Головна Аналітика
27.08.2018, 17:08
Воронеж. 27.08.2018. ABIREG.RU - Аналітика - Закінчується друге десятиліття XXI століття, але деякі люди до сих пір, мабуть, хто ностальгує за «лихим 1990-му». І мова йде не про затятих зеках, а про окремих представників «еліти». На жаль, вони не до кінця розуміють, що таке конкуренція, тому ведуть свої справи своєрідними методами - шляхом погроз, залякування та залучення адміністративного ресурсу.
З цією проблемою зіткнувся бізнесмен Юрій Татарінов, уродженець села Чуєв Губкінського району Бєлгородської області. Він спробував чесно конкурувати з адміністрацією - підприємець запропонував жителям села продати йому свої паї за 100 тис. Рублів (проти 25 тис. Рублів, які пропонували представники влади), ніж, само собою, викликав відповідну реакцію ... Але про все по порядку.
У 1990-ті, коли вся країна переходила на рейки ринкової економіки, кожен колгосп мав план приватизації земель. Згідно з цим планом, всю наявну землю ділили між колгоспниками і, таким чином, визначали розмір паю. Не оминула ця чаша і Чуєв - після проведення відповідних процедур розмір одного паю в селі склав 4,83 га.
У 2009 році, коли про паях майже забули, на обрії з'явилося ЗАТ «Чуевское поле» (входить в агрохолдинг «Славія-Черноземье»), яка виявила бажання скористатися колишніми колгоспними землями. Підприємство зібрало всіх доступних на той момент пайовиків (сукупність їх паїв склала 2,8 тис. Га) і взяло їх ділянки в оренду терміном на 10 років.
У 2017 році земельні частки, що знаходяться в оренді у «Чуевского поля», почав скуповувати білгородський агрохолдинг «Білий птах». За пай нібито пропонували всього 25 тис. Рублів при кадастрової вартості в 350-400 тис. Рублів. У скупці земель «Білому птасі» могла активно допомагати адміністрація Губкіна - є відомості, що її представники обдзвонювали пайовиків (які на той момент вже досягли пенсійного віку) і збирали всі необхідні документи.
За повідомленнями джерел «Абірега», основна причина подібного симбіозу місцевої влади та бізнесу може бути пов'язана з онуком Губкінського глави Анатолія Кретова, який працював в «Білому птасі». І, мабуть, як «жест доброї волі» пан Кретов міг спалахнути бажанням допомогти агрохолдингу.
Підприємець Юрій Татарінов зауважив недобре і почав сам скуповувати ці землі по 100 тис. Рублів за пай. Робив він це з прицілом на те, щоб в подальшому привести сюди свого інвестора.
«Я викупив землі, тому що їх почали скуповувати невідомо звідки з'явилися люди, - пояснив бізнесмен. - У мене працювали тут батьки - мій батько 46 років пропрацював трактористом, а мати все життя пропрацювала дояркою - і мені стало прикро за село. Я хочу відродити поселення, щоб воно процвітало, щоб люди отримували гідну зарплату ».
Санкції і репресії
На даний момент пан Татаринов придбав земельні наділи у 227 осіб (1,1 тис. Га), в розпорядженні ж «Білого птаха» є близько 40 часткою. І ця обставина, судячи з усього, дуже не сподобалося представникам влади.
«Мене неодноразово викликали в адміністрацію, - говорить юрист Ірина Віннікова, що представляє інтереси Юрія Татаринова, - там сиділи представники агрохолдингу та відділу по контролю за землями сільгосппризначення. На мене намагалися тиснути, сказали, що якщо я хочу жити спокійно і щасливо в цьому місті, то повинна вести людей в «потрібному» напрямі ».
Коли пані Віннікова відповіла відмовою, до справи підключився відділ по боротьбі з економічними злочинами. Була призначена перевірка законності придбання Татаріновим земельних часток. З Бєлгорода на двох автобусах приїхали оперативники, опитали 257 осіб. У підсумку складу злочину так і не виявили.
