Реклама
Реклама
Реклама

банкрутство забудовника

  1. Процедура банкрутства забудовника

Будівництво є однією з найприбутковіших, але в той же час і ризикованих ринкових галузей. Всі ми, купуючи будинок або квартиру, вкладаємо значні кошти. У свою чергу компанії, які беруть на себе зобов'язання з будівництва нерухомості, також вкладають в це дуже великі суми. На жаль, з огляду на економічних обставин і можливого погіршення ситуації на ринку, деякі компанії-забудовники опиняються в дуже важкому фінансовому становищі і заявляють про банкрутство забудовника. Оскільки така процедура стосується абсолютно всіх учасників будівництва, в ній треба розібратися більш детально.

банкрутство забудовника

Процедура банкрутства забудовника

Коли компанія, яка пообіцяла побудувати, наприклад, великий багатоквартирний будинок і яка уклала з усіма бажаючими мати квартиру в даному будинку договір, виявляється в ситуації, коли вона не може виконати свої обіцянки, всі учасники будівництва виявляються в дуже складному становищі. Компанія-забудовник не може платити всім підрядникам, своїм кредиторам і, в кінцевому підсумку, закінчити будівництво будинку. А всі учасники будівництва, які вклали свої кошти, не можуть отримати свою квартиру. В такому випадку законодавчо встановлена ​​вимога проведення процедури банкрутства забудовника.

Дана процедура може бути проведена тільки в суді, оскільки є дуже складним з юридичної точки зору процесом. Коли учасники будівництва, які вклали свої кошти, починають подавати позови до забудовника на предмет не дотримання ним своїх зобов'язань, або ж сам забудовник заявляє про дану ситуацію, в судовому порядку починається процедура банкрутства.

Як правило, який процес включає в себе дві базові функції:

  • спостереження : Суд висуває свого експерта, який певну кількість часу стежить за всією діяльністю компанії і на підставі зібраних даних виносить свій вердикт.
  • конкурсне виробництво : Після того, як експерт провів спостереження і зібрав дані, достатні для визнання забудовник банкрутом, суд офіційно визнає компанію банкрутом і призначає свого керуючого, який з цього моменту буде вести всі справи компанії і завершувати процедуру.

Після цього забудовник офіційно визнається банкрутом. По кожній компанії це можна перевірити в спеціальній картотеці.

Як показує судова практика, визнання забудовника банкрутом є вигідною ситуацією для всіх учасників будівництва. Оскільки всі вони протягом досить тривалого часу не спостерігають виконання зобов'язань з будівництва своєї нерухомості, в судовому порядку у них є можливості повернути свої вкладені кошти або в результаті отримати у власність свою нерухомість.

Оскільки всі вони протягом досить тривалого часу не спостерігають виконання зобов'язань з будівництва своєї нерухомості, в судовому порядку у них є можливості повернути свої вкладені кошти або в результаті отримати у власність свою нерухомість

Банкрутство забудовника при пайовому будівництві