- Типи складів тимчасового зберігання
- Вимоги до приміщення складу
- Умови і строки тимчасового зберігання майна

Оренда складу тимчасового зберігання в Москві - зручне і вигідне рішення для фізичних і юридичних осіб:
- вибір будь-якого типу майданчика:
від складської комірки
до контейнера в 45 футів; - низькі ціни;
- розміщення в день звернення;
- зберігання різних вантажів і речей на термін від 1 дня;
- постійний доступ;
- захист майна.

Склади контейнерного типу - один з найбільш популярних варіантів зберігання речей, завдяки своїй надійності, зручності і економічності. Можливі рішення по оренді контейнера:
Живучи і працюючи в мегаполісі, кожен з нас починає розуміти, що еквівалентом грошей стало не тільки час, але і вільний простір: кожен квадратний метр комерційної або житлової нерухомості вимагає витрат на покупку, оренду та утримання. Тим часом, часто цінні метри ми захаращуємо речами, використовувати які плануємо в наступному місяці, сезоні або навіть року. Однак в останні роки з'явилася альтернатива: товари, меблі і навіть техніку можна здати на тимчасове зберігання.
Досить подивитися навколо, щоб зрозуміти, як багато навколишнього простору можна звільнити: шини, снігоходи, водні лижі, сноуборди, сезонний товар з асортименту магазина - все це перешкоджає комфортному проживанню сім'ї і нормальному функціонуванню компанії. У деяких випадках передача речей на тимчасове зберігання не просто бажана, а й необхідна. Наприклад, куди подіти меблі на час переїзду, ремонту або будівництва будинку або офісу, велику партію товару, яку необхідно розмістити до передачі покупцям?
Ще недавно більшість сімей змушені були використовувати в якості сховища антресолі і балкони, цілі кімнати і гаражі. Те ж саме відбувалося в компаніях: офіси були заставлені стелажами з паперами, з товаром, з архівними документами. Зараз на зміну марної використання площ приходить зручний сервіс - тимчасове зберігання речей і товарів на складах, в осередках або контейнерах, спеціально створених для тих, хто хоче розчистити простір для життя і роботи. Крім звільнення цінних метрів, орендар отримує відразу кілька додаткових плюсів:
- захист майна - охорона, сигналізація, відеоспостереження: завдяки цим системам на складі ваші речі в значно більшій безпеці, ніж в квартирі, на дачі, в гаражі або в офісі;
- постійний доступ - орендар може приїхати на місце зберігання, забрати або довезти речі, перевірити збереження або скористатися ними в будь-який час доби;
- економія коштів - багато хто помилково вважає, що зберігати майно на спеціальному складі дуже дорого. Насправді вартість подібних послуг в перерахунку на квадратний метр значно нижче вартості оренди офісу, торгової площі і навіть квартири в Москві.
Передати на тимчасове зберігання можна будь-бізнес-майно і практично всі речі, не заборонені до обороту законодавством. Крім зброї, наркотичних і вибухонебезпечних речовин, на складі зазвичай заборонено розміщувати тварин, продукти харчування, рослини, предмети, що мають сильні запахи або заважають іншим орендарям.
Серед юридичних осіб найчастіше до послуг тимчасового зберігання вдаються компанії наступних сфер:
- автосервіси
- event-компанії
- рекламні агентства
- банки
- архівні компанії
- школи
- ритейл
- ресторани
Типи складів тимчасового зберігання
При слові «склад» більшість з нас уявляє величезні будівлі з високими стелажами і машинами-навантажувачами, переставляти великі дерев'яні короби. Насправді, звичайно, такий різновид приміщень присутній на ринку, але ними справа не обмежується. Для тимчасового зберігання речей, вантажів і товарів частіше використовують осередки, контейнери, секції, місця на майданчиках або кімнати від 1 до 40 квадратних метрів. Залежно від розташування і типу, вони поділяються на такі види:
- Склади в капітальних будівлях (класи A і D) - найпоширеніший на даний момент спосіб зберігання речей. Рівень комфорту і облаштованості залежить від класу: наприклад, A + повинен мати окремі виїзди з магістралей, територію з величезними зонами паркування, допоміжні приміщення для персоналу і надійну систему охорони, велика кількість входів і виходів, сучасне оздоблення, високі стелі (13 і більше метрів) і всі комунікації. Склади класу D - навпаки, неопалювані виробничі або підвальні приміщення з охороною лише по периметру території і відсутністю будь-яких зручностей.
Приміщення високого класу зазвичай цікаві лише для великих компаній з величезними потребами в просторі для зберігання, низького - як правило, не мають належного рівня безпеки і навіть не завжди здатні повноцінно захищати майно від негоди. Ще одним мінусом всіх «капітальних» складів є висока ціна оренди. - Склади відкритого типу. По суті, в цьому випадку речі розташовуються прямо на вулиці, якщо вони були захищені в кращому випадку, навісами з полікарбонату. Дешевизна подібного типу майданчиків для тимчасового зберігання з лишком компенсується недоліками: розташувати на них можна лише вузький спектр речей, для яких не страшні погані погодні умови, тобто вони не підійдуть ні для меблів, ні для дорогого товару.
