- Документи для податкового вирахування за навчання: список Документи для податкового вирахування за...
- 2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
- 3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
- 4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
- Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
- 1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
- 2. Як подати папери для оформлення вирахування?
- Документи для податкового вирахування за навчання: список
- Варіант №1. Подати на податкове вирахування через ФНС
- 2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
- 3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
- 4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
- Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
- 1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
- 2. Як подати папери для оформлення вирахування?
- Документи для податкового вирахування за навчання: список
- Варіант №1. Подати на податкове вирахування через ФНС
- 2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
- 3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
- 4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
- Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
- 1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
- 2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Документи для податкового вирахування за навчання: список
Документи для податкового вирахування за навчання: всі потрібні папери з роз'ясненнями + найзручніший метод заповнення декларації 3-ПДФО + повернення надміру сплаченого податку: нова форма і приклад + подаємо папери в ФНС + плюси і мінуси отримання перерахунку податку у роботодавця + як оформити відрахування у наймача.
В нашій державі передбачена можливість повернути деяку частку фінансів, які пішли на освіту - податкове вирахування. Але через малу грамотності в юридичних та фінансових питаннях, а також, мабуть, небажання уряду проводити лікнеп по частині податкових пільг, мало хто знає і користуються цим інструментом.
Зараз існує кілька програм по поверненню ПДФО, ми ж в нашій публікації говоритимемо про освіту: які документи для податкового вирахування за навчання треба мати і куди їх віддати.
Стаття 219 НК https://goo.gl/kdqKZd передбачає перерахунок, якщо ви сплачуєте прибутковий податок, іншими словами легально працевлаштовані (але не для приватних підприємців).
У вас є право використовувати податкові відрахування за особисту освіту, своїх дітей, а ще братів і сестер. Крім оплати ВНЗ, училища, можна претендувати на компенсацію при проходженні автокурси, в дитсадках, секціях та інше. Головна вимога - організація має ліцензію. При цьому вона може не бути державною.
Варіант №1. Подати на податкове вирахування через ФНС
1. Документи для податкового вирахування за навчання.
Перше, що потрібно зробити - це зібрати і підготувати документи. З радістю повідомляємо, що список необхідних паперів простий і зрозумілий, ніяких незрозумілих бюрократичних довідок!
Єдине, що може викликати складності - це заповнення декларації, але пізніше ми пояснимо, як все зробити правильно.
Документи для податкового вирахування за навчання:
1) Податкова декларація, форма 3-ПДФО. 2) Копія паспорта. 3) Довідка про доходи, форма 2-ПДФО - її видає бухгалтер за місцем роботи за рік. Якщо ви працювали не на одному підприємстві цей період, то отримати довідку доведеться від кожного з них. 4) Заява про повернення суми надміру сплаченого податку - заповнюється за формою, нижче ми дамо зразок і роз'яснення. 5) Копія договору з освітньою установою - в ньому повинна бути прописана ціна за навчання; якщо вона змінилася з моменту підписання договору, буде потрібно копія додаткової угоди до угоди, де вказана нова вартість. 6) Копія ліцензії навчального закладу потрібна, якщо в договорі немає даних про неї 7) Копії документів про оплату за навчання (чеки, платіжні доручення, квитанції).
Для оформлення перерахунку ПДФО за навчання ваших діток, крім вищевказаних паперів, знадобиться надати ще й такі:
1) Копія свідоцтва про народження. 2) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація. 3) Копія свідоцтва про шлюб - її зажадають, якщо податкове вирахування оформляє один батько, а в документах вказано інший.
Якщо ви спонсоруєте отримання освіти брата або сестри, ще вам знадобляться такі папери для податкової інспекції:
1) Копія вашого свідоцтва про народження. 2) копія свідоцтва про народження брата або сестри. 3) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація.
Для перерахунку податків за вчення закордоном обов'язково переведіть на російський іноземні документи. Такі тексти завіряються у нотаріуса.
Ксерокопії всіх інших документів теж потрібно завірити, але власноруч. На всіх сторінках дублікатів напишіть від руки «Копія вірна», підпишіться, вкажіть прізвище та ініціали, число, місяць і рік.
2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
Завдання вносити відомості до цього податкового бланк покладається на вас особисто.
