За статистикою, в серпні в службу порятунку часто надходять повідомлення про які заблукали в лісі грибників. 25 серпня рятувальники Амурського центру ЦЗ та ПБ виїжджали на пошуки двох загубилися грибників в Благовіщенському районі. Амурчане самі додзвонилися до служби порятунку і попросили про допомогу. Прибулі рятувальники виявили заблукалих людей і допомогли їм вибратися з лісу.
Щоб уникнути неприємних ситуацій, грибникам необхідно дотримуватися кількох елементарних правил.
♦ До походу в ліс слід підготуватися, навіть якщо ви йдете знайомим маршрутом і на нетривалий час. Обов'язково повідомте знайомим, куди ви пішли і орієнтовний час повернення - раптом трапиться така ситуація, що самостійно допомогу ви викликати не зможете.
♦ Подумайте про те, чи брати з собою маленьких дітей. Фахівці радять приготувати і взяти з собою невеликий тривожний рюкзачок. У нього покласти компас, ніж, ліхтарик, сірники або запальничку, а також продукти харчування, питну воду, поліетиленову плівку для накидки або навісу від дощу. Ліки, якщо постійно користуєтеся ліками, це, перш за все, стосується літніх людей. Спробуйте повністю зарядити мобільний телефон і поповните баланс. Телефон потрібно прибрати в пакет, щоб він не промок. Туди ж покладіть запальничку і таблетку сухого спирту, щоб було легше розвести багаття.
♦ Візьміть з собою свисток. Якщо доведеться кликати на допомогу, то голоси надовго не вистачить, зв'язки швидко втомляться і ви захрипне. Заздалегідь ознайомтеся з прогнозом погоди. Одягайтеся по сезону, але яскраво.
♦ Бажано ходити в ті райони і місця, які вам знайомі, де ви буваєте не перший раз. Якщо вже ви пішли в новий район, то візьміть з собою людину, яка знає ці місця. Якщо ж ваше бажання величезне, а знаючих людей ви не знайшли, завжди намагайтеся запам'ятовувати дорогу, по якій йдете, позначайте її маркуванням якщо необхідно.
♦ Якщо ви все ж заблукали в лісі, не панікуйте, зупиніться, подумайте, звідки прийшли, чи не чути криків, шуму машин, гавкоту собак. Вийти до людей допомагають різні звуки: працюючий трактор, собачий гавкіт, що проходить поїзд.
♦ Якщо ви розумієте, що самостійно не можете вийти на дорогу, телефонуйте в пожежно-рятувальну службу МНС Росії по телефону 101. Залишайтеся на місці, розведіть багаття, по диму знайти людину набагато легше.
♦ Якщо ж шукаєте дорогу самі, то намагайтеся не петляти, орієнтуйтеся по сонцю. Добре, якщо вдалося вийти на лінію електропередачі, залізницю, газопровід, ріку, рухаючись вздовж цих об'єктів, завжди вийдете до людей.
♦ Подавати звукові сигнали можна ударами палиці об дерева, звук від них далеко розходиться по лісу. Залишайте по дорозі «карби», надламана гілка, стріла, викладена з каміння, прив'язаний до куща шматок тканини можуть стати в пригоді і вам, і тим, хто захоче вам допомогти.
♦ Пити можна з струмків або джерел. Стоячу воду з калюж або боліт пити небажано. Коли почне сутеніти, виберіть місце для ночівлі. Рухатися в темний час не рекомендується, можна отримати травму, спіткнувшись або провалившись в воду. Місце для ночівлі потрібно вибрати високу і сухе, бажано у великого дерева. Заготовте хмиз для багаття, зробіть підстилку з лапника. Розташуватися найкраще спиною до дерева, перед собою розпалити багаття і підтримувати його всю ніч. Якщо сухо і вітряно - можна сховатися в ямі, а якщо йде дощ, то краще вибрати місце на узвишші і під захистом хвойних дерев, вони добре затримують краплі, повідомляє прес-служба МНС по Амурській області.
У разі виникнення нештатних ситуацій телефонуйте:
- 101 - для набору з усіх операторів мобільного зв'язку;
- 01 - зі стаціонарних телефонів.

Матеріали по темі


показати ще