

При цьому фахівців здивувала присутність в списку Туркменістану - як відомо, з цією країною у Росії існує візовий режим, причому отримати візу громадянам РФ туди досить складно
Глава МВС РФ Володимир Колокольцев затвердив список зарубіжних країн, в яких відпочинок співробітників міністерства визнається безпечним. як повідомляється на сайті Асоціації туроператорів, відповідне розпорядження було підписано міністром 26 грудня. У 2014 році російські силові відомства, включаючи МВС, вводили заборона на виїзд співробітників за межі Росії.
Даним переліком пропонується "керуватися ... при розгляді рапортів співробітників органів внутрішніх справ Російської Федерації, заяв державних цивільних службовців, працівників системи МВС Росії про виїзд з Російської Федерації в період відпустки".
Відзначається, що в зазначених країнах відпустку в 2018 році для співробітників МВС визнається безпечним виходячи з "військово-політичної, криміногенної, санітарно-епідеміологічної та природно-кліматичної обстановки".
При цьому експерти турбізнесу звертають увагу на те, що з вдалих пляжних напрямків тут представлені лише Куба, Абхазія, Китай і В'єтнам. Наприклад, Азербайджан, незважаючи на наявність морського узбережжя, є переважно екскурсійним напрямком.
При цьому фахівців здивувала присутність в списку Туркменістану - як відомо, з цією країною у Росії існує візовий режим, причому отримати візу громадянам РФ туди досить складно. Організований туризм в Туркменістан з Росії в зв'язку з цим відсутній.
Нагадаємо, влітку 2014 року керівництво МВС зажадало від своїх співробітників, як на федеральному, так і на регіональному рівнях здати закордонні паспорти після того, як МЗС РФ випустив рекомендації про небажаність виїзду в країни, з якими у США є договори про взаімовидаче злочинців. У "чорному списку", за даними ЗМІ, виявилося від 150 до 200 зарубіжних країн, включаючи найпопулярніші на той момент туристичні напрямки - Туреччини і Єгипті. У російських турагентствах незабаром поскаржилися, що у них "Відвалився" великий сегмент людей, які завжди були активними клієнтами.
Деякі співробітники МВС намагалися обійти заборону, однак за це їх піддавали стягненням і навіть звільняли, розповідала в минулому вересні "Газета.ru" . Наприклад, за даними видання, в березні 2017 був звільнений командир взводу ДПС ДАІ по Південному округу Москви за те, що "вказав в рапорті на ім'я керівництва завідомо неправдиву інформацію про місця відпустки в 2016 році і виїжджав до Болгарії і Домінікану". А його колега, співробітник ГИБДД по Ленінградській області пішов на хитрощі і з'їздив у відпустку в Туніс по закордонному паспорту брата-близнюка. Після цього регіональне управління ФСБ порушило проти нього кримінальну справу за незаконний перетин державного кордону Росії.
Варто відзначити, що періодично потрапляє в ЗМІ інформація про те, які саме країни входять в список заборонених або дозволених для силовиків, носить суперечливий характер. Константа там - лише країни СНД, на які, за винятком України, заборони не накладаються.
Наприклад, у внутрішньовідомчих документах, з якими ознайомилися журналісти "Газети.ru", в 2015 році МВС нібито видало наказ, який тимчасово забороняє виїжджати на відпустку за кордон взагалі всім поліцейським (не тільки тим, у кого є допуск до держтаємниці) з- через складну зовнішньополітичної обстановки. При цьому тоді під заборону на відвідини не потрапили Абхазія, Південна Осетія, а також країни СНД (крім України).
Тим часом в тому ж 2015 році "Фонтанці" попався якийсь перелік з 30 дозволених країн, який нібито вчинив у канцелярію ГУ МВС по Санкт-Петербургу і Ленобласті.