Де взяти форму для заповнення? Є два варіанта:
- У відділенні Федеральної податкової служби. Знайти адресу найближчого ви можете тут - https://service.nalog.ru/addrno.do
- Завантажити останню версію для подачі в 2017 році: https://verni-nalog.ru/files/3-ndfl-full-2016.pdf
Зверніть увагу: в 2018 році вийде новий формат бланка!
Якщо раніше вам не доводилося заповнювати декларацію, процес може викликати деякі складності. Документ досить об'ємний і докладний опис правил його заповнення потягне на ще одну статтю. Тому відразу розповідаємо вам найбільш зручний спосіб - через спеціальну програму ФНС «Декларація».
Тут ви можете її завантажити та ознайомитися з інформацією по установці: https://www.nalog.ru/rn77/program//5961249
Головні плюси такого способу:
- Програма сама виробляє розрахунки по введених даних.
- Програма перевіряє правильність введеної вами інформації.
На ресурсі ФНС є відео-керівництво, як користуватися програмою і вводити в неї дані: https://www.nalog.ru/rn77/fl/5500372
У відеоролику нижче більш докладно описаний процес використання програми «Декларація»: https://www.youtube.com/watch?v=r8YPGaTlkKE
За наступним посиланням знаходиться приклад заповненої форми 3-ПДФО: https://goo.gl/KsEP6z
3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
Ця офіційна папір, як і декларація, має сувору форму, і навіть схожа на бланк декларації і заповнюється за схожим принципом.
Зверніть увагу: нова форма заяви про повернення суми надміру сплаченого податку діє з 31.03.2017.
Завантажте бланк заявки (https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf). Він містить 3 сторінки (вкладки в даному файлі). Заповнити бланк заяви просто, скрізь є виноски з поясненнями, яку інформацію і як записати.
Заява на повернення ПДФО: як повернути гроші?
Для наочності ось ще приклад, як заповнити бланк заяви про повернення податку: https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf
4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
Почнемо зі старого поширеного методу - звернення за перерахунком в податковий ділянку. Таким способом вам виплатять компенсацію за навчання за весь минулий рік (або більше - до 3 років).
Отже, потрібні папери зібрані і завірені. Тепер у вас є такі способи звернутися в ФНС:
Подати документи самостійно в відділення ФНС за місцем реєстрації.
Тут ви зможете відшукати інформацію по відділеннях податкової: https://service.nalog.ru/addrno.do
Такий спосіб зручний, якщо ви сумніваєтеся щодо поданих документів - інспектор відразу подивиться ваш пакет, ви можете задати уточнюючі питання.
Надіслати документи цінним листом поштою.
Безумовно, це швидше, ніж візит до податкової. Але якщо з документами щось не в порядку, ви втратите багато часу, адже дізнаєтеся про це лише через кілька місяців.
Серйозним ж гідністю пересилання документів є те, що вам не зможуть відмовити в прийомі документів без законних на те причин.
Користуючись даними способом, в обов'язковому порядку зробіть опис паперів в 2-х примірниках.
Перевіряти ваш пакет документів податковий інспектор буде до 3-х місяців (стаття 88 Податкового кодексу https://goo.gl/gJ5S5f). Рідко буває, що доводиться ще раз під'їжджати до інспектора, якщо йому потрібні будуть уточнення.
Після перевірки вам зобов'язані в термін до 10 днів повідомити висновок: відхилення заяви або виплата розрахованої суми. Якщо все в нормі, через місяць після завершення інспектування документів (або раніше) на ваш рахунок переведуть суму вирахування за навчання (стаття 78 Податкового кодексу https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_19671/fbacbcfd4debdc278494b8260675cc5f93f4a24b).
Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
Відповідно до Податкового кодексу, статті 219, пункту 2 (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_28165/946cbfc58c05e
1392615a251973beb32dc79f94e), з 2016 року для громадян став доступний додатковий спосіб оформити податкове вирахування за навчання - на роботі.
Відразу про переваги оформлення вирахування за навчання через роботодавця:
- Не потрібно заповнювати декларацію.
- Немає необхідності чекати кінця року для подачі документів, відповідно, виплату ви отримаєте швидше.
Що може бути незручним:
- Для початку все ж треба відвідати податкову службу, а лише потім звертатися до бухгалтеру на роботі.
