 якась Олена Горлова . Як повідомляється на американському сайті нерухомості Zillow , Пентхаус загальною площею 829 кв. м складається з семи спалень і дев'ять ванних кімнат, тераси з панорамним видом на океан, доступом до приватного ліфта, а також оснащений системою «розумний дім». Зараз пентхаус Горловий виставлений на продаж, його вартість зросла до $ 9 995 000.
фото DR
Washington Post також повідомляв, що в 2011 році один з покупців пентхаусів запросив відомого дизайнера інтер'єру Стівена Гуровіц і агента з нерухомості з Майамі Моніку Горбан в Москву, щоб обговорити плани з декорування пентхауса. Ні Гуровіц, ні Горбан не мали уявлення, хто їх клієнт і яким бізнесом він займається, однак розповіли, як їх зустріли в Москві, розмістили в готелі «Рітц-Карлтон» і відвезли на броньованому «Мерседес-Бенц» на територію клієнта в Підмосков'ї. «Ви ніколи не дізнаєтеся, в якому бізнесі вони знаходяться, - каже Горбан. «Все, що я знала, - це те, що платіж пройшов і угода відбулася». Гуровіц і Горбан також розповіли, що їхній клієнт купив пентхаус і другу квартиру в цьому ж будинку, повідомляє видання.
Згідно із записами реєстру власників нерухомості округу Броуард, пентхаус був куплений в той же день, коли інший російський бізнесмен Елі Алієвич Джабраїлов придбав в цьому ж житловому комплексі квартиру вартістю $ 1 481 000. В документах купівлі-продажу і Горлова, і Джабраїлов вказують один і той же поштову адресу в приміському районі під назвою Північний Майамі: 17038 Dixie Highway 200. Крім того, згідно із записами державного порталу округу Броуард, при оформленні іпотечного кредиту в банку Bofi Federal Bank Горлова вказує московську адресу на Можайському шосе, який, за даними Єдиного державного реєстру нерухомості, належить Елі Джабраїлову. Як вдалося з'ясувати, Елі Алієвич Джабраїлов - старший брат російського підприємця, екс-кандидата в президенти на виборах президента Росії в 2000 році і колишнього сенатора від Чеченської Республіки Умара Алієвича Джабраїлова.
Павло Угланов
Саме в кондомініумі Trump Hollywood оселився знаменитий саратовський підприємець Павло Угланов , В 2010-2011 роках працював першим заступником міністра промисловості і енергетики Саратовської області. Як повідомляли місцеві ЗМІ, між Угланова і попереднім саратовським губернатором Павлом Іпатова існувало якесь угоду з приводу міністерського крісла. Однак угода виконано не було: міністром Угланов так і не став. він переїхав в Майамі , Де теж зайнявся бізнесом.
фото DR
Квартира за адресою 2711 S Ocean Drive Unit 3704 вартістю $ 1 815 986 була куплена в 2012 році, а через два роки Угланов продав її , Виручивши $ 2 850 000. У Майамі Угланов відкрив автомобільну заправку Niko Petroleum (під єдиним брендом «НІКО» на території Саратова і Саратовської області експлуатується 29 газових заправок), проте бізнес виявився невдалим і Угланов його продав.
Реєстру юридичних осіб штату Флорида налічує дев'ять комерційних структур, зареєстрованих на ім'я Павла Угланова і його колишньої дружини (пара розпалася після переїзду в Майамі ) Анастасії Угланова. Наприклад, в реєстраційних даних компанії UPN LLC Павло Угланов вказують т поштову адресу 18925 Atlantic Blvd). Це приватний триповерховий будинок загальною площею 290 кв. м. Угланов купив його в 2015 році за $ 1 430 000, а через рік продав , Виручивши $ 1 600 000.
Юридичною адресою компаній Nico Express LLC і Floridian Sun LLC, а також адресою реєстрації її засновників Анастасії і Павла Угланова вказано 10270 Sweet Bay Street Plantation.
Павло Миколайович Угланов став власником цього приватного будинку з шістьма спальнями і сім'ю ванними кімнатами загальною площею 449 кв. м в кінці 2014 року. Сума угоди склала $ 1 780 000. Через два роки він продав цю нерухомість за $ 1 950 000.
Вадим Гатауллін
Синові екс-заступник прокурора Башкортостану і екс-депутату парламенту Республіки Башкортостан від фракції КПРФ Вадиму Гатауллін покупка розкішної квартири з п'ятьма спальнями і п'ятьма ванними кімнатами загальною площею 434 кв. м в хмарочосі з логотипом президента Трампа коштувала депутатського мандата і $ 3 445 000 .
