інфраструктура
Текст: Саша Зайцева, Євгенія Акімова
70 хвилин - стільки витрачає на дорогу в годину пік автомобіліст, який живе в Балашисі і працює в Москві . Горьковское шосе є частиною траси «Волга» ( «М-7»), яка зв'язує столицю з Уфою і Челябінськом, а потім веде транспортні потоки далі, в Сибір. Ще пару років тому на відстані до 35 кілометрів від МКАД середня швидкість руху в години пік становила всього 21 кілометр на годину, найважча ситуація - на ділянці шосе, що проходить через Балашиху , Там не було заторів тільки у вихідні вранці (дані сервісу «Яндекс.Пробки»).

Інфографіка: Олексій Степікін
За оновлення Горьківка взялися всерйоз: будівництво трьох розв'язок в Балашисі (На перетині з об'їзної шосе, на перетині з Радянською вулицею і на перетині з леоновского шосе), зведення пішохідних переходів, заїздів для автобусів і відмова від частини лівих поворотів і світлофорів. Московська частина траси - шосе Ентузіастів - вже в парадній готовності.
Що зроблено?
Московська частина Горьківської траси перевтілилася - можна більш-менш безперешкодно проїжджати в сторону заводу «Серп і Молот» завдяки новій багаторівневій розв'язки. Число світлофорів скоротилося з 18 до 13, причому 9 працюють в режимі збереження запасу пропускної здатності. На Балашихинском відрізку траса має вже 6 смуг. У підсумку, швидкість транспорту в години пік на Горьківському напрямку значно збільшилася:
- Введено в роботу один з трьох основних об'єктів реконструкції, це суттєво прискорило і спростило рух в місті звична пробка від вулиці Радянської до об'їзної стала значно менше.
- Завершено спорудження дублера Горьковського шосе на ділянці від МКАД до Купавенского проїзду.
- Зміна схеми руху дозволило ліквідувати світлофор на перехресті з об'їзної шосе - це підвищило швидкість транспортних потоків.
- У підестакадного просторі облаштований пішохідний перехід, регульований пішохідним світлофором.
- Завершено оновлення шосе Ентузіастів в самій столиці - на протязі майже дев'яти кілометрів тут розширена проїжджа частина, так що рух від МКАД до станції метро «Шосе Ентузіастів» помітно спростилося (зокрема, побудовано три підземні переходи).
В добу між Балашиха і Москвою проходить всього 26 електричок (для жителів Митищах, наприклад, доступні 435 рейсів). Балашихинський електропоїзди - самі повільні: до Москви йдуть 40 хвилин.
Що роблять?
Зараз реконструкція Горьковського шосе йде за трьома напрямками: будівництво розв'язок в 4 км від МКАД (примикання об'їзної шосе), в 6 км (перетин з Радянською вулицею) і в 7 км (примикання леоновского шосе).
Вже завтра (2017-2018)
- Дорожники обіцяють, що пробка повністю зникне після того, як тимчасова «крива» схема руху з Москви перетвориться на «пряму». Зараз для повороту на Об'їзне шосе водієві потрібно з'їхати на дорогу-дублер і повернути праворуч, розвернувшись під естакадою.
- Планується відкрити ще дві естакади на 21-му кілометрі (перетин з вул. Радянської) і на 23-му кілометрі (примикання леоновского шосе). Це розв'яже транспортний вузол на під'їзді до Москви, дасть можливість більш вільного руху нутрії столиці і створить сприятливі умови для проїзду в місто з області і регіонів.
Післязавтра (2020 - 2022 рр)
Створено проект швидкісного трамвая, який зв'яже Москву , Балашиху і Нову куповану. Він буде схожий на легке метро: лінія пройде по естакадах і тунелях, а водночас такий трамвай зможе відвезти до 600 пасажирів. Його швидкість складе 100-110 кілометрів на годину, і в такому випадку шлях з Балашихи до Москви займе близько 20 хвилин. Будівництво планується почати в 2020 році, вихід трамвая на рейки попередньо запланований на 2022 рік.
Є також плани по будівництву платного дублера Горьковського шосе. За попередніми даними, траса пройде в обхід Балашихи і Ногінська з виходом на Казань. На трасу довжиною 37 кілометрів буде потрібно близько 40 мільярдів рублів, половина коштів буде позикової - інвестори повернуть їх за рахунок оплати проїзду (1,5 рубля за кілометр).
Що зроблено?
Що роблять?
Що зроблено?
Що роблять?