Реклама
Реклама
Реклама

Як знайти адвоката: посібник для чайників

  1. Юрист або адвокат?
  2. Як вибрати адвоката?
  3. На якого адвоката не варто погоджуватися?
  4. Як укласти угоду з адвокатом?
  5. Чи потрібно контролювати адвоката?
  6. Як зрозуміти, що ваш адвокат некомпетентний?
  7. Що робити, якщо адвокат погано виконує свою роботу?

Життя непередбачуване. Буває, ще вчора все було добре, а сьогодні тобі або твоїм близьким терміново потрібен адвокат. Де знайти грамотного? На що звернути увагу при веденні переговорів з ним? Як переконатися, що захисник якісно виконує свою роботу? Якщо для професіоналів відповіді на ці питання здаються очевидними, то обивателям доводиться непросто. На допомогу останнім - наш матеріал.

Юрист або адвокат?

Чи не кожен юрист - адвокат, але кожен адвокат - юрист. Якщо мова йде про участь в арбітражному або цивільному процесі, а також у виробництві у справі про адміністративне правопорушення - представником може бути будь-яка особа, навіть без юросвіти. В адміністративному судочинстві, тобто при розгляді та вирішенні спорів з публічним органом, у представника обов'язково має бути юридичну освіту. І тільки для участі в кримінальній справі необхідна допомога юриста, який отримав відповідний статус і право здійснювати адвокатську діяльність, - адвоката. Якщо вам все ж знадобився адвокат, то ми розповімо, як його знайти.

Як вибрати адвоката?

Перед тим, як зробити вибір на користь того чи іншого адвоката, рекомендуємо:

перевірити, чи є адвокат адвокатом перевірити, чи є адвокат адвокатом. Зробити це можна через реєстр Мін'юсту . Поточний статус адвоката обов'язково повинен бути відзначений там як "Чинний". Якщо людина не знаходиться в реєстрі або знаходиться, але має інший статус, він не може здійснювати адвокатську діяльність. А ось регіон не повинен бентежити - де б не був отриманий статус, він дійсний на всій території країни.

Адвокат також повинен мати посвідчення і десь числитися - в адвокатській колегії, бюро, кабінеті або юридичної консультації.

дізнатися про його спеціалізацію, досвід, наявність рекомендацій від клієнтів і колег дізнатися про його спеціалізацію, досвід, наявність рекомендацій від клієнтів і колег. У адвокатів, як і у більшості фахівців, є ділення за спеціалізаціями - хтось береться тільки за вбивства, хтось добре орієнтується в суперечках з наркотиків, хтось вважає за краще захищати шахраїв. Добре, якщо вдасться знайти адвоката, який має відповідну спеціалізацію. Ще краще, якщо у нього буде великий досвід і хороші рекомендації. Можна уточнити це у самого адвоката, а можна вивчити його професійний шлях через інтернет. Слід насторожитися, якщо там не буде ніякої інформації про захисника.

перевірити, представлений він або його фірма в рейтингу (докладніше про рейтинги можна дізнатися з матеріалу    Секрети юрмаркетінга-2017: Рейтинги, соцмережі та пошук клієнтів   ) перевірити, представлений він або його фірма в рейтингу (докладніше про рейтинги можна дізнатися з матеріалу " Секрети юрмаркетінга-2017: Рейтинги, соцмережі та пошук клієнтів "). Рейтинг - це особливий показник статусу юриста." Тільки важливо пам'ятати, що якщо якась фірма або фахівець в рейтингу відсутня, це не говорить проти них. Багато гідні професіонали не подають заявки або не потрапляють в рекомендовані списки, оскільки їх діяльність не має достатнього масштабу ", - вважає партнер" ФБК Право "Надія Орлова." Адвокати, які не котируються в рейтингах, часто пропонують більш доступні умови надання юридичної допомоги. При цьому далеко не факт, що їх рівень буде нижче. Можливо, такі адвокатські освіти мають більш скромні організаційно-технічні можливості (менше помічників, немає кур'єра), але за великим рахунком це речі другорядні ", - погоджується юрист" Хренов і Партнери "Дмитро Шнігер.

зустрітися і поспілкуватися з адвокатом зустрітися і поспілкуватися з адвокатом. "По телефону або по листуванню, навіть при наявності рекомендацій, повного враження про своє майбутнє поверенном не складе. Між адвокатом і клієнтом повинно скластися взаєморозуміння - без цього нічого не вийде навіть з найдосвідченішим професіоналом. При розмові і обговоренні доручення треба проговорити докладно технологію майбутньої роботи, необхідні організаційні кроки, терміни для них, документи, які будуть потрібні представити клієнтові і які будуть готуватися по ходу роботи, держоргани, з якими буде здійснюватися взаємодія. Т дещо детальне обговорення технології дозволить в тому числі краще зрозуміти рівень кваліфікації юриста, його готовність негайно включитися у вирішення проблеми. Крім того, це допоможе ефективно налаштувати спільну роботу клієнта і адвоката, спрогнозувати можливі проблеми і ризики і підготуватися до їх мітігаціі, уникнути майбутніх можливих розчарувань , причому взаємних ", - вважає Орлова. "При першому обговоренні справи хороший адвокат повинен дати клієнту достатньо інформації про напрямки розвитку ситуації і перспективи, а також про складні питання, які потребують додаткового вивчення. Про професіоналізм адвоката буде свідчити його інформованість про судову практику з питання", - упевнений директор юридичної практики KPMG Росії та СНД Олексій Абрамов.

