Реклама
Реклама
Реклама

Юридичні послуги для Юридичних осіб: Закриття підприємств, замовити послугу в Києві

  1. Добровільна ліквідація або самоліквідація
  2. примусова ліквідація
  3. Ліквідація підприємства шляхом зміни засновників із заміною керівництва компанії
  4. Ліквідація підприємства шляхом приєднання (створення нового об'єднаного підприємства)
  5. Ліквідація підприємства шляхом банкрутства

Ліквідація - це одна з форм припинення діяльності юридичної особи. Цю послугу ми надаємо по всій Україні.

Ліквідація буває двох видів:

  • добровільна;
  • примусова.

Добровільна ліквідація або самоліквідація

Вона відбувається за рішенням учасників або органу юридичної особи , Уповноваженого установчими документами приймати рішення про ліквідацію. Ліквідація можлива в наступних випадках:

  • закінчився термін, на який юридична особа було створено;
  • досягнута мета, для якої було створено підприємство;
  • наявність інших причин, що вимагають ліквідації юридичної особи.

Існують інші причини, що вимагають ліквідації юридичної особи.

примусова ліквідація

Відбувається за рішенням суду внаслідок порушень, допущених при   створення підприємства Відбувається за рішенням суду внаслідок порушень, допущених при створення підприємства . Обов'язковою умовою порушення є те, що після реєстрації підприємства таке порушення усунути неможливо. Наприклад: вказівка ​​в числі учасників померлого фізичної особи , Усунуто бути не може.

Один з поширених випадків примусової ліквідації - процедура банкрутства, передбачена Законом про банкрутство.

Проходження процедури ліквідації підприємства передбачає величезні витрати часу, така процедура може тривати від 6-ти до 8-ми місяців. Протягом усього періоду ліквідації, підприємству доведеться пройти кілька перевірок.

Процедура ліквідації починається з моменту прийняття рішення про ліквідацію. Залежно від організаційно-правової форми юридичної особи , Таке рішення приймають власник, учасники або орган юридичної особи, уповноважений на це установчими документами.

Закриття (ліквідація) підприємства шляхом самоліквідації, має три основних етапи:

  1. Ухвалення рішення про припинення юридичної особи (приймають засновники, суд і т.д.);
  2. Призначення комісії з ліквідації юридичної особи - ліквідаційної комісії або ліквідатора (призначають засновники, суд або відповідний орган за погодженням з органами адміністрації);
  3. Внесення до Єдиного Державного реєстру запису про припинення юридичної особи (вносить державний реєстратор).

У комплекс послуг з ліквідації входить:

  • підготовка протоколу зборів засновників, рішення власника, статуту, а також інших необхідних для цього документів;
  • подача оголошення про припинення діяльності;
  • подача необхідних заяв до фондів соціального страхування, податкову службу;
  • проходження перевірок для зняття з обліку в фондах соціального страхування та податкової служби;
  • отримання всіх необхідних довідок, актів і документів від усіх соціальних фондів, податкової служби;
  • закриття розрахункових рахунків;
  • підготовка документів та подача в адміністрацію;
  • отримання повідомлення про виключення підприємства з державного реєстру.

Найчастіше самоліквідація підприємства, здійснюється шляхом залучення фахівців ззовні, які надають таку послугу від імені підприємства, що ліквідується і за його рахунок Найчастіше самоліквідація підприємства, здійснюється шляхом залучення фахівців ззовні, які надають таку послугу від імені підприємства, що ліквідується і за його рахунок. Недоліком процедури самоліквідації є її тривалість. Особливо уповільнює процес здійснення обов'язкової перевірки підприємства перед ліквідацією податковими органами.

Практична складність полягає в тому, що підприємство ставлять в чергу на перевірку і цей процес може затягнутися на рік і більше. Деякі засновники намагаються це прискорити різними способами. Саме від терміновості і результатів перевірки, термінів подальшої ліквідації, залежить вартість таких послуг.

Ліквідація підприємства шляхом зміни засновників із заміною керівництва компанії

Зміна засновника на нового засновника із заміною керівництва компанії.
Це найшвидший спосіб ліквідації підприємства, при якому змінюють засновників, директора і головного бухгалтера. У такому випадку підприємство не ліквідується, а продовжує своє існування, але все права, обов'язки і відповідальність делеговані іншим особам. За законодавством України відповідальність за діяльність організації несе Директор і Головний бухгалтер (або в деяких випадках і засновник ТОВ). Відповідно зміна керівництва забезпечує досягнення мети щодо недорого і в найближчий термін. Але головне - у даного способу ліквідації 100% легальність. Звичайно, якщо компанія не переоформляється на бомжа, особа, яка є засновником двадцяти компаній тощо В такому випадку, фіктивність угоди очевидна.

