- Що таке кадастровий номер і навіщо він потрібен
- Як по кадастровому номеру дізнатися площа ділянки
- Про кадастрової вартості об'єкта нерухомості
- Про обмеження при укладанні договорів з нерухомістю
Стикаючись в повсякденному житті з проблемою придбання або ж продажу земельних ділянок, крім того, вдаючись до скоєння інших угод у сфері земельного права та земельних правовідносин, незмінно виникає потреба в дізнанні площі ділянки землі. Тому питання про те, як дізнатися площа земельної ділянки за кадастровим номером, важливий для власника землі.
Що таке кадастровий номер і навіщо він потрібен
Кадастровий номер об'єкта нерухомості є унікальну комбінацію ряду чисел. Такий ідентифікаційний шифр присвоюється уповноваженими співробітниками Росреестра і вноситься в державний земельний кадастр. Призначення такого номера - офіційний облік і виявлення в разі потреби кожного конкретного і окремо взятого нерухомого майна.
Для того щоб визначити основні дані по цікавого нерухомого об'єкту, можливо відвідати сайт Росреестра, де в режимі онлайн і подивитися необхідну інформацію.
Значить, зацікавлена особа як фізична (громадянин), так і юридична (організація) можуть звернутися на офіційний сайт Геокадастр і абсолютно безкоштовно отримати необхідну інформацію.
Офіційно відкрита публічна кадастрова карта вміщує дані наступного характеру:
- Офіційний розмір нерухомості.
- Присвоєний кадастровий номер.
- Облікова ідентифікаційна вартість.
- Категорія землі / об'єкта призначення.
- Статус об'єкта нерухомості.
- Зафіксована дата постанови на офіційний облік.
- Ім'я, прізвище та по батькові співробітника офіційної організації, який виконував інженерні роботи по конкретній ділянці.
- Технічно-виконаний і накреслений план нерухомості, а також кварталу, в якому розташований об'єкт.
- Відомості про наявність або ж відсутність публічних аукціонних торгів, що проводяться по об'єкту нерухомості.
- Наявність або ж відсутність обтяження (арешти, іпотеки, застави, відчуження, інші види).
- Інша супутня інформація з нерухомого об'єкту.
Як по кадастровому номеру дізнатися площа ділянки
У процесі формування юридичної документації часто виникає потреба у встановленні розмірів нерухомого об'єкта. Виконати дану дію можливо, вдавшись до допомоги електронної кадастрової карти, яка належить державному географічної кадастру. Знайти площу ділянки можна і за допомогою адреси. Визначити запитувану інформацію можна, вдавшись до офіційних даних сайту Росреестра.
Для здійснення дій слід ввести дані в розширений пошук. Інформаційні дані слід вводити точні і в повному обсязі. Цікавить інформація для наочного перегляду знаходиться відразу.
Для отримання з реєстру офіційної довідки можна скористатися сервісом з оформлення замовлення і отримання необхідних відомостей прямо на тому ж сайті Росреестра. Інформаційні виписки по запитуваній об'єкту видаються з державного кадастру нерухомості та Єдиного державного реєстру прав.
Як по кадастровому номеру дізнатися площа земельної ділянки: спочатку необхідно буде встановити кадастровий номер нерухомості.
Унікальний ідентифікаційний номер можна встановити за допомогою:
Пропонуємо Вам ознайомитися:
- технічного паспорта на нерухомість, свідоцтва про право власності;
- відвідування веб-сайту Росреестра і отримання необхідної інформації за допомогою подачі інформації про юридичну місцезнаходження досліджуваного об'єкта;
- написання заяви про видачу відомостей про кадастровий номер, і подачі такої заяви в кадастрову палату. Подача такої заяви виконується на платній основі.
Оформляються дані у вигляді довідки.
Маючи відомості про кадастровий номер, площу цікавить ділянки можна дізнатися кількома способами:
- Представляється можливим звернутися в багатофункціональний адміністративний центр, або ж територіальне відділення Росреестра. Мета - отримати інформацію, а саме технічний план з адресою в паперовому вигляді.