- Повернути податки можна лише за оплати в поточному році, для більш тривалого періоду необхідно скористатися тільки першим способом - через ФНС.
- Необхідність подавати документи після кожної оплати.
- Можливе невдоволення роботодавця (бухгалтера), так як ви додасте їм додаткову роботу.
Підсумовуючи сказане: податкове вирахування через наймача буде зручний, якщо ви не заповнюєте форму 3-ПДФО в інших випадках, оплачуєте навчання на тривалий період (півроку, рік) і хочете перерахувати податок тільки за нинішній рік.
Зверніть увагу: в законодавстві (стаття 219 Податкового кодексу https://goo.gl/xsmmDc) виплата податкового вирахування за навчання обмежена. Податок вираховується з оплати в межах 120 тисяч рублів / рік за особисту освіту і 50 тисяч рублів для нащадків, рідних сестер і братів.
Тобто, дорогу навчання немає сенсу оплачувати на термін більше року при бажанні заощадити.
1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
Для цього методу знадобляться документи, перераховані в першому розділі нашої публікації, крім декларації 3-ПДФО, довідки 2-ПДФО . Заява про повернення суми надміру сплаченого податку замінюється на заяву про підтвердження права на отримання податкових відрахувань. У ньому напишіть розраховану суму виплати і відомості про роботодавця.
Ознайомтеся зі зразком цього документа тут: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
Повернення податку за навчання. Як повернути податкове вирахування
за навчання?
Перелік документів для отримання податкового вирахування.
2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Оформляємо податкове вирахування у наймача:
- Підготовлені документи віддайте в ФНС - ділянку, якою відповідає вашому місцем реєстрації.
- Дочекайтеся повідомлення про право на податкове вирахування за навчання (видається в термін до місяця).
- Тепер складайте заяву про надання податкового відрахування на навчання для роботодавця. Приклад його складання:
За цим посиланням заяву доступне до скачування: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
- Із заявою вирушайте до бухгалтеру. Тепер він не буде вираховувати з вашої зарплати прибутковий податок, поки не вичерпається сума відрахування.
А точніше податковий перерахунок буде проводитися так: в якому б місяці ви не надали роботодавцю заяву, перерахунок буде виконуватися з січня поточного року і до завершення року.
Коли зазначена в заяві сума вичерпається, з заробітної плати знову почнуть вираховувати ПДФО. Якщо вся сума за рік виплачено не було, до закінчення року зверніться до податкової за рештою суми, подавши декларацію 3-ПДФО.
Тема податкових відрахувань дуже обширна і є досить приватних ситуацій, які слід розглядати окремо. Всього, звичайно, в одну статтю не вмістити.
Проте, в цьому матеріалі ми детально розповіли вам про те, які документи для податкового вирахування за навчання вам будуть необхідні в різних ситуаціях і про варіанти оформлення вирахування. А також дали підказки про те, як коректно паперу підготувати і подати.
Документи для податкового вирахування за навчання: список
Документи для податкового вирахування за навчання: всі потрібні папери з роз'ясненнями + найзручніший метод заповнення декларації 3-ПДФО + повернення надміру сплаченого податку: нова форма і приклад + подаємо папери в ФНС + плюси і мінуси отримання перерахунку податку у роботодавця + як оформити відрахування у наймача.
В нашій державі передбачена можливість повернути деяку частку фінансів, які пішли на освіту - податкове вирахування. Але через малу грамотності в юридичних та фінансових питаннях, а також, мабуть, небажання уряду проводити лікнеп по частині податкових пільг, мало хто знає і користуються цим інструментом.
Зараз існує кілька програм по поверненню ПДФО, ми ж в нашій публікації говоритимемо про освіту: які документи для податкового вирахування за навчання треба мати і куди їх віддати.
Стаття 219 НК https://goo.gl/kdqKZd передбачає перерахунок, якщо ви сплачуєте прибутковий податок, іншими словами легально працевлаштовані (але не для приватних підприємців).
У вас є право використовувати податкові відрахування за особисту освіту, своїх дітей, а ще братів і сестер. Крім оплати ВНЗ, училища, можна претендувати на компенсацію при проходженні автокурси, в дитсадках, секціях та інше. Головна вимога - організація має ліцензію. При цьому вона може не бути державною.
