- Основні законодавчі положення
- Загальний порядок проведення процедури
- Оформлення документів
- нюанси процедури
Акт прийому-передачі квартири при покупці такої в новобудові - обов'язкова процедура до проведення. Здійснюючи її, будь-який покупець повинен дотримати ряд важливих нюансів . За результатами «приймання» новоспечені власники квартири отримувати деяку документацію, яка необхідна для оформлення права власності на нерухомість і може знадобитися при виникненні проблем із забудовником.
Про те, як грамотно і безпроблемно провести акт прийому-передачі квартири в новобудові, читайте в представленому нижче матеріалі.
Основні законодавчі положення

Як правильно прийняти квартиру у забудовника? Фото № 1
Розглядаючи будь-яку юридично значиму угоду , Варто звертатися до законодавства РФ. Різні нормативно-правові акти містити ту чи іншу інформацію про здійснення різних юридичних процедур.
Придбання квартири і її окремі етапи не стали тому виключенням. Що стосується «приймання» придбаної нерухомості, то дану процедуру регламентують відразу кілька законодавчих актів.
В першу чергу, звернемося до Цивільним Кодексу РФ. Він визначає, що при купівлі-продажу нерухомого майна сторони угоди зобов'язуються оформляти деяку документацію.
Договір купівлі-продажу або акт прийому-передачі є обов'язковими паперами до оформлення. Варто розуміти, що угода купівлі-продажу може виступати одночасно і актом «приймання», якщо містить відповідну інформацію. Однак в тому випадку, коли нерухомість купується в новобудові, необхідно оформляти окремий акт, що і роблять більшість забудовників та їхніх пайовиків.
По-друге, важливо звернути увагу на деякі Федеральні закони. Так, ФЗ № 214 багато в чому визначає порядок дій покупців при придбанні квартири в новобудові. Відповідно до цим законодавчим актом пайовики повинні здійснити «приймання» нового житла протягом 7 днів після завершення будівництва будинки.
Однак при цьому забудовник зобов'язаний заздалегідь повідомити всіх пайовиків про завершення будівельних робіт. Незважаючи на це, той же ФЗ дозволяє розтягнути процес прийому-передачі квартири на термін до півроку. У більшості випадків подібне явище пов'язане з бюрократичними складнощами всіх процедур.
Також не варто ігнорувати до розгляду і численні Федеральні закони «Про оформлення права власності на нерухомість». Згідно з ними новоспечений власник квартири зобов'язується оформити своє право власності на придбане житло, інакше він в повній мірі не зможе володіти цим майном. У процесі реєстрації прав до відповідних держорганів (найчастіше Росреестр ) Новий власник житла повинен надати певний перелік документів, який в обов'язковому порядку включає акт прийому-передачі квартири.
Не забувайте, що в залежності від індивідуальних особливостей конкретної ситуації доведеться розглядати інші законодавчі акти. Якщо працювати з законодавством РФ у вас з яких-небудь причин не виходить, обов'язково проконсультуйтеся з професійним юристом з приводу особливостей вашої ситуації.
Загальний порядок проведення процедури

Як здійснюється прийом квартири у забудовника і складається акт прийому-передачі? Фото № 2
Як було зазначено раніше, проводити акт прийому-передачі квартири в новобудові доведеться обов'язково. В юридичному плані процедура не настільки складна, однак для підкованого в даній сфері людини не зайвим буде ознайомитися з загальним порядком її проведення. У загальному вигляді, алгоритм дій при «приймання» наступний:
- В першу чергу, перед оформленням і підписанням актового документації перевірте наявність деяких паперів у забудовника. В обов'язковому порядку він повинен надати своїм пайовикам:
- документи, що підтверджують факт прийняття побудованого будинку держкомісією з житлових питань;
- паперу , Що підтверджує факт отримання побудованим будинком поштової адреси (а не будівельного - як це було в процесі будівництва).
При відсутності даних документів підписувати акт прийому-передачі не варто.
- Якщо з документами все в порядку, то можна приступити до перевірки прийнятого вами у володіння житла. Варто розуміти, що квартира повинна повністю відповідати всім тим умовам, які були раніше обговорені між пайовиком і забудовником. Наявність будь-яких дефектів обов'язково засвідчується документально.
- Даний етап процедури проводиться в тому випадку, якщо дефекти в побудованому житло є. На ньому необхідно оформити оглядового лист, в якому будуть вказані всі недоліки, допущені забудовником при зведенні будинку (проблеми із зовнішньою обробкою квартири, неробочий ліфт, дефекти з комунікаціями і т.п.). За даним оглядовому листу забудовник повинен усунути всі дефекти квартири або будинку в обумовлені договором або в самому листі терміни. Також можна підписати акт прийому-передачі, але приклавши до нього даний оглядового лист. В такому випадку забудовник зобов'язується в обумовлені терміни усунути всі недоліки, інакше буде змушений нести деяку відповідальність.
- Минулі етапи пройшли успішно? Тоді можна підписувати акт прийому-передачі і святкувати новосілля. Однак не забудьте, що після оформлення всій документації по придбанню квартири (договір купівлі-продажу, акт «приймання» і т.д.), вам необхідно зареєструвати за собою право власності на придбану нерухомість в Росреестра або МФЦ.
Як бачите, акт прийому-передачі квартири в новобудові здійснюється в досить простому порядку. Звичайно, можуть виникнути деякі проблеми, однак усунути їх не настільки складно. Якщо у вас є підозри на те, що грамотно оформити акт «приймання» ви не зможете, краще оплатіть послуги професійного юриста або ріелтора.
Оформлення документів

