Реклама
Реклама
Реклама

Земельні ділянки для бійців: як отримати і які проблеми виникають

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 вересня 2016, 8:04 Переглядів: 14 вересня 2016, 8:04 Переглядів:   На своїх ділянках бійці знаходять чиїсь городи і поля

На своїх ділянках бійці знаходять чиїсь городи і поля.

З ростом кількості учасників бойових дій, які бажають отримати належну їм за законом землю, зростає і кількість проблем, з якими вони стикаються. Нерідко через недосконалість карт Госгеокадастра або бажання місцевих жителів заробити на безхозною землі земельні ділянки бійців виявляються зайняті.

ЗЕМЛЯ І ЛЮДИ. Щоб отримати землю, бійцеві потрібно спочатку визначитися, де саме він хоче взяти ділянку. До місця його реєстрації відносини це не має: якщо уродженець Сумщини хоче ділянку в Київській області, то за законом він має право його отримати. Заява потрібно підкріпити копією паспорта, коду і посвідчення учасника бойових дій. На рішення йде близько місяця. У разі позитивної відповіді можна розробляти проект землеустрою. Займаються цим, як правило, приватні організації, а ціна питання - близько 1,5 тис. Грн. Готовий проект узгоджується в Госгеокадастре. У відомстві нам розповіли, що за станом на 9 вересня заяву про виділення землі подали 103 579 "атошніков", а отримали 83 306 осіб. З них близько 2,5 тисячі - в Дніпропетровській області, 3 тисячі - в Харківській, 3 тисячі - в Київській.

ГОРОДИ-загарбників. Однак не обходиться без проблем. "Мені виділили землю в Броварському районі, хоча найближчий населений пункт належить Бориспільському району, - розповів нам демобілізований боєць Анатолій. - Але на ділянці розташовано ... чиєсь поле соняшників. Наскільки я розумію, це нормальна практика, коли ще не розмічену землю віддають під усну домовленість в оренду ". Боєць ще не вирішив, що робити з ділянкою - його проект поки в розробці. А недавно в Харківській області вибухнув справжній скандал - в Сахновщинському селищній раді десять "атошніков" отримали ділянки, де близько 20 років розташовуються городи місцевих жителів, на яких стоять сарайчики та інші госпбудівлі. Останні віддавати землю не хочуть і пропонують бійцям пошукати інші ділянки. "Але ці городи люди використовували незаконно. Вони зайняли їх дуже давно і домовлялися про це на словах. Спочатку вони використовували їх під вирощування картоплі, буряка, але тепер вони сіють там навіть пшеницю. При цьому раніше вони використовували по 15 соток, але зараз зайняли і по гектару. 3 роки тому їм пропонували зареєструвати землю, але ніхто цим займатися не захотів ", - розповів" Сегодня "старший інспектор із земельних питань селищної ради Володимир Бондар .

юрист громадської організації "Юридична сотня" Антон Красов зазначає, що у випадках сутичок з місцевими, в першу чергу потрібно викликати поліцію: "Це власність бійця і йому перешкоджають нею користуватися. Друге - потрібно подати заяву в місцеві органи влади і викликати землераспорядітелей - засвідчити, що на ділянці щось знаходиться. Вже після цього, можна подавати позов до суд ".

"Ділянка краще спочатку подивитися"

У прес-службі Всеукраїнської асоціації учасників бойових дій нам розповіли, що такі проблеми можуть виникати через недосконалість карт, які використовуються при розподілі ділянок: "Іноді доходить до того, що ділянка вже має власника, але дані про нього не внесли до реєстру і не позначені на карті. Тому, щоб не обпектися, потрібно спочатку з'їздити, подивитися на ділянку, чи є там споруди, засіяні вони чимось чи ні, а вже потім вибирати і реєструватися ". При цьому самі бійці згодні, що такі проблеми виникають через старі карт. "На сайті Госгеокадастра ландшафтні карти ще 80-х років. І у мене виникла така ситуація: там мою ділянку позначений як луки, але по факту істотна його частка - торфовище, залитий водою. Фактично це болото, на якому будувати щось не можна. А є ділянки, відведені бійцям, які цілком стоять на цих болотах ", - розповів нам демобілізований боєць Віталій.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Земельні ділянки для бійців: як отримати і які проблеми виникають". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ілля Требор

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