Варіант №1. Подати на податкове вирахування через ФНС
1. Документи для податкового вирахування за навчання.
Перше, що потрібно зробити - це зібрати і підготувати документи. З радістю повідомляємо, що список необхідних паперів простий і зрозумілий, ніяких незрозумілих бюрократичних довідок!
Єдине, що може викликати складності - це заповнення декларації, але пізніше ми пояснимо, як все зробити правильно.
Документи для податкового вирахування за навчання:
1) Податкова декларація, форма 3-ПДФО. 2) Копія паспорта. 3) Довідка про доходи, форма 2-ПДФО - її видає бухгалтер за місцем роботи за рік. Якщо ви працювали не на одному підприємстві цей період, то отримати довідку доведеться від кожного з них. 4) Заява про повернення суми надміру сплаченого податку - заповнюється за формою, нижче ми дамо зразок і роз'яснення. 5) Копія договору з освітньою установою - в ньому повинна бути прописана ціна за навчання; якщо вона змінилася з моменту підписання договору, буде потрібно копія додаткової угоди до угоди, де вказана нова вартість. 6) Копія ліцензії навчального закладу потрібна, якщо в договорі немає даних про неї 7) Копії документів про оплату за навчання (чеки, платіжні доручення, квитанції).
Для оформлення перерахунку ПДФО за навчання ваших діток, крім вищевказаних паперів, знадобиться надати ще й такі:
1) Копія свідоцтва про народження. 2) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація. 3) Копія свідоцтва про шлюб - її зажадають, якщо податкове вирахування оформляє один батько, а в документах вказано інший.
Якщо ви спонсоруєте отримання освіти брата або сестри, ще вам знадобляться такі папери для податкової інспекції:
1) Копія вашого свідоцтва про народження. 2) копія свідоцтва про народження брата або сестри. 3) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація.
Для перерахунку податків за вчення закордоном обов'язково переведіть на російський іноземні документи. Такі тексти завіряються у нотаріуса.
Ксерокопії всіх інших документів теж потрібно завірити, але власноруч. На всіх сторінках дублікатів напишіть від руки «Копія вірна», підпишіться, вкажіть прізвище та ініціали, число, місяць і рік.
2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
Завдання вносити відомості до цього податкового бланк покладається на вас особисто.
Де взяти форму для заповнення? Є два варіанта:
- У відділенні Федеральної податкової служби. Знайти адресу найближчого ви можете тут - https://service.nalog.ru/addrno.do
- Завантажити останню версію для подачі в 2017 році: https://verni-nalog.ru/files/3-ndfl-full-2016.pdf
Зверніть увагу: в 2018 році вийде новий формат бланка!
Якщо раніше вам не доводилося заповнювати декларацію, процес може викликати деякі складності. Документ досить об'ємний і докладний опис правил його заповнення потягне на ще одну статтю. Тому відразу розповідаємо вам найбільш зручний спосіб - через спеціальну програму ФНС «Декларація».
Тут ви можете її завантажити та ознайомитися з інформацією по установці: https://www.nalog.ru/rn77/program//5961249
Головні плюси такого способу:
- Програма сама виробляє розрахунки по введених даних.
- Програма перевіряє правильність введеної вами інформації.
На ресурсі ФНС є відео-керівництво, як користуватися програмою і вводити в неї дані: https://www.nalog.ru/rn77/fl/5500372
У відеоролику нижче більш докладно описаний процес використання програми «Декларація»: https://www.youtube.com/watch?v=r8YPGaTlkKE
За наступним посиланням знаходиться приклад заповненої форми 3-ПДФО: https://goo.gl/KsEP6z
3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
Ця офіційна папір, як і декларація, має сувору форму, і навіть схожа на бланк декларації і заповнюється за схожим принципом.
Зверніть увагу: нова форма заяви про повернення суми надміру сплаченого податку діє з 31.03.2017.
Завантажте бланк заявки (https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf). Він містить 3 сторінки (вкладки в даному файлі). Заповнити бланк заяви просто, скрізь є виноски з поясненнями, яку інформацію і як записати.
Заява на повернення ПДФО: як повернути гроші?