Які ще документи, окрім акту прийому-передачі, складаються при прийомі квартири у забудовника? Фото № 3
У процесі прийому-передачі нерухомого майна оформляти велику кількість документів не буде потрібно. По суті, може виникнути необхідність складання двох паперів:
- оглядового лист (при наявності дефектів в прийнятому житло);
- безпосередньо актовий документація «приймання».
Давайте розглянемо варіант оформлення обох документів.
Отже, оглядового лист оформляється тільки в тих ситуаціях, в яких забудовник допустив деякі недоліки під час побудови квартири або будинки в цілому. У даній папері повинна міститися наступна інформація:
- дані про всі дефекти прийнятого житла;
- термін, протягом якого забудовник зобов'язаний усунути всі недоліки;
- підтвердження того, що при недотриманні своїх зобов'язань забудовник повинен понести деяку відповідальність;
- офіційні дані про те, хто є сторонами акта прийому-передачі (паспортні дані про пайовиків і повні реквізити, печатку забудовника);
- адреса того житла, в якому повинні бути усунені дефекти;
- відсилання на актового документацію «приймання» (при вирішенні прийняти житло, але з умовою того, що забудовник в певний термін усуне всі допущені недоліки).
Оформлення оглядового листа здійснюється в двох примірниках (один для пайовика, інший для забудовника). У тому випадку, якщо забудовник не виконає свої зобов'язання по пунктах оглядового листа, він буде змушений нести відповідальність відповідно до ФЗ № 214.
сам акт прийому-передачі також повинен бути документально оформлений. Актовий документація складається у двох примірниках і не потребує нотаріального посвідчення. В акті «приймання» обов'язково вказується:
- дата і місце складання;
- офіційні дані про те, хто є сторонами акту прийому-передачі (паспортні дані про пайовиків і повні реквізити, печатку забудовника);
- опис квартири - адреса, її стан, відсилання до прикладеним оглядовим листам, метраж;
- дата вступу документа в силу (при наявності дефектів визначається на кінець того періоду, в який вони повинні бути усунуті відповідно з оглядовим листом);
- гарантійні зобов'язання забудовника і термін їх дії;
- вартість прийнятого житла.
Завіряються документами підписами сторін акту «приймання» і печаткою забудовника.
До складання актового документації важливо підійти з належною відповідальністю, так як вона надається в Росреестр для оформлення права власності на нового власника квартири.
нюанси процедури

Які нюанси можуть виникнути при прийомі квартири у забудовника? Фото № 4
Резюмуючи представлену раніше інформацію, наш ресурс вирішив виділити основні нюанси акту прийому-передачі квартири в новобудові. Їх варто враховувати при здійсненні процедури, інакше є ризик виникнення проблем в майбутньому.
Отже, основні нюанси процедури такі:
- Приймати потрібно тільки ту квартиру , Яка повністю відповідає якості, раніше обговореним в пайовому угоді. Не забувайте, що підписавши акт «приймання», пайовик сильно знижує шанси на отримання компенсації від забудовника за неякісне виконання його обов'язків.
- Складайте всю документацію у відповідності з усіма юридичними нормами, інакше є ризик, що в майбутньому вона буде визнана недійсною.
- У тому випадку, якщо в терміни, встановлені в оглядовому листі, забудовник не усунув наявні дефекти житла , На нього накладається деяка відповідальність:
- або змінити суму придбаного житла на ту кількість коштів, які будуть потрібні дольщику для «приведення квартири в порядок»;
- або повна компенсація всіх витрат пайовика, які він виділив на усунення дефектів придбаного житла.
Як бачите, прийняти квартиру в новобудові юридично грамотно можна без особливих проблем. Головне в даній процедурі - дотримуйтеся раніше поданої інформації та чинного законодавства РФ. Удачі в здійсненні угод!
Про те як правильно прийняти квартиру у забудовника ви можете дізнатися, подивившись відео:
Дивіться також Телефони для консультації
Минулі етапи пройшли успішно?