фото DR
Гатауллін був одним з перших російських інвесторів Trump Hollywood - він придбав її в 2009 році. Екс-депутат продав квартиру в минулому році за $ 4 100 000. Але це не єдина нерухомість Вадима Гатауллина в Trump Hollywood - в 2012 році через комерційну структуру VVG Real Estate Investments LLC Гатауллін купив другу квартиру вартістю $ 920 000, а через кілька місяців продав її за $ 1 100 000.
Згідно із записами реєстру власників нерухомості округу Броуард, з 2013 по 2016 рік компанія VVG Real Estate Investments LLC придбала кілька земельних ділянок на першій лінії Атлантичного океану, дві ділянки на яхтовому причалі Ocean Drive Hollywood і невеликий прибережний готель Neptun Hollywood Beach Hotel за адресою 310 McKinley Street . Всього колишній депутат витратив на нерухомість в місті Холлівуд $ 30 759 000.
фото DR
В офіційних відомостях про доходи Гатауллін не відобразив дані про американську нерухомості. З'явилася в пресі, про те, що у нього є зарубіжна нерухомість і громадянство США, депутат назвав «Розгорнутої проти нього дискредитаційної кампанією». Однак в 2015 році Гатауллін добровільно здав депутатський мандат, написавши заяву про дострокове складення повноважень.
Вадим Гатауллін вважається одним з найбагатших людей Башкортостану. Подавши декларацію про доходи за 2013 рік, він увійшов в топ-50 рейтингу найзаможніших чиновників Росії за версією Forbes з доходом більше 227 мільйонів рублів . Як повідомляють місцеві ЗМІ, під його повним контролем знаходиться інвестиційно-будівельна корпорація «СтройФедерація» - один з ключових забудовників Уфи. Також Гатауллін належить компанія «Еколайн» (займається виробництвом одягу) і більше десятка фірм , Керуючих офісної та торговельної нерухомістю в Уфі.
Але на своїй батьківщині комуніст-мільйонер більше відомий рейдерськими операціями, характер діяльності яких більше нагадує ОЗУ, пишуть «Нові Ведомости». За інформацією видання, юридичний супровід рейдерських операцій Гатауллина здійснює син голови Радянського районного суду Уфи Азата Мулланурова Айдар Муллануров через ТОВ «Судове агентство« Баррістер ». Ця сторона діяльності Мулланурова-молодшого не є таємницею: на сайті агентства «Баррістер» в числі клієнтів компанії вказані «Башкирська цегла», «СтройФедерація» і «Еколайн». «Нові Ведомости» повідомляють, що депутатську протекцію і піар-підтримку надає депутат парламенту Башкирії, журналіст Ільдар Ісангулов. На муніципальному телеканалі «Вся Уфа» Ісангулов веде телепередачу «Дізнання» .
В тему: Трамп на гачку у Кремля
Олексій, Ельвіра і Юлія Гойхман
У першій частині нашого розслідування ми вже писали про елітну нерухомість родичів депутата міської Думи Нижнього Новгорода Олексія ГОЙХМАН в кондомініумі Trump Tower II, куплену в 2013 році через комерційну структуру Argo Family LLC за $ 1 510 000. За даними державного департаменту корпорацій штату Флорида , В керівництво Argo Family LLC входять ріелтор з Майямі, уродженка Нижнього Новгорода Софія Кушнер і родичка брата Олексія ГОЙХМАН Олександра Юлія Гойхман. Згідно із засновницьким документом, в керівництво компанії до 2015 року також входила дружина Олексія ГОЙХМАН Ельвіра Гойхман.
Ельвіра Гойхман купила ще одну квартиру в кондомініумі Trump Palace в 2013 році: квартира загальною площею майже 200 кв. м з трьома ванними кімнатами, трьома спальнями і вітальнею обійшлася їй в $ 1 700 000. У 2015 році Ельвіра Гойхман оформила дарчу на ім'я Юлії Гойхман.
через компанію Argo Family 3202 LLC Юлія Гойхман володіє вже третій квартирою за адресою 16699 Collins Avenue Unit 3202. Нерухомість, куплена в 2012 році Ельвірою Гойхман за $ 810 000, була передана в дар Argo Family 3202 LLC в 2015 році.
