поняття банкрутства
Здійснення процедури неспроможності ( банкрутства ) Являє собою невід'ємну частину ринкового господарства, що служить потужним стимулом ефективного здійснення підприємницької діяльності. Існування процедури банкрутства гарантує одночасне підтримання економічних інтересів кредитора з інтересами країни в якості загального регулятора ринкової структури.
Банкрутство є неминучим явищем господарської та економічного життя будь-якої держави. Неспроможність підприємства можна визначити його неплатоспроможністю, кризовим станом, опинившись в якому підприємство не має можливості виконати свої зобов'язання перед кредитором (кредиторами) протягом обумовлених термінів.
Банкрутство оформляється юридично, як акт неспроможності, в установленому законом порядку. Кожній країні притаманні свої особливі правила здійснення процедури банкрутства.
Закон про банкрутство має відношення до всіх юридичним особам і індивідуальним підприємцям, а також громадянам, виключаючи:

Нічого не зрозуміло?
Спробуй звернутися за допомогою до викладачів
- казенні підприємства, ліквідують за допомогою розпорядження Уряду РФ;
- установи, політичні партії та релігійні організація.
зауваження 1
Законодавство про банкрутство дозволяє не тільки правильно ліквідувати підприємство, а й дозволяє відновити його роботу і мирно врегулювати суперечки.
Поняття «банкрутство» є синонімом терміна «неспроможність», в нашій країні ці поняття збігаються. Інститут банкрутства покликаний вирішити 2 завдання:
- забезпечення боржнику захисту від кредиторів, виконати вимоги яких він не в змозі;
- захист інтересів кредиторів від неправомірних дій боржників за допомогою забезпечення цілісності майна та об'єктивного його розподілу між кредиторами.
Основною метою інституту неспроможності є підтримка і відродження компанії, а, отже, і власності її власників за допомогою перетворення системи управління, надання пільг і поступок боржнику. Очевидно, що дані положення не можуть бути поширені на умисні або фіктивні банкрутства.
ознаки банкрутства
Боржник визнається неплатоспроможним тільки на підставі рішення, прийнятого в арбітражному суді.
зауваження 2
Найважливішим критерієм неспроможності вважається неплатоспроможність боржника, які не має можливості повного погашення своєї заборгованості. Законом не передбачені відмінності між заборгованостями перед кредитором по оплаті платежів в бюджетні та інші фонди і кредитором по інших зобов'язаннях.
Основними ознаками неспроможності прийнято вважати термін невиплати боргу і його розмір.
Арбітражним судом приймається в справу заяву про визнання громадянина або підприємства неспроможним при наявності наступних умов:
Боржник не може погасити вимоги кредиторів в такі строки:
- Протягом 3 місяців з моменту початку виконання зобов'язання;
- Для кредитних організацій даний термін складає один місяць;
- Для суб'єктів природних монополій і стратегічних об'єктів цей термін збільшений до півроку.
Сума боргу на дату звернення до арбітражного суду становить (без урахування пені і штрафи):
- Для юридичних осіб понад 100 тис. Руб .;
- Для фізичної особи від 10 тис. Руб., А також в разі, якщо розмір заборгованості вище ціни належного йому майна;
- Для суб'єктів природних монополій та стратегічних об'єктів - від 500 тис. Руб., А також, якщо сума заборгованості вище балансової вартості належного компанії майна.
- При оголошенні про неспроможність відсутнього боржника сума не залежить від розміру його заборгованості;
- Для кредитних організацій - сума заборгованості повинна перевищувати розмір 1000 МРОТ.