- Люди здають найцінніше заради ліків і "комуналки"
- 50 в добу
- Свята в борг
- ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
- Незвичайні товари: паспорта, бінокль і Ленін
- АВТОР:
- Орфографічна помилка в тексті:
7 червня 2018, 7:20 Переглядів:
Люди здають найцінніше заради ліків і "комуналки"

Ломбард. Щодня одну точку відвідує близько 50 українців замість 20-30 чоловік в минулі роки.
В Україні все більше людей стали "дотягне" до зарплати або пенсії, через що почали частіше звертатися за кредитами в ломбарди. Як розповіли нам в популярних мережах таких установ, серед застав тепер можна побачити навіть такі дрібниці, як книги, сантехніку і навіть дверні ручки.
50 в добу
Кореспонденти "Сегодня" провели робочий день разом з оцінювачами ломбарду однієї з найбільших мереж на Мінському масиві столиці. Як і більшість йому подібних, цей працює цілодобово.
"Скільки людей - стільки й ситуацій, - каже керівник відділення Світлана Кичко, почавши пригадувати історії клієнтів. - Кому-то знадобилися терміново гроші на ліки та оплату" комуналки "- це я говорю про пенсіонерів. Комусь терміново потрібно кудись їхати , а потрібної суми немає. у багатьох є вільний час лише пізно ввечері або рано вранці - всі ці люди звертаються до нас в різний час доби ".
І додає:
"В середньому за добу до нас звертається близько 50 осіб. Я працюю в цій сфері більше 10 років, тому можу порівнювати показники. І скажу так: зараз клієнтів стало більше, ніж в минулі роки (в інших мережах ломбардів кажуть, що раніше було близько 20-30 на добу. - Авт.). Але стало менше випадків, коли в заставу приносять золоті прикраси. Вважаю, що у людей, які потребують грошей, на руках залишилося менше золота, ніж було в минулі роки. Все частіше і частіше приносять мобільні телефони, будівельний інструмент ".
Незвичайні товари. Продають навіть колонки у вигляді черепа за 100 грн
Свята в борг
Через сім хвилин після початку нашого спілкування до оцінювача техніки підійшов клієнт. Чоловік віком близько 40 років приніс здати в заставу злегка потертий смартфон. Зовні він не був схожий на людину, терміново потребує грошей, - в ломбард він зайшов з невеликою барсеткою, в вигладженою сорочці і пристойних джинсах.
"Як правило, ми можемо дати клієнту близько 60% від ринкової вартості товару, - відразу ж пояснює нам Світлана. - Є й такі застави, які продовжуються роками: у людей просто-напросто немає можливості їх викупити. Наприклад, одна з клієнток два роки тому принесла годинник, які їй дісталися у спадок, отримала за них близько 3 тисяч гривень, але поки що ні викупила їх ", - розповідає Світлана.
За її словами, стабільно більше люди стали приносити застав напередодні свят - перед Новим роком, 8 Березня.
"Постійними клієнтами у нас стали пенсіонери, багатьох ми знаємо в обличчя. Вони закладають, як правило, прикраси, отримуючи близько 2 тисяч гривень кредиту. Був і такий випадок, коли жінка прийшла за грошима, тому як до отримання пенсії залишалося кілька днів, а риба для кота закінчилася, і той влаштував їй голодну істерику ", - говорить керівник ломбарду.
Крім прикрас, люди, буває, приносять золоті зубні коронки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Також, як ми з'ясували, великі мережі ломбардів нерідко співпрацюють з поліцією.
"Дільничний надсилає нам орієнтування, наприклад, на вкрадений телефон, а ми при появі клієнта з цим телефоном зідзвонюємося з поліцією", - говорить Світлана.
В цей час в ломбард зайшла дівчина, яка, як виявилося, хотіла здати в заставу срібні прикраси.
"На жаль, срібло не приймаємо, воно дешеве - за колечко вам можуть дати не більше 30 гривень", - пояснює їй Світлана.
Дівчина помітно засмутилася і, похнюпивши голову, вийшла з ломбарду.
"До речі, що стосується золота, то зараз з'явилася хвиля шахрайства - аферисти намагаються здати підробки під виглядом золота. На таких виробах ми бачимо імітацію клейма, а самі прикраси зроблені з недорогоцінних металів. За нашими оцінками, була випущена величезна партія таких прикрас. Цікаво, що аферисти до такого "золоту" докладають ще й легенду, мовляв, приніс здати, тому що розлучився, і обручка більше не потрібна. Можуть принести і такий виріб, де, наприклад, застібка золота з клеймом, а все інше - підробка ".
Поки ми спілкувалися, до віконця оцінювача підійшов хлопець з рюкзаком. Він дістав з нього електричний дриль, щоб здати в заставу.
"Буває, звичайно, що клієнти з різних причин не викуповують свої залоги (за статистикою останніх років таких близько 25%. - Авт.). До речі, крім інструменту, серед застав є і самокати, і роликові ковзани, і навіть лижі. Найбільший товар, який нам приносили в заставу і який ми прийняли, - це був холодильник ", - говорить Кичко.
Асортимент невикупленої. Від набору свердел до генератора
Незвичайні товари: паспорта, бінокль і Ленін
Після відвідин ломбарду ми вирушили в примикає до нього магазин комісійної техніки. Якщо в ломбарді все приймається в заставу, то тут продається все те, що клієнти вчасно не викупили. На вітринах, стелажах і навіть на підлозі акуратно складеного товару можна нарахувати сотні одиниць: генератор, лижі, дрилі, пилососи, мобільні телефони, акустичні системи, бінокль, колонка у вигляді голови і навіть книга "Витязь у тигровій шкурі". Обкладинка останньої був зроблений за допомогою тиснення, ціна книги - майже 800 грн.
"Історія книги така, що її приніс клієнт, який сказав, що її йому подарували, але йому знадобилися гроші", - розповіли нам продавці.
Як розповіли опитані нами співробітники інших ломбардів, за останні п'ять років клієнти дивували їх не раз.
"Намагалися здати в заставу свої паспорти, шматки від знесених пам'ятників Леніну, але, напевно, самим відзначилися став чоловік, який прийшов і цілком серйозно запитав: чи можна здати хоч за якусь суму сепаратиста. Останній випадок стався в кінці 2014-го, коли в країні була кампанія "Здай сепаратиста - отримай гроші". Природно, всі перераховані випадки залишилися лише спробами з боку клієнтів - такі застави у них ніхто не прийняв ", - розповіли нам лихварі.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Українці стали масово нести свої речі в ломбарди". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Ігор Сєров
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.