Дізнавшись, які українські банки мають в арсеналі своїх послуг мобільні додатки , Розглянемо тепер їх більш докладно. І почнемо з додатка найбільшого банку країни - ПриватБанку, яке називається «Приват24», як і фірмовий сервіс онлайн-банкінгу.
Сам по собі ПриватБанк використовує схему однієї програми на сервіс. Всього їх близько 20, наприклад, окремою програмою йде карта банкоматів і відділень, каталог усіх судових установ для оплати судового збору та список торгових точок, що беруть участь в програмі «Бонус +». Тому в додатку Приват24 можна працювати тільки з однойменної системою онлайн-банкінгу, але зате там доступні практично всі можливості, що і при її використанні на комп'ютері через браузер.
Інтерфейс програми та основні функції
Працювати з мобільного програмою Приват24 досить зручно. У горизонтальному положенні пристрою з великою діагоналлю екрану (фаблет і планшета) місця для операцій вистачає з головою. На звичайних же смартфонах меню і пункти просто накладаються один на одного в чіткій послідовності. Всього програма має три основні розділи: домашню сторінку, яка позначена іконкою з будиночком, «Послуги» і «Сервіси».
На головній сторінці розташовані найбільш затребувані операції і функції. Тут є доступ до всіх картках і рахунках, можливість здійснювати платежі через різноманітні системи, поповнення мобільного та інтернету, фірмовий сервіс скарбничка і архів операцій. По кожній картці у відповідному розділі виводиться докладна інформація, в тому числі за наявністю коштів, заборгованості по кредитних картах (якщо є) і необхідних при цьому мінімальних платежів. Те ж вірно і для звичайних рахунків, системи LiqPay і програми «Бонус +».
При обраному пункті «Карти, рахунки» на верхній панелі з'являється спеціальне меню. Там можна проводити додаткові операції з картами, наприклад, встановлювати ліміти на зняття та оплату в інтернеті, замовити нову, додати в систему існуючу, оперативно заблокувати у разі пропажі, а також інші функції.
Підрозділ платежів дозволяє відправити кошти зі свого рахунку на картку (як свою, так і чужу), на рахунок в українському банку, на телефон і через міжнародні платіжні системи системи. Правда, функція поповнення телефону дублюється в розташованому поруч меню «Платежі». Ще там є можливість оплати послуг зв'язку, інтернету і супутникового ТБ.
Розділ «Послуги» пропонує функції, які можуть знадобитися не так часто. Наприклад, саме в цьому розділі розташовані інструменти для оплати комунальних послуг, онлайн-ігор, косметики, квитків на всі види міжміського транспорту. Тут же дублюються розділи «Платежі» і «Поповнити» з домашньої сторінки (таким чином відправити гроші на телефон можна з трьох різних місць). А для тих, у кого в ПриватБанку є кредит або депозит, відповідний розділ покаже їх список.
Додаткові можливості
Розділ «Сервіси» містить інструменти, за допомогою яких власники смартфонів можуть істотно полегшити собі життя. Наприклад, тут знаходиться сканер QR-кодів, який дозволяє без картки знімати гроші в банкоматах ПриватБанку і входити в інтернет-банкінг Приват24 через комп'ютер без зайвої авторизації. Є тут інструменти і для комерсантів, наприклад, можливість приймати платежі з карт Visa і Master Card, а також сканувати чеки. Юрособи можуть також працювати з балансами, виписками і табелями, а всі бажаючі - ознайомитися з докладним курсом валют, а також провести обмін за основними (євро і долара) за наявності відповідних карт.
Доступно додаток для Android , iOS і Windows Phone .