Виховання дітей після розірвання шлюбу найчастіше нелегкий процес, тим більше, якщо один з батьків відмовляється виплачувати не те, що максимальний розмір аліментів, але хоч якісь гроші.
В такому випадку зацікавлена сторона може вимагати стягнути утримання, посилаючись на нормативно-правові акти. Зібравши доказову базу, можна призначити максимальні або мінімальні виплати.
способи стягнення
Сімейний кодекс РФ встановлює способи оплати аліментів:
- У відсотках від заробітку.
- У фіксованій сумі, що виплачується періодично.
- В фіксованою одноразової сумі.
- Наданням майна.
Утримання та порядок сплати допомоги визначається шляхом згоди між сторонами або ж рішенням суду. Іншими словами, сторони можуть укласти договір, в якому обговорять фіксовану кількість грошей або відсоток сплати аліментів.
Якщо не досягнуто домовленості сторін, позивач звертається в судовий ділянку за місцем прописки другого з батьків із наданням позовної заяви, оформленого за зразком в двох примірниках. До заяви слід додати нижченаведені документи:
- Свідоцтво про народження або паспорт дітей.
- Свідоцтво про укладення, розірвання шлюбу.
- Копію паспорта позивача (пред'явника позову).
- Виписка з будинкової книги.
- Квитанція про оплату держмита.
Порада юриста: якщо відповідач ховається від плати допомоги шляхом приховування розмірів заробітної плати, то позивач має право звернутися до суду про призначення утримання у фіксованій сумі, подавши позовну заяву.
Внаслідок цієї доказової бази, суд виносить постанову і видає виконавчий лист, на підставі якого за законом утримують гроші. З виконавчим листом зацікавлена сторона може звернутися до судових приставів або ж за місцем роботи відповідача (той на кого подають позов).
Яка максимальна сума виплат
Найчастіше люди не знають відповіді на питання, - який максимальний відсоток утримується із зарплати на утримання неповнолітніх та дітей, які досягли повноліття.
Законодавство РФ встановило чіткий регламент виплат аліментів на неповнолітніх дітей:
- один неповнолітній - 25 відсотків;
- двоє дітей - можуть втриматися 33 відсотки;
- троє і більше дітей - 50 відсотків.

Можливо, Вам буде цікава стаття про те, як оформити аліменти після розлучення .
Про те, як довести батьківство і подати на аліменти, Ви можете почитати тут .
Існують різні способи нарахування сум виплати аліментів:
- Фіксована сума, встановлена в судовому порядку.
Найчастіше виплатою твердої суми, призначають мінімальний заробіток в установленому регіоні. Межі немає, суд приймає рішення в залежності від фінансового становища обох сторін та інших обставин (ст. 81,83 Сімейного кодексу РФ).
- Відсоткова частка.
Розмір допомоги не може становити 50% від заробітку, якщо немає заборгованості. У разі заборгованості, суд вправі стягнути до 70%.
- Мирова угода.
Якщо ж, допомога встановлена за згодою обох сторін, немає меж по максимальній виплаті. Головне, щоб сума сплати не ставила сім'ю в скрутне матеріальне становище (ст. 103 СК РФ).
Зверніть увагу: неповнолітній, може вважатися повною мірою дієздатним, коли він одружився до 18 років або по досягненню 16 років почав працювати за договором найму, контракту або за згодою піклувальника. В такому випадку виплати допомоги припиняються (п. 2 ст.120 СК РФ).
Зацікавлена сторона також може розраховувати на гроші для повнолітніх дітей. Повнолітнім вважається підліток, який досяг 18 років.
Сімейний кодекс в загальних випадках встановлює, що на осіб досягли 18 років, допомога не виплачується, тому що підліток стає дорослим і сам несе за себе відповідальність. Порядок утримання та сплати до таких випадках дещо відрізняється.
Посібник на підлітка після 18 років виплачуються, тільки якщо він навчається в навчальному закладі на очній формі. Виплати перестають надходити в разі досягнення нею 24 років або завершення навчання (Федеральний Закон РФ «Про внесення змін до Сімейного кодексу Російської Федерації» доповнення від 7 вересня 2015 року).
Законодавство передбачає тільки два варіанти нарахування виплат:
- Мирова угода обох сторін, в якому може прописатися як тверда сума, так і відсоток від заробітку.
- Призначення виплат за рішенням суду. При цьому в судовому порядку встановлюється виплата коштів виключно в фіксованому розмірі.
Варто зауважити, що спочатку з зарплати колишнього чоловіка віднімаються всі податки. Проводиться відрахування ПДФО (податок на дохід фізичних осіб) і тільки після цього виплачуються гроші.
Також розмір сплати може бути зменшений, якщо другий з батьків має ще кілька дітей від інших шлюбів. У цьому випадку, на кожного з дітей відсоток від заробітку буде не менше 16%. Будь-які питання щодо зміни обсягу виплат вирішуються тільки в суді.
Як визначається максимальний розмір аліментів, дивіться в наступному відео: