- Кредитний споживчий кооператив - що це таке
- Види кредитних кооперативів
- Скільки дадуть коштів і на які цілі
- Де беруться гроші в фонді кооперативу
- Великі вітчизняні кредитні організації
- Відгуки про споживчі кооперативи
- Переваги членства в кооперативі
- Недоліки участі в кредитній організації
- висновки
Ринок кредитування в Росії досить розвинений. При цьому, в наш час далеко не завжди наданням подібних послуг займаються банки. Відмінною альтернативою звичним для багатьох позичальників банківських кредитів є членство в кредитному кооперативі. Вступити в таке об'єднання можуть, як юридичні, так і фізичні особи.
Існує безліч подібних організацій, які об'єднують позичальників з найрізноманітніших критеріям. Далі докладніше розглянемо, що таке кредитний споживчий кооператив, як працюють подібні організації, а також, хто і як може стати їх учасником.
Кредитний споживчий кооператив - що це таке
Діяльність подібних організацій регламентується вітчизняним законодавством, а саме Федеральним законом «Про кредитної кооперації» № 190-Ф3 від 18.07.2009 року. Також є закон від 8 грудня 1995 року N 193-ФЗ "Про сільськогосподарську кооперацію", який регламентує діяльність сільськогосподарських кооперативів.
У законі сказано, що кредитний споживчий кооператив є добровільне об'єднання осіб (як фізичних, так і юридичних) за територіальним, професійним або іншим принципом з метою фінансової взаємодопомоги.
Подібні організації створюються з метою взаємодопомоги учасникам, але не для отримання фінансового прибутку. Іншими словами, кредитний споживчий кооператив не може бути комерційною структурою.
Згідно з вітчизняним законодавством, для створення кооперативу фізичними особами, потрібна наявність щонайменше 15 учасників. Якщо організацію створюють юридичні особи, то мінімальна кількість членів зменшується до 5.
Чи можна виправити погану кредитну історію і як це зробити? відповідь знаходиться тут.
Також бувають кооперативи змішаного типу, членами якого можуть стати, як юридичні, так і фізичні особи. У такій ситуації для створення організації знадобиться мінімум 7 учасників.
У вітчизняному законодавстві є один дуже важливий момент. Якщо після виходу одного з учасників кооперативу, кількість його членів опускається нижче встановленої законом позначки, то організація автоматично підлягає ліквідації.
На окрему увагу заслуговує мінімально допустимий вік учасників подібних організацій. Стати членом кредитного кооперативу можна з 16 років.

Як створити кредитний кооператив?
Однак, законодавство не дозволяє неповнолітнім громадянам оформляти кредити, тому до настання 18 річного віку, член організації може виступати тільки в ролі вкладника.
Учасниками кредитних кооперативів можуть стати, як бажаючі отримати дохід з вільного капіталу, так і потребують додаткових коштах. Раніше було сказано, що подібні організації створюються для взаємодопомоги, а не з комерційною метою.
Однак, вкладники можуть інвестувати свої накопичення до фонду організації, що дозволить їм отримувати прибуток з відсотків.
Варто звернути увагу, що вкладниками можуть бути, як члени кооперативу, так і сторонні особи.
Однак, видача позик можлива тільки учасникам організації (пайовикам).
як взяти споживчий кредит без забезпечення ви можете дізнатися за посиланням.
Види кредитних кооперативів
- Кредитний споживчий кооператив. Це організація, членами якої можуть стати, як фізичні, так і юридичні особи.
- Кредитний споживчий кооператив громадян. Організація, до якої можуть входити тільки фізичні особи.
- Сільськогосподарський кредитний споживчий кооператив. У таку організацію входять фермерські господарства та підприємства, які працюють в даній сфері.
- Кредитний споживчий кооператив другого рівня. У таку організацію можуть входити тільки кредитні кооперативи першого рівня.
Як отримати кредит в кооперативі
Для отримання позики в кооперативі спочатку потрібно стати його членом. Процес вступу в організацію досить простий. Для цього позичальнику потрібно заплатити вступний внесок і оформити відповідну документацію. Для підтвердження участі в кооперативі пайовики отримують спеціальні свідоцтва.
Перед вступом позичальнику запропонують ознайомитися з установчої документації. Дуже важливо ретельно вивчити кожен пункт цих документів, оскільки в них докладно розкриваються принципи роботи організації.
Не всі кооперативи дозволяють брати гроші в борг своїм учасникам відразу після вступу. Іноді для цього потрібно накопичувати кошти на власному рахунку в організації протягом кількох місяців. Однак, подібне правило встановлюється не у всіх організаціях.
Для оформлення кредиту в кредитному споживчому кооперативі позичальникові повинно виповнитися 18 років. Особливість послуг таких організацій полягає у відсутності необхідності підтвердження розміру доходу та платоспроможності.
Позики в кооперативах видаються без довідок і поручителів, але отримати його можна тільки під заставу.
У більшості кооперативів отримати гроші можна під заставу нерухомості. Деякі організації надають кредити без застави, але це може вказувати на ненадійність фінансової структури.
оформлення споживчого кредиту без проблем - це легко, всю інформацію і покрокову інструкцію ви побачите за посиланням.
Рішення про видачу грошей в борг члену кооперативу приймається після подачі заяви. У більшості випадків вони схвалюються. Форма заяви мало чим відрізняється від заявки на звичний банківський кредит.
Скільки дадуть коштів і на які цілі
Максимально допустима сума, яку можуть дати позичальникові в споживчому кооперативі залежить від масштабів організації. У більшості випадків можна отримати готівкою до 100 тисяч рублів, але деякі організації видають в борг до 1 мільйона.
Термін кредитування може варіюватися від декількох місяців до декількох років.
Деякі кооперативи створюються для видачі цільових позик своїм пайовикам, але в багатьох організаціях можна отримати простий споживчий нецільовий кредит. Перший випадок характерний для ситуації, коли організація створювалася юридичними особами або підприємцями для фінансової взаємодопомоги.
При отриманні кредиту в банку часто потрібно оформити страховку по кредиту, повернути яку потім назад досить складно. прочитайте цю статтю і знайдете план дій по поверненню страховки.
Однак, якщо організація створюється для фінансової допомоги фізичним особам, то вона спеціалізується на нецільовому споживчому кредитуванні.
Де беруться гроші в фонді кооперативу
На окрему увагу заслуговує структура фінансових фондів кредитних кооперативів. Якщо організація видає кошти в борг, то виникає логічне запитання: «Звідки беруться гроші?».
Ці кооперативи поповнюють свої фонди декількома способами. В першу чергу, це внески членів організації, які можна розділити на:
- Вступний внесок. Це плата, яку пайовики вносять при вступі в кооператив. У деяких організаціях даний внесок є обов'язковим, в інших - стати учасником можна безкоштовно.
- Пайовий внесок. Це кошти, які члени кооперативу передають в його власність. Дані кошти формують основні фонди кооперативу і використовуються для видачі позик. Пайовики отримують зі своїх внесків дохід у вигляді відсотків.
- Членські внески. Їх розмір не істотний, але вони є обов'язковими для всіх учасників. Дані вкладення направляються на покриття різних регулярних витрат організації.
- Додаткові внески. Вносяться членами організації для покриття додаткових витрат. Рішення про збір з пайовиків додаткових внесків приймається на загальних зборах членів кооперативу.
Також кооперативи отримують дохід з відсотків, які виплачують позичальники за користування виданими в борг засобами. Додаткові кошти можуть залучатися ззовні кооперативу за рахунок вкладень незалежних інвесторів.
Що таке КПК?
Фонди організації поділяються на такі види:
- Резервний фонд. Це кошти, призначені для покриття непередбачених витрат.
- Пайовий фонд. У нього входять кошти, які спрямовуються на покриття поточних витрат організації, в тому числі і виплату відсотків вкладникам.
- Фонд фінансової взаємодопомоги. Він складається з коштів, які спрямовуються на здійснення основного завдання кредитного кооперативу - видачу позик пайовикам.
У вас немає роботи, але вам терміново потрібен кредит? Як його можна отримати в такій ситуації - дізнайтеся тут.
Великі вітчизняні кредитні організації
У Росії є цілий ряд подібних організацій, які мають свої представництва в більшості регіонів країни.
Саме у великі і перевірені організації більшість вкладників готові віддати свої кошти.
- ВКБ-кредит. Один з найбільших кооперативів Волгоградської області. Організація працює з 2010 року, займаючись видачею позик на поліпшення житлових умов і якості життя своїм пайовикам.
- Кредит-Альянс. Ця організація функціонує в місті Дюртюли. Досить великий і надійний кооператив видає цільові позики під 29,9% річних на термін до 12 місяців. Згідно відгуками членів кооперативу, організація працює дуже прозоро.