Ліквідацію підприємства шляхом зміни засновників ще називають «експрес-ліквідацією». Про всі переваги і недоліки даного способу можна дізнатися у нас у час консультації .
Послуга реорганізації підприємства, при якій змінюють засновників і керівництво підприємства іноді використовується для подальшої (наступної) ліквідації (примусове закриття - банкрутство підприємства). До неї вдаються в тому випадку, коли з яких-небудь причин побоюються перевірки підприємства і відповідальності або змушені припинити підприємницьку діяльність. Останнє, говорить або про якісь можливі мінімізація податків , Приховуванні доходів, здійсненні заборонених видів діяльності або діяльності без відповідних документів і т.д.

Іноді засновниками призначають фізичних осіб , Які мають певні можливості і «зв'язку». Ці зв'язки роблять можливим те, що підприємство якийсь час залишається під «покровительством» нових засновників (його не перевіряють), а після - з часом, воно ліквідується.

Недолік переоформлення підприємства, при якому змінюють засновників і керівництво підприємства полягає в тому, що юридична особа на певний строк не закривається, а залишається під «покровительством» нових засновників Недолік переоформлення підприємства, при якому змінюють засновників і керівництво підприємства полягає в тому, що юридична особа на певний строк не закривається, а залишається під «покровительством» нових засновників. В обох випадках, якщо хочуть закрити підприємство в силу уникнути відповідальності з тих чи інших правопорушень, то уповільнення процесу тільки погіршує становище. Зацікавлені особи піддають себе ризику на продовженні тривалого часу, поки фактично підприємство не закриється. Але головний мінус в тому, що старе керівництво потрапляє в залежність від «нових покровителів».

Ліквідація підприємства шляхом приєднання (створення нового об'єднаного підприємства)

Такий варіант ліквідації передбачає приєднання однієї юридичної особи, що ліквідується до іншої юридичної особи. Після реєстрації відповідного факту приєднання, ліквідоване підприємство припиняє своє існування - все права і зобов'язання ліквідованого підприємства переходять до об'єднаного підприємству. Ліквідованим підприємство вважається після дати внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

Ліквідація підприємства шляхом приєднання займає по часу 3-4 місяці.

Ліквідація шляхом зміни засновника і директора, шляхом приєднання - відноситься до альтернативних видів ліквідації. Альтернативних методів ліквідації присвячена окрема сторінка нашого сайту, на якій Ви можете все вивчити детально. Знайомтеся і звертайтеся за послугою.

Ліквідація підприємства шляхом банкрутства

Для ліквідації "проблемних" підприємств часто використовують ліквідацію юридичної особи шляхом банкрутства.

"Проблемними" є підприємства з кредиторською заборгованістю: заборгованістю перед контрагентами і державним бюджетом (податкові зобов'язання, невиплата заробітної плати, заборгованість перед фондами страхування і т.д.).

Такий метод ліквідації не передбачає проходження перевірок, але він більш тривалий ніж ліквідація через зміну засновників. Банкрутство підприємства здійснюється не примусово, а добровільно (неофіційними рішенням фактичного власника). Юридична особа по закінченню банкрутства (4-6 місяців), знімають з Єдиного державного реєстру за рішенням господарського суду. В такому випадку притягнути до відповідальності збанкрутіле підприємство вкрай складно, оскільки у нього немає ніяких засобів, фактично його існування припинено. Залучення до відповідальності зацікавлених осіб в якості окремих фізичних осіб також ускладнюється, оскільки необхідна документація здана в архів, а друк і інші документи знищені. Це єдиний спосіб закрити підприємство з максимальною гарантією.

Всі процедури закриття підприємств, про які ми розповіли, перш за все, є дорогими Всі процедури закриття підприємств, про які ми розповіли, перш за все, є дорогими. Ми виступаючи в ролі Приватного Бухгалтера та Приватного Юриста радимо своєчасно законним шляхом вирішувати всі питання господарської діяльності, звертатися за консультаціями до фахівців компанії "Аудит. Бухгалтерія. Аутсорсинг". Звертаємо Вашу увагу, що економія на фахівцях невиправдана. Економія призводить до фінансових і тимчасових витратах, що в кінцевому підсумку позначається на іміджі підприємства.