Для наочності ось ще приклад, як заповнити бланк заяви про повернення податку: https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf
4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
Почнемо зі старого поширеного методу - звернення за перерахунком в податковий ділянку. Таким способом вам виплатять компенсацію за навчання за весь минулий рік (або більше - до 3 років).
Отже, потрібні папери зібрані і завірені. Тепер у вас є такі способи звернутися в ФНС:
Подати документи самостійно в відділення ФНС за місцем реєстрації.
Тут ви зможете відшукати інформацію по відділеннях податкової: https://service.nalog.ru/addrno.do
Такий спосіб зручний, якщо ви сумніваєтеся щодо поданих документів - інспектор відразу подивиться ваш пакет, ви можете задати уточнюючі питання.
Надіслати документи цінним листом поштою.
Безумовно, це швидше, ніж візит до податкової. Але якщо з документами щось не в порядку, ви втратите багато часу, адже дізнаєтеся про це лише через кілька місяців.
Серйозним ж гідністю пересилання документів є те, що вам не зможуть відмовити в прийомі документів без законних на те причин.
Користуючись даними способом, в обов'язковому порядку зробіть опис паперів в 2-х примірниках.
Перевіряти ваш пакет документів податковий інспектор буде до 3-х місяців (стаття 88 Податкового кодексу https://goo.gl/gJ5S5f). Рідко буває, що доводиться ще раз під'їжджати до інспектора, якщо йому потрібні будуть уточнення.
Після перевірки вам зобов'язані в термін до 10 днів повідомити висновок: відхилення заяви або виплата розрахованої суми. Якщо все в нормі, через місяць після завершення інспектування документів (або раніше) на ваш рахунок переведуть суму вирахування за навчання (стаття 78 Податкового кодексу https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_19671/fbacbcfd4debdc278494b8260675cc5f93f4a24b).
Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
Відповідно до Податкового кодексу, статті 219, пункту 2 (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_28165/946cbfc58c05e
1392615a251973beb32dc79f94e), з 2016 року для громадян став доступний додатковий спосіб оформити податкове вирахування за навчання - на роботі.
Відразу про переваги оформлення вирахування за навчання через роботодавця:
- Не потрібно заповнювати декларацію.
- Немає необхідності чекати кінця року для подачі документів, відповідно, виплату ви отримаєте швидше.
Що може бути незручним:
- Для початку все ж треба відвідати податкову службу, а лише потім звертатися до бухгалтеру на роботі.
- Повернути податки можна лише за оплати в поточному році, для більш тривалого періоду необхідно скористатися тільки першим способом - через ФНС.
- Необхідність подавати документи після кожної оплати.
- Можливе невдоволення роботодавця (бухгалтера), так як ви додасте їм додаткову роботу.
Підсумовуючи сказане: податкове вирахування через наймача буде зручний, якщо ви не заповнюєте форму 3-ПДФО в інших випадках, оплачуєте навчання на тривалий період (півроку, рік) і хочете перерахувати податок тільки за нинішній рік.
Зверніть увагу: в законодавстві (стаття 219 Податкового кодексу https://goo.gl/xsmmDc) виплата податкового вирахування за навчання обмежена. Податок вираховується з оплати в межах 120 тисяч рублів / рік за особисту освіту і 50 тисяч рублів для нащадків, рідних сестер і братів.
Тобто, дорогу навчання немає сенсу оплачувати на термін більше року при бажанні заощадити.
1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
Для цього методу знадобляться документи, перераховані в першому розділі нашої публікації, крім декларації 3-ПДФО, довідки 2-ПДФО . Заява про повернення суми надміру сплаченого податку замінюється на заяву про підтвердження права на отримання податкових відрахувань. У ньому напишіть розраховану суму виплати і відомості про роботодавця.
Ознайомтеся зі зразком цього документа тут: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
Повернення податку за навчання. Як повернути податкове вирахування
за навчання?
Перелік документів для отримання податкового вирахування.
2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Оформляємо податкове вирахування у наймача:
- Підготовлені документи віддайте в ФНС - ділянку, якою відповідає вашому місцем реєстрації.
- Дочекайтеся повідомлення про право на податкове вирахування за навчання (видається в термін до місяця).
- Тепер складайте заяву про надання податкового відрахування на навчання для роботодавця. Приклад його складання:
За цим посиланням заяву доступне до скачування: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
- Із заявою вирушайте до бухгалтеру. Тепер він не буде вираховувати з вашої зарплати прибутковий податок, поки не вичерпається сума відрахування.
