
На Алясці побудують величезну гідроелектростанцію. фото Corbis
У 1995 році Деніел Бід, глава американського Бюро по рекультивації земель, яке відповідає за спорудження ГЕС, заявив, що епоха будівництва гребель в країні закінчилася з причин екологічного характеру. Так дійсно здавалося якийсь час: десятки дамб були зруйновані, щоб реанімувати річкові екосистеми і повернути будинок рибам та іншим представникам флори і фауни. Однак відсутність шкідливих викидів в атмосферу при колосальному обсязі виробленої енергії поступово змушує владу США повертатися до гідроелектростанціям.
Критики мегадамби, якими є, як неважко здогадатися, екологи, називають майбутнє будівництво марною тратою грошей. Замість неї вони пропонують владі штату освоїти безгоспну приливну, геотермальну і вітряну енергію. У доповіді про вплив споруди на навколишнє середовище вони стверджують, що в числі постраждалих будуть нерка (риба сімейства лососевих), карибу (північний олень) і грізлі, а також їх міграційні маршрути.
Але головною жертвою стане ендемік Аляски - крихітна землерийка Sorex yukonicus. Це досить рідкісне (не більше чотирьох десятків особин!) Ссавець довжиною 7 см і вагою 1,5 г мешкає в 10 кілометрах вниз за течією від місця передбачуваного будівництва. Якщо захисникам дикої природи все ж вдасться наполягти на своєму, це буде нагадувати сюжет діснеївського мультфільму: крихітна звірятко перешкодила появі промислової махини.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram