Різні угоди на ринку нерухомості часто проводяться через посередників, які, по суті, організовують зустріч покупця і продавця. Саме про такий бізнес і піде мова в даному матеріалі, а саме про те, як відкрити агентство нерухомості з нуля, і які «підводні камені» вас можуть чекати на шляху розвитку бізнесу. Низький поріг фінансових вкладень в цей бізнес робить цей бізнес дуже привабливим для багатьох підприємців-початківців. Тому конкуренція в цій ніші дуже висока і щоб зайняти своє місце на ринку нерухомості вам потрібно буде дуже постаратися. Щороку відкриваються сотні ріелторських фірм, більшість з яких протягом року закриваються, але ті, хто залишаються, отримують хороший і стабільний дохід.
Плюси ріелторського бізнесу:
- низький поріг входу
- попит на послуги з організації угод з нерухомістю
- хороші комісійні
З мінусів можна виділити:
- висока конкуренція. У тому числі наявність великих гравців на ринку, які обробляють левову частку замовлень в цьому сегменті. Вони залучають більшість клієнтів саме своїм авторитетом і надійністю. Більшість тих, хто хоче купити житло і не хоче ризикувати йде саме до таких великих фірм.
- потрібні вкладення в рекламу, а також бажано мати знайомства в цій сфері.
- підірвана репутація дрібних фірм істотно заважає початківцям агентствам укладати договори, оскільки покупці чули про численні «схемах обману» і тому вони не хочуть ризикувати. Вам потрібно буде постаратися, щоб переконати клієнта у вашій чесності.
- досвідчені клієнти можуть домовитися з продавцем в обхід вашого посередництва, і ви понесете фінансові втрати. За цій ситуації потрібно стежити, і намагатися не залишати покупця і продавця сам на сам.
Всі ці схеми і «підводні камені» роблять бізнес ідею щодо відкриття агентства нерухомості не такою привабливою, і саме ці причини в 80% випадку служать причиною закриття «молодих» фірм.
Перелік послуг
Зміст статті
Так як і в будь-якому бізнесі, щоб зайняти, свою нішу вам потрібно визначитися з повним списком ріелторських послуг, які ви будете надавати.
А вони бувають такі:
- покупка продаж житлової та комерційної нерухомості;
- оренда житлової та комерційної нерухомості;
- угоди з приватним сектором і заміськими будинками;
- додаткові послуги з юридичного супроводу укладення угод.
Яке з цих напрямків вибирати вирішувати вам. Потрібно дивитися по конкуренції і якщо ваші конкуренти відкрили агентства саме житлової нерухомості, то є сенс почати роботу з комерційними об'єктами.
документи
Для того щоб почати працювати вам потрібно буде оформити ряд документів.
Ось список того що вам буде потрібно:
- відкрити ІП;
- оформити на роботу агентів;
- зробити друк;
- зареєструвати ім'я компанії.
Шукаєте бізнес в сфері роботи з нерухомістю? Можливо Вам підійде бізнес ідея запуску власної міні готелю . Всі моменти організації цього напрямку діяльності ми постаралися описати для Вас в зручному форматі.
офіс
Другий момент - це пошук офісу. Залежно від цінового сегмента об'єктів, з якими буде працювати ваш бізнес на агентстві нерухомості, вам потрібно буде орендувати приміщення під невеликий офіс.
Перший варіант, якщо ви продаєте елітне житло, то офіс повинен бути в центрі міста, і ремонт повинен бути відповідний, щоб підкреслювати статус. Такі угоди приносять хороші гроші, але і на утримання бізнесу доведеться відкладати чималий відсоток від прибутку.
Другий варіант - це продаж або здача в оренду квартир на вторинному ринку або недорогий комерційної нерухомості. Саме цей сегмент найбільш популярний. Тут досить зняти невеликий офіс недалеко від транспортних зупинок і зробити вивіску з назвою вашої фірми.
Площа приміщення може бути близько 10 - 15 кв.м.
Його потрібно буде обстоювати меблями і обладнати кілька робочих місць, для вас і агентів з продажу.
Що ж ще потрібно, щоб відкрити агентство нерухомості? Це комп'ютерна техніка, інтернет, мобільний зв'язок і бажано наявність автомобіля, але це зовсім не обов'язково.
персонал
Третій крок - це персонал. Ось тут потрібно робити основний акцент, оскільки від тих працівників, яких ви будете наймати, і буде залежати успіх вашого бізнесу. З чого почати підбір співробітників? Шукайте в першу чергу людей, які мали досвід в продажах або працювали з нерухомістю. Якщо вирішите брати зовсім новачків, тоді вам доведеться їх навчати, та й не факт, що вони потім не підуть або не організує свою схожу фірму.