А точніше податковий перерахунок буде проводитися так: в якому б місяці ви не надали роботодавцю заяву, перерахунок буде виконуватися з січня поточного року і до завершення року.
Коли зазначена в заяві сума вичерпається, з заробітної плати знову почнуть вираховувати ПДФО. Якщо вся сума за рік виплачено не було, до закінчення року зверніться до податкової за рештою суми, подавши декларацію 3-ПДФО.
Тема податкових відрахувань дуже обширна і є досить приватних ситуацій, які слід розглядати окремо. Всього, звичайно, в одну статтю не вмістити.
Проте, в цьому матеріалі ми детально розповіли вам про те, які документи для податкового вирахування за навчання вам будуть необхідні в різних ситуаціях і про варіанти оформлення вирахування. А також дали підказки про те, як коректно паперу підготувати і подати.
Документи для податкового вирахування за навчання: список
Документи для податкового вирахування за навчання: всі потрібні папери з роз'ясненнями + найзручніший метод заповнення декларації 3-ПДФО + повернення надміру сплаченого податку: нова форма і приклад + подаємо папери в ФНС + плюси і мінуси отримання перерахунку податку у роботодавця + як оформити відрахування у наймача.
В нашій державі передбачена можливість повернути деяку частку фінансів, які пішли на освіту - податкове вирахування. Але через малу грамотності в юридичних та фінансових питаннях, а також, мабуть, небажання уряду проводити лікнеп по частині податкових пільг, мало хто знає і користуються цим інструментом.
Зараз існує кілька програм по поверненню ПДФО, ми ж в нашій публікації говоритимемо про освіту: які документи для податкового вирахування за навчання треба мати і куди їх віддати.
Стаття 219 НК https://goo.gl/kdqKZd передбачає перерахунок, якщо ви сплачуєте прибутковий податок, іншими словами легально працевлаштовані (але не для приватних підприємців).
У вас є право використовувати податкові відрахування за особисту освіту, своїх дітей, а ще братів і сестер. Крім оплати ВНЗ, училища, можна претендувати на компенсацію при проходженні автокурси, в дитсадках, секціях та інше. Головна вимога - організація має ліцензію. При цьому вона може не бути державною.
Варіант №1. Подати на податкове вирахування через ФНС
1. Документи для податкового вирахування за навчання.
Перше, що потрібно зробити - це зібрати і підготувати документи. З радістю повідомляємо, що список необхідних паперів простий і зрозумілий, ніяких незрозумілих бюрократичних довідок!
Єдине, що може викликати складності - це заповнення декларації, але пізніше ми пояснимо, як все зробити правильно.
Документи для податкового вирахування за навчання:
1) Податкова декларація, форма 3-ПДФО. 2) Копія паспорта. 3) Довідка про доходи, форма 2-ПДФО - її видає бухгалтер за місцем роботи за рік. Якщо ви працювали не на одному підприємстві цей період, то отримати довідку доведеться від кожного з них. 4) Заява про повернення суми надміру сплаченого податку - заповнюється за формою, нижче ми дамо зразок і роз'яснення. 5) Копія договору з освітньою установою - в ньому повинна бути прописана ціна за навчання; якщо вона змінилася з моменту підписання договору, буде потрібно копія додаткової угоди до угоди, де вказана нова вартість. 6) Копія ліцензії навчального закладу потрібна, якщо в договорі немає даних про неї 7) Копії документів про оплату за навчання (чеки, платіжні доручення, квитанції).
Для оформлення перерахунку ПДФО за навчання ваших діток, крім вищевказаних паперів, знадобиться надати ще й такі:
1) Копія свідоцтва про народження. 2) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація. 3) Копія свідоцтва про шлюб - її зажадають, якщо податкове вирахування оформляє один батько, а в документах вказано інший.
Якщо ви спонсоруєте отримання освіти брата або сестри, ще вам знадобляться такі папери для податкової інспекції:
1) Копія вашого свідоцтва про народження. 2) копія свідоцтва про народження брата або сестри. 3) Довідка про те, що навчання проходить на очній формі - необхідна, якщо в договорі не вказана ця інформація.