На якого адвоката не варто погоджуватися?

Існує ряд маячків, які повинні насторожити клієнта при виборі адвоката. Так, не варто погоджуватися на адвоката:

якого порадив співробітник правоохоронних органів якого порадив співробітник правоохоронних органів. Як правило, такі адвокати працюють заодно з поліцейськими, і все, що вони радять довірителям, - визнати свою провину.

обіцяє стовідсотковий результат обіцяє стовідсотковий результат. Треба розуміти, що результат залежить від багатьох факторів, тому адвокат не може його гарантувати.

який пропонує вирішити питання шляхом дачі хабара який пропонує вирішити питання шляхом дачі хабара. Це незаконно, а отже, рано чи пізно такий адвокат сам може стати фігурантом кримінальної справи, а разом з ним і довіритель. Про те, як це буває, читайте в матеріалі " Кримінальна відповідальність адвокатів: з захисників в обвинувачені ".

який бере за свої послуги надто багато або занадто мало який бере за свої послуги надто багато або занадто мало. "Людина, яка має опосередковане відношення до юриспруденції, повинен прийняти за аксіому той факт, що робота адвоката насправді складніше, ніж здається клієнтові. Тому вона апріорі не може коштувати дуже дешево. Дуже низька вартість послуг повинна викликати підозру, чи не буде послуга в підсумку надаватися студентом юридичного вузу ", - вважає Шнігер. Він також упевнений, що адвокат, праця якого не вичерпується викладом битих фраз і загальних міркувань, не даватиме консультації безкоштовно: "Більш того, він не має права цього робити в принципі, оскільки згідно із законом може давати консультації тільки після узгодження гонорару і укладення угоди. обіцянка подібних консультацій - не більше ніж рекламний хід, який має на меті заманити недосвідченого клієнта для надання далеко не безкоштовних і, як показує практика, часто низької якості послуг ". І вже тим більше варто пам'ятати - працювати безкоштовно захисники погоджуються лише з дуже цікавими і гучними справами.

Надмірно висока вартість послуг теж повинна насторожити, якщо, звичайно, мова не йде про іменитого адвоката або про справу, складність якого очевидна самому клієнтові або переконливо обгрунтована адвокатом.

Як укласти угоду з адвокатом?

Угода між адвокатом і довірителем є цивільно-правовий договір на надання юридичної допомоги самому довірителю або призначеній ним особі. Воно полягає в простій письмовій формі і повинна обов'язково містити такі умови:

вказівка ​​на адвоката, його приналежність до адвокатському утворенню та адвокатської палаті вказівка ​​на адвоката, його приналежність до адвокатському утворенню та адвокатської палаті

предмет доручення - то, що адвокат зобов'язується зробити для клієнта предмет доручення - то, що адвокат зобов'язується зробити для клієнта. Предмет доручення може бути обмежений стадією провадження у справі (досудова / судова / оскарження і т. Д.), Кількістю засідань, числом документів, які він береться підготувати (наприклад, написати скаргу в суд).

розмір винагороди розмір винагороди. "Системи оплати можуть бути різними. Як правило, передбачається аванс, який може бути обгрунтований необхідністю первинного занурення в питання. Потім оплата може бути поставлена ​​в залежність від виконання окремих етапів роботи. Сама оплата може бути фіксованою або розраховуватися виходячи з погодинних ставок і витраченого консультантом часу, але не більше певної суми. Для представництва в суді не виключається використання гонорару успіху ", - розповів Абрамов.

"Оплату можна робити як готівкою, так і безготівковим переказом, з обов'язковим зазначенням на реквізити укладеної угоди. За згодою довірителя оплата може бути зроблена третьою особою", - додав адвокат Бюро присяжних повірених " Фрейтак і Сини "Данило Бухарін. Всі розрахунки з адвокатом підлягають обов'язковому внесенню в касу відповідного адвокатського освіти. Не рекомендується передавати адвокату гроші без отримання документів про оплату.

порядок і розмір компенсації витрат адвоката, пов'язаних з виконанням доручення - наприклад, відрядження, транспортних, поштових та інших витрат порядок і розмір компенсації витрат адвоката, пов'язаних з виконанням доручення - наприклад, відрядження, транспортних, поштових та інших витрат. "Все це доцільно прописати в угоді, щоб згодом не зіткнутися з необхідністю оплачувати перельоти бізнес-класом і проживання в люксової готелі", - вважає Шнігер.