- Склади контейнерного типу. Відносно новий для нашої країни спосіб зберігання речей - морські контейнери. Відрізняються високим ступенем захисту від будь-яких зовнішніх впливів: води, вогню, механічних пошкоджень. Зазвичай мають стандартні розміри: 40 і 45 футів (28-32 квадратних метра), але при необхідності поділяються на секції від 2,8 квадратних метрів.
Даний тип складів надійний, зручний і економічний: вартість оренди тут значно нижче, ніж площі інших видів. Кількість орендованих метрів можна постійно варіювати, додаючи або збавляючи чисельність контейнерів.
До недоліків можна віднести те, що на даний момент в Москві послуга маловідома і лише невелика кількість компаній може її запропонувати.
Це цікаво
За статистикою найпоширенішою в Росії метою використання self-storage є сезонне зберігання речей - близько чверті всіх звернень приватних осіб за послугою. Найбільш популярні «сімейні» осередки площею 2-8 квадратних метрів. Серед компаній великим попитом користуються площі в 10-35 квадратних метрів, а основним типом орендарів можна назвати інтернет-магазини, які поки не організували власний постійний склад.
Вимоги до приміщення складу
Головне, що шукають майбутні орендарі, - місце, де бізнес-майно або домашні речі будуть у повній цілості. Це включає в себе відразу безліч аспектів:
- захист від кримінальних посягань - крадіжки і вандалізму. Значить, ідеальний склад повинен бути обладнаний сигналізацією, тривожною кнопкою, відеокамерою і охороною. Камери або контейнери оснащуються надійними замками, ключ від яких знаходиться тільки у орендаря;
- захист від природних впливів - протікає дах, накопичення конденсату, поширення цвілі, гризуни можуть зіпсувати дорогі речі, а значить, місце зберігання повинно бути максимально герметичним;
- захист від вогню. У Росії щорічно відбувається близько 150 тисяч пожеж, а в останні десять років два найбільших трапилися саме на складських приміщеннях. Цих даних достатньо, щоб зрозуміти, що наявність пожежної сигналізації - одна з основних складових збереження майна.
Але крім безпеки, є і питання зручності, тому більшість орендарів вибирає приміщення для тимчасового зберігання з «додатковими опціями»:
- наявність окремих послуг навантаження-розвантаження, перевезення речей;
- цілодобовий доступ до осередку або контейнера;
- зручний під'їзд як для легкового, так і для вантажного транспорту;
- наявність електрики або можливості його провести;
- для деяких видів майна важлива наявність на складі опалення.
Якщо тип складу обраний, варто звернути увагу на умови договору зберігання речей.
Умови і строки тимчасового зберігання майна
Як і більшість послуг, оренда складу починається з підписання договору, в якому зазначаються всі деталі майбутніх взаємин замовника і орендодавця, відповідальність в разі порушень з обох сторін. У ньому ж прописуються обмеження за видами майна, яке може бути розміщено, і терміни: як правило, договір тимчасового зберігання укладається на термін від одного дня (але частіше - місяці) до року з можливою пролонгацією. Важливий і момент початку дії послуги - в деяких випадках транспортувати речі на склад необхідно в самі стислі терміни, однак деякі компанії передбачають таке швидке розміщення.
Істотною умовою є розмір і порядок оплати. Зазвичай вартість тимчасового зберігання вноситься одноразово за весь передбачуваний період, але при збільшенні терміну клієнта чекає суттєва знижка. Заощадити можна і при оренді більшої площі. Для порівняння: середня ціна за квадратний метр в класичному self-storage (2-10 м²), розташованому в капітальній будівлі, складе приблизно 1300 рублів при оплаті за місяць і 1100 - при оплаті за рік. Якщо збільшити площу до 35 м², вартість буде вже 1200 і 1000 рублів відповідно.
Склад контейнерного типу обійдеться значно дешевше: близько 750 рублів за квадратний метр в маленькій осередку на 2,82 м² при оренді на місяць, 690 - при оплаті відразу за рік. При збільшенні площі економія зросте в рази: 470 рублів буде коштувати квадратний метр простору в контейнері площею 32 м², а при оплаті року - близько 430 рублів.
Як бачите, оренда тимчасового складу для речей не настільки затратна, але дуже корисна в багатьох життєвих ситуаціях. І неважливо, чи дозволяє невелика квартира або офіс зберігати необхідну кількість речей - тепер не потрібно шукати приміщення побільше або миритися з відсутністю простору - досить лише передати частину майна на склад тимчасового зберігання, де воно буде знаходитися в абсолютній безпеці до тих пір, поки в ньому не виникне потреба.
Наприклад, куди подіти меблі на час переїзду, ремонту або будівництва будинку або офісу, велику партію товару, яку необхідно розмістити до передачі покупцям?