Реклама
Реклама
Реклама

Будівля столичної консерваторії руйнується на очах: ​​на ремонт немає грошей

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

12 листопада 2014 року, 7:53 Переглядів: 12 листопада 2014 року, 7:53 Переглядів:   Консерваторія

Консерваторія. Всередині будівлі з'явилося безліч тріщин, а плити центрального входу & laquo; гуляють & raquo; ..

Одна з візитних карток столиці, будівля "консерви", або столичної консерваторії на Майдані Незалежності (Національної музичної академії України ім. П Чайковського. - Авт.), Розвалюється на очах - зі стін, шматками по півметра, відвалюється штукатурка, і крізь неї проглядаються темні "шрами" від задимлення, від якого постраждала будівля під час лютневого пожежі на Майдані. У жалюгідному стані перебуває оперна студія (колонада, яка виходить на Майдан . - Авт.). Плити біля центрального входу провалюються, і неозброєним оком видно, що несуча колона почала "подвисать" в повітрі.

Плити біля центрального входу провалюються, і неозброєним оком видно, що несуча колона почала подвисать в повітрі

Пробиті кулями. "У колонаді - дерев'яні перекриття. Вони могли згоріти під час пожежі - власне, як і вся будівля, адже ми знайшли 2 бочки бензину в аудиторіях, 10 ящиків" коктейлів Молотова "і багато мішків, наповнених битим камінням. А після революційних подій нам залишилися "у спадок" пробиті кулями скла і вибиті двері та вікна, які біля оперної студії ще не залатали. Також пошкоджено кімната, де знаходиться урядова спецзв'язок. Не кажучи вже про майнові втрати: комп'ютери, сотні столів і лавок, які активісти витягли на Айдан. У будівлі з'явилося багато тріщин, а колони і зовсім в "підвішеному стані", - розповідає "Сегодня" ректор Національної музичної академії України ім. П. Чайковського, Володимир Рожок.

Чайковського, Володимир Рожок

Співробітники ГСЧС, які провели обстеження будівлі, зробили висновок, що воно потребує капремонту. Але на це грошей поки немає. Керівництво академії же заявляє, що в цьому році їм грошей з держскарбниці не виділяли, тому все доводиться робити за свої кошти. "Перед днем ​​Незалежності міська влада трохи допомогли, а одна з німецьких компаній надала фарбу - таким чином зовні ми привели будівлю в нормальний вигляд. Все почистили і провели дезінфекцію", - говорить Рожок.

РЕМОНТ. Консерваторія потребувала ремонту і до пожежі - для цього навіть її планували закрити на півроку. Вартість ремонту тоді оцінювали в 400 млн грн (в цю суму входив і ремонт 15-поверхового гуртожитку академії на Оболоні. - Авт.). Планували замінити вікна, двері і стару електропроводку. "Щоб залатати всі критичні місця, нам зараз потрібно 25-30 млн грн", - говорить ректор.

Міська влада допомогти не можуть. "З міськбюджету ми виділити кошти не можемо: будівля на балансі у держави. Але будемо залучати меценатів", - обіцяє заступник голови КМДА Ганна Старостенко. Як повідомили нам в Мінкульті, на фінансування консерваторії навряд чи будуть виділятися гроші , Адже грошей на це в країні не вистачає.

Експерти: "просідає грунт"

За оцінками експертів, щоб зробити тільки технічне обгрунтування для капремонту будівлі консерваторії потрібно як мінімум, 8 млн грн. "Будівля постраждала після лютневих пожеж на Майдані. Істотно пошкоджена гідроізоляція. І поки не вирішать цю проблему, поспішати зі зміцненням його верхніх конструкцій не варто", - розповів "Сегодня" реставратор Євген Коротченко.

І поки не вирішать цю проблему, поспішати зі зміцненням його верхніх конструкцій не варто, - розповів Сегодня реставратор Євген Коротченко

"Такі об'єкти потрібно ремонтувати першочергово, і тримати їх стан на контролі - адже неподалік від консерваторії був водойму. Під час забудови кварталу його засипали, але роботи провели не зовсім якісно, ​​тому не виключено, що поява тріщин на будинку - результат просідання грунту", - каже "Сегодня" віце-президент "Національний союз архітекторів України" Георгій Духовичний.

Нагадаємо: Національна музична академія ім. П. І. Чайковського, неофіційно - Київська консерваторія, була заснована в 1913 році. Старовинна будівля на розі Хрещатика і Городецького було споруджено в 90-х рр. XIX століття (колишній готель "Континенталь"). На жаль, під час Другої світової війни воно було зруйновано, тому під час реконструкції Хрещатика (1955-1958 рр.) Консерваторію перебудували, додавши концертний зал за проектом архітекторів Катка і Червоного.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Будівля столичної консерваторії руйнується на очах: ​​на ремонт немає грошей". інші люди дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Кириченко Леся

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