розмір і характер відповідальності адвоката, який прийняв виконання доручення розмір і характер відповідальності адвоката, який прийняв виконання доручення.

Стороною угоди між клієнтом і адвокатом буде особисто адвокат, а не адвокатське освіту. Він же буде нести відповідальності за якісне виконання доручення. Необхідно відзначити, що не допускається включення в угоду вказівок на сплату неустойок, пені та іншого, оскільки адвокатська діяльність не є підприємницькою.

Чи потрібно контролювати адвоката?

В угоді з адвокатом можна обумовити порядок і умови надання захисником звітів. "Адвокат зобов'язаний вести адвокатське досьє, в яке поміщати всі документи, підготовлені у справі, а також інші пов'язані з нього матеріали. Як і в будь-якому процесі, ходом справи має сенс цікавитися: попросити у адвоката це досьє і звіти про проведені заходи із зазначенням витраченого на них часу ", - вважає адвокат ПБ" Олевінський, Буюкян і партнери "(Новосибірськ) Катерина Нікіфорова." Контролювати адвоката - це нормально, головне, щоб контроль не вилився у втручання в його роботу. Виходите з того, що у адвоката є юридичні знання і досвід, які у вас відсутні, тому ви до нього і звернулися. Якщо у вас є власний погляд на те, які правові аргументи повинні бути використані адвокатом або які юридичні дії треба зробити, не наполягайте на цьому, адже, можливо, ви помиляєтеся. Спочатку обговоріть все в форматі пропозицій, і якщо ви неправі - хороший захисник не посоромиться обгрунтувати, чому неможливо вчинити так, як ви припускали ", - упевнений Шнігер.

Як зрозуміти, що ваш адвокат некомпетентний?

Після укладення договору хороший адвокат періодично інформує клієнта про рух справи, своєчасно вживає необхідних заходів і заздалегідь їх погоджує, не ухиляється від зустрічей, відповідає на всі виникаючі питання вичерпно. Відсутність з боку обраного консультанта таких дій - це очевидний привід для занепокоєння. "Зрозуміти, що адвокат некомпетентний, також можна по реакції суду на його роботу. Якщо документи, які готує адвокат, систематично відхиляються судом, прочитайте тексти відповідних судових актів. Зазвичай не потрібно спеціальних юридичних знань, щоб зрозуміти, відхилений чи документ через те , що суд зайняв іншу точку зору з декількох можливих (це не свідчить про непрофесіоналізм адвоката), або тому що адвокатом допущена помилка (наприклад, скарга подана не в той суд або орган, або з порушенням процесуального зро ка, або без необхідного комплекту документів). Розпізнати адвоката, який хоче збагатитися за ваш рахунок, теж нескладно. Якщо ви не розумієте, що і навіщо він робить, і при цьому не можете добитися виразних пояснень або зовсім не бачите його роботу (наприклад, на суд ніхто не є), вирішите питання про подальшу співпрацю з таким захисником ", - рекомендує Шнігер. До речі, адвоката можна перевірити за допомогою найнятого консультанта - останній вивчить справу і висловить думку з приводу того, як працює адвокат.

Що робити, якщо адвокат погано виконує свою роботу?

"Скаржитися на адвоката в тому випадку, коли він не виконує взяті на себе зобов'язання або діє не в інтересах довірителя, треба обов'язково", - вважає директор ЮГ " Яковлев та Партнери "Анастасія Рагуліна. Це буде корисно і довірителю (який в подальшому зможе через суд домогтися компенсації), і всієї адвокатської корпорації.

Контролем за діяльністю захисників займається Адвокатська палата відповідного суб'єкта, членом якої є ваш адвокат. Скаргу на адвоката розглядає Рада адвокатської палати з урахуванням висновку кваліфікаційної комісії. Якщо скаргу вважатимуть обгрунтованою, до адвоката може бути застосовано дисциплінарне стягнення аж до припинення його статусу.

"Деякі клієнти зловживають правами і знаходять формальні підстави для оскарження дій адвоката з метою несплати винагороди за його послуги. Це дуже сумні прецеденти. Хочеться сподіватися, що в рамках таких дисциплінарних проваджень Рада відповідної адвокатської палати відокремить зерна від плевел і не прийматиме рішення щодо адвоката виходячи з формальних обставин ", - вважає адвокат ЮФ" ЮСТ "Євген Розенблат.

Читайте також

Юрист або адвокат?
Як вибрати адвоката?
На якого адвоката не варто погоджуватися?
Як укласти угоду з адвокатом?
Чи потрібно контролювати адвоката?
Як зрозуміти, що ваш адвокат некомпетентний?
Що робити, якщо адвокат погано виконує свою роботу?
Де знайти грамотного?
На що звернути увагу при веденні переговорів з ним?
Як переконатися, що захисник якісно виконує свою роботу?