Основні якості, якими повинен володіти агент з продажу нерухомості:
- комунікабельність. Ваш працівник повинен без проблем знаходити спільну мову з різними типами клієнтів, вміти виходити з неприємних ситуацій і вміти переконувати, що ті варіанти, які він демонструє для клієнта підходять йому як не можна краще.
- чесність. Дуже важлива риса. Скільки буває випадків, коли співробітник приходить працювати в офіс, після чого копіює базу клієнтів, після чого успішно звільняється і працює вже на себе. Від цього не застрахований ніхто, краще працювати з перевіреними людьми, але в будь-якому випадку постійно перевіряти, як йдуть справи у ваших працівників.
- акуратність і ввічливість. У клієнта, після спілкування з вашими працівниками повинні залишатися тільки позитивні емоції, щоб людина могла порадити вас своїм знайомим або родичам.
Зазвичай агенти працюють за відсоток від угоди. Це мотивує їх не сидіти на місці, а здійснювати ряд дій для здійснення продажу. Опрацьовуючи бізнес-план ріелторського агентства, обов'язково включите додаткові витрати на стартову оплату праці агентів, якщо вони не захочуть працювати виключно за відсоток.
Бухгалтер зазвичай наймається з боку, або роль бухгалтера бере на себе власник бізнесу. Немає сенсу тримати його в штаті.
Паралельно з продажем житловою нерухомістю ви можете реалізовувати гаражі. Як правильно побудувати цей бізнес і в чому його суть Ви можете почитати ось тут - http://biznes-club.com/biznes-idei/biznes-ideya-garazhny-j-biznes.html .
Реклама
Маркетингові дії з розкручування починається бізнесу в цій сфери можуть бути різними і в комплексі повинні приносити результат. Ось кілька робочих стратегій реклами, якими користуються агентства нерухомості:
- розклеювання оголошень в різних районах міста. Можуть створюватися навіть фейковий привабливі пропозиції, коли клієнт буде передзвонювати, йому будуть повідомляти, що дана пропозиція не актуально, але є інші, які можуть його зацікавити. Це всього лише один з прикладів того як залучають клієнтів. Продавці ж охоче залишають свої заявки, так як агентство не бере відсоток з них, а тільки з покупця.
- оголошення в ЗМІ.
- оголошення в онлайн дошках. Дуже ефективний метод. Спеціалізовані сайти дозволяють розміщувати величезну кількість пропозицій практично безкоштовно, а за невелику доплату можна піднімати їх в ТОП списку і в такому випадку угода пройде набагато швидше. Розробляючи бізнес-план агентства нерухомості, включите ці витрати в список, щоб швидше почати відбивати інвестиції і найголовніше формувати клієнтську базу.
- власний сайт з пошуковою оптимізацією. І, звичайно ж, підключення контекстної реклами.
Ніша ця конкурентна і бюджет на рекламу потрібно формувати серозний.
Якщо ви пройдете весь цей шлях, то з часом, люди самі вас будуть знаходити, так як на вас буде працювати «сарафанне радіо».
Важливим фактом при просуванні свого власного бізнесу в цьому напрямку, є і те, щоб у вас був легко запам'ятовується номер, як мобільного, так і міського телефону.
Скільки коштує запуск цього бізнесу?
Як вже говорилося вище, відкриття агентства нерухомості не вимагає величезних вкладень, основний бюджет буде спрямований на рекламу, але все ж давайте виділимо основні статті витрат.
- оренда офісу - $ 250
- оплата комунальних послуг - $ 80
- податки - $ 150
- заробітна плата співробітникам -% від угод
- транспортні витрати - $ 100
- оплата мобільного та міського зв'язку, інтернету і офісних витратних матеріалів - $ 90
- реклама - $ 500
- розробка фірмового стилю - $ 300
Це основні витрати на які варто розраховувати. Виходячи з них, і планованого обсягу здійснення операцій, ви можете вже вирішувати чи вигідно вам цим займатися чи ні.
Середній заробіток в цій ніші - 4% - 6% від суми угоди.
Висновки. Ми коротко розглянули покрокову інструкцію з організації та управління ріелторських бізнесом і можна сказати точно, що цей напрямок з великою конкуренцією і складністю підбору персоналу за рахунок людського фактора. Але в той же час це дуже прибутковий варіант бізнесу.
Чи працюєте в цій сфері? Чекаємо ваших порад для читачів нашого сайту, їм буде дуже корисний ваш відгук.
Шукаєте бізнес в сфері роботи з нерухомістю?Що ж ще потрібно, щоб відкрити агентство нерухомості?
З чого почати підбір співробітників?
Скільки коштує запуск цього бізнесу?
Чи працюєте в цій сфері?