Комерційній структурі Argo Family 2717 LLC, зареєстрованої на Юлію Гойхман, належить ще один об'єкт нерухомості, в договорі купівлі-продажу якої Гойхман вказує свій нижегородський адреса . Квартиру загальною площею 143 кв. м в кондомініумі Winston Towers 200 в кінці 2014 року купила Ельвіра Гойхман, а через рік оформила дарчу на фірму Argo Family 2717 LLC.
Олексій статут
За даними реєстру власників нерухомості Miami Dade, найдорожчі апартаменти в Trump Royale належать іншому петербурзькому бізнесменові Олексію Устаеву і його дружині Галині. Квартира загальною площею 617 кв. м з п'ятьма спальнями, чотирма ванними і вітальні була куплена в 2011 році і обійшлася російському підприємцю в $ 5 200 000 . Подружня пара володіє ще однією квартирою на узбережжі Атлантичного океану, але вже в іншому кондомініумі, прикрашеному логотипом Трампа - Trump Palace. Ця квартира не така велика, як перша, всього 147 кв. м, але і коштувала вона $ 1 176 000 .
Статут стверджує, що купив квартири в Майамі для особистих цілей. «Я живу в Росії, працюю в Росії і їжджу за кордон тільки в інтересах бізнесу або у відпустку», - відповів бізнесмен в письмовому коментарі агентству Reuters.
Олексій втомився з 1991 року обіймає посаду голови правління петербурзького банку «Вікінг». З 1990-х років він також відомий як співвласник багатьох об'єктів в Петербурзі: йому належить частка в Великому гостинному дворі, готелю «Жовтнева», «Санкт-Петербург» і «Ольгине», а також ряд комерційних приміщень в різних частинах міста.
У 1994 році Великий гостинний двір перейшов в управління ВАТ «Великий Гостинний Двір», 25% акцій якого належить Олексію Устаеву, а 32,5% акцій - структурам підприємця Костянтина Мірілашвілі. Це рідний брат підприємця Михайла Мірілашвілі F 133, якого ЗМІ називають одним з найвідоміших «Авторитетних підприємців» Петербурга. У 2003 році Михайло Мірілашвілі був засуджений до 12 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму (пізніше термін знизили до 8 років) за викрадення і вбивство двох вихідців з Грузії. Після скарги в Європейський суд з прав людини Мірілашвілі вийшов на свободу в 2009 році.
Сам Олексій втомився вперше опинився в центрі кримінальної історії в 2005 році. Головне Слідче управління ГУВС Петербурга порушило проти Устаева кримінальну справу за частиною 2 статті 199 КК РФ «ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах групою осіб за попередньою змовою».
За даними слідства, за останні п'ять років під виглядом «оплати послуг» Статут вивів через кіпрські офшори 75 млн рублів. Справа була доручено восьмому відділу Головного слідчого управління ГУВС Петербурга, проте в подальшому відомостей про те, що в рамках кримінальної справи будь-хто був притягнутий до відповідальності, не публікувалася. Як писало видання «Діловий Петербург», в березні 2005 року адміністрація Санкт-Петербурга продала свій останній свій готельний актив, 60% акцій готелю «Жовтнева», за 1,13 млрд рублів ($ 49,8 млн) структурі групи «Вікінг" ТОВ «Північна столиця» . При цьому у Фонді майна Санкт-Петербурга зізналися , Що розраховували виручити за «Жовтневу» не більше $ 20-25 млн.
Олександр Гельштейн
Ще один покупець квартири в Trump Royale виявився учасником петербурзьких кримінальних хронік кінця 1990-х. Громадянин Канади Олександр Гельштейн став власником невеликої квартири загальною площею 86 кв. м на початку 2010 року, а навесні 2012 року оформив дарчу на компанію 18201 Trade Management LLC. За даними державного департаменту корпорацій штату Флорида, президентом і єдиним власником 18201 Trade Management LLC є Лариса Рудман.
згідно оперативної довідці п'ятого міжрайонного відділу Регіонального управління по боротьбі з організованою злочинністю (МРО РУОП) від 1997 року, уродженка Петербурга Лариса Ізіковна Рудман доводиться рідною сестрою Олександру Гельштейн. За даними тієї ж оперативної довідки в кінці 1990-х Гельштейн став співзасновником АТЗТ «Петробілд».
Раніше засновниками цієї комерційної структури значилися Сергій Васильєв і Дмитро Скигін (помер в Ніцці в 2010 році), яких пов'язують з організованою злочинністю в Петербурзі. У 1990-х Скигін контролював Петербурзький нафтовий термінал, через який експортував нафтопродукти давній знайомий Путіна Геннадій Тимченко. В довідці МРО РУОП йдеться, що агентство «Петробілд» спеціалізувалося на операціях з нерухомістю і набувало квартири для своїх співробітників, знайомих і членів ОЗГ братів Васильєвих.