- Фандрайзинг. Даний кооператив був створений в 2014 році в Санкт-Петербурзі. Видає цільові позики на покупку авто або нерухомості. Надалі кооператив планує розширюватися в інші регіони. Відгуки пайовиків вказують на наявність прихованих умов в кредитних договорах.
- Русский кредит. Даний кооператив веде свою діяльність в місті Тольятті, надаючи своїм пайовикам позики на придбання житла. Судячи з відгуків членів, кооператив видає позики під низькі відсотки і працює прозоро.
- Народний кредит. Цей КПК працює в Ленінградській області в місті Луга. Його діяльність полягає у видачі нецільових позик пайовикам під помірні відсотки.
- Взаємний кредит. Кооператив також веде свою діяльність в місті Луга ленінградської області. Він спеціалізується на видачі, як короткострокових, так і довгострокових позик своїм пайовикам.
- Заощадження. Цей кооператив працює з 2010 року в Красноярську. Його пайовики мають доступ, як до нецільових короткостроковими позиками, так і до довгострокових програм цільового кредитування. Організація пропонує вигідні умови для вкладників.
- Кредитний споживчий кооператив довіру. Організація працює в Амурську з 2010 року. Вона має свої представництва і в деяких інших населених пунктах. Тут можна отримати позику на термін від 1 місяця до 5 років.
Відгуки про споживчі кооперативи
Відгуки про споживчі кооперативи допоможуть оцінити благонадійність організації, якість обслуговування, а також докладніше вникнути в умови видачі позик і внесення членських внесків.
існують кредити під заставу нерухомості, а як їх взяти? Відповідь ви знайдете за посиланням.
Якщо прочитати відгуки пайовиків різноманітних кредитних кооперативів, які брали позики таким способом, можна наштовхнутися на різноманітні думки.
Наприклад, житель Санкт-Петербурга на ім'я Микита Кузнєцов на одному інформаційному порталі стверджує, що завдяки позиці в КПК йому вдалося вигідно вкластися в пайове будівництво. А ось Ольга з Єкатеринбурга виявилася незадоволена своїм членством в КПК, вважаючи його занадто дорогим через безліч обов'язкових внесків для оформлення позики.
Переваги членства в кооперативі
Як вкладники, так і позичальники можуть отримати безліч переваг від членства в кредитному кооперативі. Далі розглянемо основні:
- Отримати гроші в борг набагато простіше, ніж в банках. Банки дуже часто відмовляють у видачі кредитів через недостатню кількість документів, відсутності відповідного майна для застави або надійного поручителя. Отримати гроші в борг у кредитному кооперативі набагато простіше.
- Вкладники можуть отримати зі своїх інвестицій більший прибуток, ніж в разі розміщення коштів на банківському депозиті.
- Мінімальне втручання держави і прозорість роботи. У діяльність кредитних кооперативів держава втручається набагато менше, ніж в роботу банківських організацій, яка регулюється центральним банком. Діяльність таких організацій дуже прозора, а будь-який член кооперативу має доступ до фінансової звітності.
- Кожен член кооперативу може впливати на його розвиток шляхом участі в загальних зборах та голосуваннях.

Принципи діяльності КПК.
Недоліки участі в кредитній організації
Участь в кредитних кооперативах має свої недоліки:
- Позику в таких організаціях обходиться дорожче банківських кредитів. По-перше, процентні ставки тут вище, по-друге, члени кооперативу повинні сплачувати членські внески, які в більшості організацій є обов'язковими.
- Вкладники не отримують гарантію збереження коштів від держави. Якщо ложа гроші на депозит в банку вкладник отримує гарантію повернення коштів за рахунок держбюджету в разі банкрутства банку, то в разі банкрутства кооперативу повернути інвестиції буде неможливо.
- Для багатьох членів кооперативів істотним недоліком стає відсутність можливості робити внески або брати кредити в іноземній валюті.
висновки
Кредитні споживчі кооперативи видають доступні кредити на будь-які потреби. Деякі організації видають цільові позики, використання яких суворо контролюється, інші надають фінансову допомогу на будь-які цілі.
Однак, членство в КПК передбачає наявність певних додаткових обов'язків перед організацією в якості одного з її учасників.
Що таке кредитний споживчий кооператив і в якому порядку він функціонує, ви дізнаєтеся в цьому відео:
Як створити кредитний кооператив?Якщо організація видає кошти в борг, то виникає логічне запитання: «Звідки беруться гроші?
Що таке КПК?
У вас немає роботи, але вам терміново потрібен кредит?