Для перерахунку податків за вчення закордоном обов'язково переведіть на російський іноземні документи. Такі тексти завіряються у нотаріуса.
Ксерокопії всіх інших документів теж потрібно завірити, але власноруч. На всіх сторінках дублікатів напишіть від руки «Копія вірна», підпишіться, вкажіть прізвище та ініціали, число, місяць і рік.
2. Заповнюємо декларацію 3-ПДФО.
Завдання вносити відомості до цього податкового бланк покладається на вас особисто.
Де взяти форму для заповнення? Є два варіанта:
- У відділенні Федеральної податкової служби. Знайти адресу найближчого ви можете тут - https://service.nalog.ru/addrno.do
- Завантажити останню версію для подачі в 2017 році: https://verni-nalog.ru/files/3-ndfl-full-2016.pdf
Зверніть увагу: в 2018 році вийде новий формат бланка!
Якщо раніше вам не доводилося заповнювати декларацію, процес може викликати деякі складності. Документ досить об'ємний і докладний опис правил його заповнення потягне на ще одну статтю. Тому відразу розповідаємо вам найбільш зручний спосіб - через спеціальну програму ФНС «Декларація».
Тут ви можете її завантажити та ознайомитися з інформацією по установці: https://www.nalog.ru/rn77/program//5961249
Головні плюси такого способу:
- Програма сама виробляє розрахунки по введених даних.
- Програма перевіряє правильність введеної вами інформації.
На ресурсі ФНС є відео-керівництво, як користуватися програмою і вводити в неї дані: https://www.nalog.ru/rn77/fl/5500372
У відеоролику нижче більш докладно описаний процес використання програми «Декларація»: https://www.youtube.com/watch?v=r8YPGaTlkKE
За наступним посиланням знаходиться приклад заповненої форми 3-ПДФО: https://goo.gl/KsEP6z
3. Заява про повернення суми надміру сплаченого податку.
Ця офіційна папір, як і декларація, має сувору форму, і навіть схожа на бланк декларації і заповнюється за схожим принципом.
Зверніть увагу: нова форма заяви про повернення суми надміру сплаченого податку діє з 31.03.2017.
Завантажте бланк заявки (https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf). Він містить 3 сторінки (вкладки в даному файлі). Заповнити бланк заяви просто, скрізь є виноски з поясненнями, яку інформацію і як записати.
Заява на повернення ПДФО: як повернути гроші?
Для наочності ось ще приклад, як заповнити бланк заяви про повернення податку: https://verni-nalog.ru/files/zajavlenie-na-vozvrat/zajavlenie-vychet.pdf
4. Подаємо документи для податкового вирахування за навчання.
Почнемо зі старого поширеного методу - звернення за перерахунком в податковий ділянку. Таким способом вам виплатять компенсацію за навчання за весь минулий рік (або більше - до 3 років).
Отже, потрібні папери зібрані і завірені. Тепер у вас є такі способи звернутися в ФНС:
Подати документи самостійно в відділення ФНС за місцем реєстрації.
Тут ви зможете відшукати інформацію по відділеннях податкової: https://service.nalog.ru/addrno.do
Такий спосіб зручний, якщо ви сумніваєтеся щодо поданих документів - інспектор відразу подивиться ваш пакет, ви можете задати уточнюючі питання.
Надіслати документи цінним листом поштою.
Безумовно, це швидше, ніж візит до податкової. Але якщо з документами щось не в порядку, ви втратите багато часу, адже дізнаєтеся про це лише через кілька місяців.
Серйозним ж гідністю пересилання документів є те, що вам не зможуть відмовити в прийомі документів без законних на те причин.
Користуючись даними способом, в обов'язковому порядку зробіть опис паперів в 2-х примірниках.
Перевіряти ваш пакет документів податковий інспектор буде до 3-х місяців (стаття 88 Податкового кодексу https://goo.gl/gJ5S5f). Рідко буває, що доводиться ще раз під'їжджати до інспектора, якщо йому потрібні будуть уточнення.
Після перевірки вам зобов'язані в термін до 10 днів повідомити висновок: відхилення заяви або виплата розрахованої суми. Якщо все в нормі, через місяць після завершення інспектування документів (або раніше) на ваш рахунок переведуть суму вирахування за навчання (стаття 78 Податкового кодексу https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_19671/fbacbcfd4debdc278494b8260675cc5f93f4a24b).
Варіант №2. Податкові відрахування за навчання через роботодавця
Відповідно до Податкового кодексу, статті 219, пункту 2 (https://www.consultant.ru/document/cons_doc_LAW_28165/946cbfc58c05e
1392615a251973beb32dc79f94e), з 2016 року для громадян став доступний додатковий спосіб оформити податкове вирахування за навчання - на роботі.
Відразу про переваги оформлення вирахування за навчання через роботодавця:
- Не потрібно заповнювати декларацію.
- Немає необхідності чекати кінця року для подачі документів, відповідно, виплату ви отримаєте швидше.
Що може бути незручним:
- Для початку все ж треба відвідати податкову службу, а лише потім звертатися до бухгалтеру на роботі.
- Повернути податки можна лише за оплати в поточному році, для більш тривалого періоду необхідно скористатися тільки першим способом - через ФНС.
- Необхідність подавати документи після кожної оплати.
- Можливе невдоволення роботодавця (бухгалтера), так як ви додасте їм додаткову роботу.
Підсумовуючи сказане: податкове вирахування через наймача буде зручний, якщо ви не заповнюєте форму 3-ПДФО в інших випадках, оплачуєте навчання на тривалий період (півроку, рік) і хочете перерахувати податок тільки за нинішній рік.
Зверніть увагу: в законодавстві (стаття 219 Податкового кодексу https://goo.gl/xsmmDc) виплата податкового вирахування за навчання обмежена. Податок вираховується з оплати в межах 120 тисяч рублів / рік за особисту освіту і 50 тисяч рублів для нащадків, рідних сестер і братів.
Тобто, дорогу навчання немає сенсу оплачувати на термін більше року при бажанні заощадити.
1) Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
Для цього методу знадобляться документи, перераховані в першому розділі нашої публікації, крім декларації 3-ПДФО, довідки 2-ПДФО . Заява про повернення суми надміру сплаченого податку замінюється на заяву про підтвердження права на отримання податкових відрахувань. У ньому напишіть розраховану суму виплати і відомості про роботодавця.
Ознайомтеся зі зразком цього документа тут: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
Повернення податку за навчання. Як повернути податкове вирахування
за навчання?
Перелік документів для отримання податкового вирахування.
2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Оформляємо податкове вирахування у наймача:
- Підготовлені документи віддайте в ФНС - ділянку, якою відповідає вашому місцем реєстрації.
- Дочекайтеся повідомлення про право на податкове вирахування за навчання (видається в термін до місяця).
- Тепер складайте заяву про надання податкового відрахування на навчання для роботодавця. Приклад його складання:
За цим посиланням заяву доступне до скачування: https://verni-nalog.ru/nalogovye-vychety/obuchenie/cherez-rabotodatelja
- Із заявою вирушайте до бухгалтеру. Тепер він не буде вираховувати з вашої зарплати прибутковий податок, поки не вичерпається сума відрахування.
А точніше податковий перерахунок буде проводитися так: в якому б місяці ви не надали роботодавцю заяву, перерахунок буде виконуватися з січня поточного року і до завершення року.
Коли зазначена в заяві сума вичерпається, з заробітної плати знову почнуть вираховувати ПДФО. Якщо вся сума за рік виплачено не було, до закінчення року зверніться до податкової за рештою суми, подавши декларацію 3-ПДФО.
Тема податкових відрахувань дуже обширна і є досить приватних ситуацій, які слід розглядати окремо. Всього, звичайно, в одну статтю не вмістити.
Проте, в цьому матеріалі ми детально розповіли вам про те, які документи для податкового вирахування за навчання вам будуть необхідні в різних ситуаціях і про варіанти оформлення вирахування. А також дали підказки про те, як коректно паперу підготувати і подати.
2. Як подати папери для оформлення вирахування?2. Як подати папери для оформлення вирахування?
2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Де взяти форму для заповнення?
Com/watch?
Заява на повернення ПДФО: як повернути гроші?
Які будуть потрібні документи для податкового вирахування за навчання через роботодавця?
2. Як подати папери для оформлення вирахування?
Де взяти форму для заповнення?
Com/watch?