- Відвідати інтернет ресурс. А саме: публічну кадастрову карту. У «віконцях» з підказками, ввівши необхідні дані (унікальний ідентифікаційний номер) можна отримати дані про офіційне місце розташування потрібного об'єкта.
Необхідно брати до уваги фактичну інформацію про те, що дані, отримані з інтернет-ресурсу, носять ознайомчий характер. Для офіційного підтвердження необхідної інформації знадобиться формувати платний запит або заяву. Відповідь буде оформлений у вигляді довідки або виписки.
Про кадастрової вартості об'єкта нерухомості
Укладаючи договори в сфері нерухомого майна, не варто забувати про важливість кадастрової вартості об'єкта правовстановлюючих відносин. Визначається вартість виходячи з технічних та інших характеристик оцінюваної нерухомості. Потрібна кадастрова вартість і для визначення базової ставки податку на нерухомість і його розрахунку.
Багато в чому результат оцінки буде залежати від наступних фактичних показників нерухомості:
- Поверховості.
- Наявності або відсутності комунікацій.
- Віддаленості від міської межі.
- Наявність розвиненої інфраструктури поблизу досліджуваного об'єкта.
Перераховані критерії істотно впливають на формування кадастрової вартості.
Згідно з чинним законодавством експертна оцінка з обліку кадастрової вартості повинна проводитися кожні 5 років. Причина тому зростання індексу інфляції та споживчих цін, інші чинники. Варто зауважити, що ринкова вартість об'єкта від кадастрової буде сильно відрізнятися.
Дізнатися кадастрову вартість об'єкта можливо шляхом звернення на сайт Росреестра. Також оціночна вартість вказана в кадастровому паспорті нерухомості. Технічний кадастровий паспорт можна отримати в електронній формі. Чинне законодавство передбачає отримання і паперового технічного документа на майно. Видають документ представники кадастрової палати, через територіальне представництво.
Підставами для видачі є наступні документи:
- заява власника;
- оплачена державне мито за видачу документа.
Перераховані документи можна залишити в канцелярії уповноваженого органу.
Пропонуємо Вам ознайомитися:
Як окремий варіант, для підтвердження угоди з житлом може бути видана довідка державного реєстратора про оціночну вартість запитуваного об'єкта.
З метою отримання згаданої довідки власник майна надає уповноваженому співробітнику кадастрової палати комплект документів: технічний паспорт, технічний план об'єкта, експлікація. За результатами розгляду заяви видається довідка з запитуваною інформацією.
Про обмеження при укладанні договорів з нерухомістю
Для всебічного володіння ситуацією перед здійсненням операції варто уточнити всю можливу інформацію по об'єкту. Отримання довідкової інформації може відбуватися за допомогою сервісу, що надає відомості про об'єкти нерухомості. Інформація надається в режимі онлайн.
В якості довідкової, може бути представлена інформація наступних напрямків:
- Описова складова нерухомості.
- Дані по місцю розташування нерухомості.
- Наявність або ж відсутність спільних прав з власником (співвласниками).
- Існування або відсутність обмежень, накладених на об'єкт майна.
Важливим моментом є той факт, що в разі присутності обмеження (обтяження) нерухомості, інформаційна система показує всі необхідні дані.
Такими даними є:
- правової вид обмеження (обтяження);
- фактична дата проведення реєстрації обмеження (обтяження).
Довідкова інформація може бути надана на безкоштовній основі в режимі реального часу через онлайн-сервіс.
Щоб уникнути шахрайських дій, кадастрової палатою передбачена діюча послуга по накладенню заборони власником майна за скоєння реєстраційних дій без особистої на те дозволу.
Для отримання описуваної послуги потрібно подати відповідну заяву до територіального офіс кадастрової палати або ж в одне з відділень багатофункціональних центрів держпослуг. Після розгляду такої заяви уповноважений на вчинення дій реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру нерухомості відповідний запис щодо певного об'єкта нерухомості.
Згадана запис анулюється у випадках:
- подання відповідної заяви власником нерухомості;
- офіційного і вступило в силу судового рішення;
- прийнятого рішення державного реєстратора (у випадках передбачених законом).
Додаткову інформацію можна уточнити на місці у державних реєстраторів, або кваліфікованих юристів.