Далі, за словами юриста, всім нотаріусам і кадастровим інженерам було заборонено мати з нею будь-яку справу. Заборона виходив, найімовірніше, з адміністрації. Послухались загрожувало позбавлення ліцензії.
«З огляду на, що я в цьому місті працюю 15 років і з усіма в добрих стосунках, все зі мною продовжували взаємодіяти, але нишком», - каже Ірина Віннікова.
«Наставити на шлях істинний» намагалися і пана Татаринова.
«Василь Старенький, гендиректор агрохолдингу« Славія-Черноземье », просто сказав мені:« Продайте нам землю по 40 тис. Рублів за пай. Даємо вам п'ять днів, якщо не продасте, то будемо розмовляти по-іншому ».
Сам пан Старенький в розмові з кореспондентом «Абірега» зробив здивоване обличчя.
«Я не знаю, про який конфлікт йдеться», - заявив він.
проголосували проти
Щоб заручитися підтримкою широких мас, «Чуевское поле» подало заявку в адміністрацію Губкіна на проведення зборів. На ньому, за задумом представників підприємства, жителі села з правильно скоригованої позицією повинні були проголосувати за продовження договору оренди земель сільгосппризначення на 35 років.
Є відомості, що продовження договору могло бути потрібно «Чуевскому полю» для просування ГК «Зелена долина», за якою довгий час офіційно стояли регіональні влади (вона в якийсь момент «замінила» відійшла від справ «Білого птаха»). За словами Ірини Вінникової, в разі продовження договору оренди, «Зелена долина», отримавши своє, повинна була передати землі аграрно-промислової компанії «ЕФКО».
Також на порядок денний винесли питання про вибір «довіреної особи», яке буде діяти від імені пайовиків. Швидше за все, його основне завдання - вносити зміни до статутного капіталу без повідомлення довірителів, вважає Ірина Віннікова.
За її словами, за тиждень до зборів представники адміністрації об'їжджали все село на службових машинах і переконували жителів прийти і проголосувати, на що більшість передбачувано відповіло, що не можуть цього зробити за станом здоров'я. Тоді представники влади намагалися переконати селян скласти довіреність на користь особи, «призначеного» адміністрацією.
«Людей було таких« ні туди ні сюди »- 60 осіб. Вони (представники влади - прим. Ред.) По всіх проїхали, вмовляли підписати довіреність, якщо не можуть прийти. Довіреність потрібна була, щоб проголосували в їх користь. Я все життя в колгоспі пропрацювала, я ділила ці паї, всю цю кухню знаю », - зазначає місцева жителька Таїсія Набережних, що була у свій час головним економістом господарства.
Спочатку «довіреною особою» адміністрація хотіла призначити директора місцевої школи, яка користувалася в народі повагою. Вона відмовилася, на що місцева влада запропонували їй написати заяву «за власним бажанням». У Чуєв влаштуватися директору школи більше ніде. До пенсії їй залишалося півтора року. На цьому грунті у неї трапилися проблеми зі здоров'ям, вона лежить в лікарні.
В ході зборів у жителів виникли закономірні питання до Василя Старому, який агітував за продовження договору оренди. «Чому не дотримуються умови чинного договору? Навіщо нам посередник, якщо ми можемо прямо домовитися з потрібним нам інвестором? »- були найбільш часто звучать.
У підсумку більшість жителів (272,33 земельні частки) проголосувало проти продовження договору оренди. За проголосували 260,83 земельних часток, утрималися - 3,5.
Однак практично всі - і місцеві жителі, і сторонні спостерігачі - впевнені, що це далеко не кінець.
«Я думаю, тут буде все продовжуватиметься, - вважає член ради депутатів по Губкинському міському округу від« Справедливої Росії »Микола Новиков, який був присутній на зборах. - Мені сподобалася пропозиція Ірини Вінникової вести переговори безпосередньо з інвестором. Але, судячи з усього, інвестор, якого вона представляє, неугодний адміністрації ».
Навіщо нам посередник, якщо ми можемо прямо домовитися з потрібним нам інвестором?