В Trump Royale Ларисі Рудман належить ще одна квартира вартістю $ 850. 000, якою вона володіє через комерційну структуру 18201 Trade Management LLC. За даними «СПАРК-Інтерфакс», Рудман числиться співзасновником семи діючих компаній, які займаються нерухомістю, ресторанним бізнесом і оснащенням кінотеатрів.
В тему: Чи витримає Трампа американська демократія?
Максим Вергун
Згідно із записами реєстру власників нерухомості округу Miami Dade, одним з перших росіян, які придбали квартири в Trump Palace, став росіянин Максим Вергун. Першу квартиру площею 177 кв. м за адресою 18101 Collins Avenue Unit 3308 Вергун придбав у 2009 році за $ 910 000. Друга квартира площею майже 200 кв. м була куплена вже в 2015 році через флоридську комерційну структуру IM Entertainment LLC, якої Вергун володіє спільно з дружиною Іриною.
сума догоди склалось $ 2 800 000. Як сообщает видання Moscow Post, Максим Вергун відомій російськім Митник Близько дружбою з колішнім начальником сьомий відділу Служби економічної безпеки ФСБ (Управління «К») Вадимом Уваровим, которого відправілі у відставку влітку Минулого року. За данімі ЗМІ , Саме Уваров відправив Вергуна в Санкт-Петербург, щоб той допоміг його давньому партнерові по бізнесу Ігоря Хавронову, відомому по безлічі контрабандних скандалів. Агентство «Росбалт» писало, що Вергун і свиня створили систему провозу контрабандних вантажів через пропускний пункт «Івангород».
У жовтні 2016 року система дала збій: Північно-Західна оперативна митниця затримала шість вантажних фур, які в'їхали в РФ через пропускний пункт «Івангород». Замість будівельних матеріалів митники виявили партію одягу торгових марок Louis Vuitton, Hermes Dolce & Gabbana. Фури прямували за адресою однієї з фірм-одноденок Максима Вергуна.
Як повідомляється в довідці державного департаменту корпорацій штату Флорида, на ім'я Максима Вергуна зареєстрована ще одна комерційна структура - Imperial Interiors LLC. Організація з ідентичною назвою була створена в 1999 році в Україні. Зараз це велика і відома дизайнерська компанія, яка працює в ОАЕ, Росії та Україні. Флоридська Imperial Interiors також займається дизайном інтер'єрів класу люкс. Офіційний сайт компанії повідомляє, що Imperia Interiors представляє кращі італійські дизайнерські будинки, такі як Roberto Cavalli Home, Gianfranco Ferre Home і La Murrina Murano.
У Росії немає прямої заборони для посадових осіб володіти майном за кордоном, в тому числі і в США, але в деклараціях членів російського парламенту і кабінету міністрів не виявилося жодного об'єкта нерухомого майна розташованого по іншу сторону Атлантики. Єдиним, хто порушив цей неформальна заборона, став прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков. У його декларації вказана американська квартира площею 126 кв м, записана на дружину Тетяну Навку, яка купила її задовго до шлюбу з Пєсковим.
Історія мешканців фешенебельних кондомініумів під брендом Трампа - наочне підтвердження того, що росіяни інвестували і продовжують інвестувати в його девелоперські проекти. Наприклад, відкриття житлових комплексів Trump Hollywood і Trump Royal сталося в 2008 році, відразу після іпотечної кризи в США, який призвів до фінансової кризи і загальнонаціональному обвалу ринку житла. Тоді майже всі девелоперські проекти в Південній Флориді встали.
Але аналіз документів купівлі-продажу показують, що криза не торкнулася проектів Трампа. Вони не тільки не прогоріли, а й успішно розвивалися завдяки тому, що забудовникам вдалося знайти рятівний шар клієнтів - багатих росіян, які прагнули вивести свої гроші за кордон. Дослідження Reuters показало, що щонайменше 63 фізичних особи з російськими паспортами або адресами купили майно в семи вежах Trump майже на $ 100 млн. Насправді реальна сума набагато більше, так як більшість покупців, як правило, при покупці нерухомості оформляють її на комерційну структуру, що дозволяє не розголошувати особистість справжнього власника.
-
Лілі Добровольська, Ілля Шуманів; в підготовці розслідування брала участь Юлія Павловська; опубліковано у виданні Forbes.ru
В тему: