- при купівлі мобільного телефону обов'язково звертайте увагу на кожну деталь, шахраї за останнє...
- Що загрожує покупцеві вкрадений телефон?
Знову ж правильним питанням при покупці телефону, який був у вжитку, буде - чи не був він вкрадений? Як перевірити телефон на крадіжку? Відповімо в статті.
при купівлі мобільного телефону обов'язково звертайте увагу на кожну деталь, шахраї за останнє десятиліття навчилися віртуозно обманювати потенційних покупців.

Наведемо чотири основних способів перевірки, які допоможуть визначити, чи законно вам продають гаджет:
1. Комплектація. Перевірте комплектацію телефону. Якщо пристрій використовується вже три-чотири роки, є ймовірність, що деякі деталі могли бути загублені або замінені (зарядні пристрої та акумулятори).

У разі сервісного ремонту повинні залишитися відповідні записи в документації.
2. IMEI. Другим способом є перевірка унікального ідентифікаційного номера - IMEI. Він прошитий в кожному мобільному телефоні GSM-стандарту. Вказується в гарантійному талоні, на наклейці під акумулятором і на коробці під штрих-кодом. Крім цього, виконавши з телефону команду (* # 06 #) на екрані відобразиться IMEI, який потрібно порівняти з заявленим в документації, і якщо вони не збігаються - висновок однозначний. Вам не варто купувати цей телефон. Цей запит легко відправляється навіть без SIM-карти.
3. Перевірка по базі УДЦР. Наявність в базі Українського державного центру радіочастот означає, що телефон в порядку, і його покупка вам нічим не загрожує. Перевірка здійснюється так:
відправивши СМС-повідомлення на короткий номер 307 з кодом IMEI;
ввівши IMEI вручну через форму на веб-сайті
4. Повернення до початкових установок. Якщо мова йде про людину, що продає iPhone, сміливо просите його скинути настройки при вас. Після натискання в меню «Стерти контент» йому доведеться ввести свої дані з Apple ID, що є тільки законному власнику.
У пошуках втраченого: шукаємо втрачений телефон
Ці перевірки займуть у вас всього десять хвилин, а зможуть зберегти набагато більше сил і часу в майбутньому. Пам'ятайте, якщо вам пропонують флагман сучасного ринку без документів і за низькою ціною, то потрібно задуматися, а чи все в ньому добре. Купуйте телефони тільки у надійних продавців, використання нового гаджета принесе лише позитивні емоції.
https://www.ria.com/advertisement/search/?category_id=4&subcategory_id=30
Що загрожує покупцеві вкрадений телефон?
Покупцем краденого може стати кожна людина, яка купує техніку з рук. Це загрожує порушенням кримінальної справи як проти продавців, так і проти покупця.
Довести свою непричетність до кримінального дію можна тільки в тому випадку, якщо покупець виявиться добросовісним набувачем. Цей факт доказує, якщо покупка стільникового відбулася на ринку в точці збуту або магазині. При цьому для слідства важливо, чи міг покупець знати про незаконне способі «поставок» товару реалізатора.
У будь-яких інших випадках покупець краденого мобільного телефону стає недобросовісним покупцем.
Враховуйте, що відповідно до Цивільного кодексу України (стаття 337) власник має право на витребування пристрої як у добросовісного, так і недобросовісного покупця незалежно від методів придбання.Від вилучення гаджета і матеріальних засобів, витрачених на його покупку, може вберегти доведений факт передачі власником майна з власної волі.Тому і потрібно зберігати всі чеки і документацію про придбання.Що загрожує покупцеві вкрадений телефон?
Знову ж правильним питанням при покупці телефону, який був у вжитку, буде - чи не був він вкрадений?
Як перевірити телефон на крадіжку?
Com/advertisement/search/?