Сьогодні, 16 лютого, стало відомо, які три міські громадські території будуть впорядковані в найближчі роки. це площа Перемоги з парком Перемоги (В єдиній концепції), Палацу культури та Еланский парк, повідомляє прес-служба адміністрації. За яку візьмуться першої, буде вирішено рейтинговим голосуванням 18 березня, одночасно з виборами президента Російської Федерації.
У вересні старі гойдалки та гірки з Єланського парку прибрали. Багато ревдінци в соцмережах висловлювали побажання, щоб упорядкували саме його. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру
пропозиції почали збирати з 22 січня в двадцяти точках міста (керуючі компанії, школи, торгові центри, мерія) і в інтернеті. І повинні були закінчити 22 лютого. Але в підсумку зупинили збір листів на тиждень раніше.
Сквери ревда: якими вони були і якими стали
Всього надійшло 6 676 анкет. Підсумки розподілилися наступним чином. Решта пропозицій городян стосувалися благоустрою дворів, тротуарів і доріг.
Хто обробляв анкети
Громадська рада з благоустрою в складі: голова міської Думи Андрій Мокрецов, перший заступник глави адміністрації Олександр Країв, директор Управління міським господарством Микола Блінов, голова депутатської комісії з ЖКГ Олександр морив, голова громадської ради з житлово-комунального господарства Валерій Гуляко, фахівці фінансового та юридичного управління, УГГ і керівники управляючих компаній.
- З огляду на, що парк Перемоги і площа Перемоги зараз розглядаються в єдиній концепції благоустрою, трійка лідерів склалася наступна: парк Перемоги і площа Перемоги, парк Палацу культури і Еланский парк, - резюмує Тейшева.
За її словами, ескізні проекти парку Перемоги та площі Перемоги, парку Палацу культури вже готові. Відділу з містобудування та архітектури адміністрації дано доручення підготувати ескізний проект благоустрою Єланського парку. На ньому особливо наполягали мами ревда: після того, як восени тут прибрали старі аварійні гірки і каруселі, їм стало ніде гуляти і грати з дітьми. Про долю цього парку на прохання відразу чотирьох мам ревда ми запитали Ірину Тейшеву під час прес-конференції 9 лютого.
Вона пообіцяла, що до 1 березня всі проекти будуть опубліковані в міських газетах і показані по телебаченню. А до 18-березня з'являться в місцях голосування.
- Голосувати за території благоустрою можна буде 18 березня на виборчих дільницях: там же, де відбудуться вибори президента.
- Взяти участь зможуть всі ревдінци, мають прописку в нашому окрузі, у віці від 14 років. Головне: мати при собі паспорт.
- У бюлетені потрібно буде вибрати одну з трьох запропонованих громадських територій. За підсумками голосування вирішать, в якому порядку приводити ділянки в порядок: в 2019-2022 роки.
Історія територій, запропонованих жителями
Парк Палацу культури. Після відкриття Палацу культури СУМЗ в 1954 році працівники цього підприємства взялися за створення парку. Спочатку вирубали просіки для основних алей. Пізніше з'явилася дерев'яна естрадний майданчик, торгові павільйони, фонтан, танцмайданчик для молоді. Грав духовий оркестр.
У 1966 році в парку встановили бюст Павла Зикіна. У 1970-ті роки в парку з'явилися атракціони. Фото // архів Ревда-інфо.ру
Парк Перемоги. 21 квітня 1960 року виконком ревда виніс рішення «Про будівництво міської площі та скверу». У ньому йшлося про те, що вирішено затвердити представлений проект планування території. Це означало, що створюється єдиний комплекс в центрі міста. Треба було висадити не одну сотню дерев і чагарників на площі 0,97 га.

Рекомендувалося залучати до посадкам всіх трудящих міста. Розбити парк потрібно було в стислі терміни - до 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні в 1965 році. Фото // архів Ревда-інфо.ру
Еланский парк. Колись на цьому місці був пустир, де стояла церква святителів Алексія, Петра і Іони. Пізніше в ній розташовувався Будинок піонерів. У 50-х роках будівлю знесли. Майже на цьому місці зараз бар «Ескобар». Еланский парк був відкритий в рік 270-річчя ревда - в 2004-му - з пам'ятним каменем в центрі. Під ним колба з землею з могили засновника нашого міста Акинфия Демидова в Тулі. Її привезли учні школи №28.

Колись на місці сьогоднішнього Єланського парку був пустир, де стояла церква святителів Алексія, Петра і Іони. Благоустрій парку завершилося в 2004 році. Фото // архів Ревда-інфо.ру
Площа Перемоги. Перший генеральний план розвитку ревда був розроблений ще до початку Великої Вітчизняної війни в 1941 році. Але активна забудова міста почалася в кінці 40-х років. На місці сучасної площі Перемоги було Радянське поле. Будівництво малоповерхових і комфортних будинків пішло по периметру. У 1957 році виконком ревда розглядав питання про будівництво кінотеатру, в тому числі виникла ідея і про створення майбутнього парку Перемоги. Але лише 21 квітня 1960 року було винесено рішення «Про будівництво міської площі та скверу», як єдиного комплексу. Зовнішність міській площі і парку Перемоги остаточно сформувалися до вересня 1967 року.

7 листопада 1967 року тут вперше пройшла демонстрація на честь 50-річчя Жовтневої революції. Фото // архів Ревда-інфо.ру Водна станція. Її урочисто відкрили 12 червня 1936 року. На святі відбулися змагання з плавання, стрибків у воду з вишки і водному поло. Працював ресторан Дітріх (Будинок інженерно-технічних працівників). Фото // архів Ревда-інфо.ру comments powered by HyperComments