Реклама
Реклама
Реклама

Сталеві батареї опалення: відео-інструкція по монтажу металевих радіаторів своїми руками, особливо трубчастих виробів, Kermi, ціна, фото

  1. панельні радіатори
  2. Вибір сталевого радіатора
  3. недоліки
  4. переваги
  5. Загальна інформація
  6. Установка сталевих радіаторів
  7. висновок

Сталева батарея опалення - це один з найбільш затребуваних радіаторів на просторах СНД. Велику популярність вони також отримали і в країнах Європейського Союзу.

Такий великий попит народжує і пропозиція, тому практично в будь-якому будівельному магазині можна знайти великий асортимент сталевих радіаторів.

Такий великий попит народжує і пропозиція, тому практично в будь-якому будівельному магазині можна знайти великий асортимент сталевих радіаторів

сталевий радіатор

Сталеві батареї підрозділяються на:

  • Конвективного типу;
  • пенального;
  • Сталеві трубчасті батареї опалення.

Так як панельні радіатори найбільш популярні, то розглянемо їх детально.

панельні радіатори

Такі металеві батареї опалення отримали великий попит за рахунок їх оптимального співвідношення між ціною і якістю, зовнішнім виглядом і технічними характеристиками.

Конструктивно вони складаються з декількох пластин, які з'єднуються між собою п-образними ребрами.

Найменування кожної моделі складається з двох цифр:

  • Перший набір цифр - кількість пластин;
  • Другий - кількість п-образних конвекторів.

Розглянемо приклад, модель Kermi 23. Тут Kermi є назвою марки, двійка говорить про наявність двох сталевих панелей, трійка - про наявність трьох конвекторів з ребрами.

Кожна модель обладнана каналами, які призначені для циркуляції мас теплоносія.

радіатор Керми

Такий тип радіаторів має висоту від 30 до 90 сантиметрів і завдовжки від 40 до 300. Глибина опалювальних приладів буде залежати від конкретної моделі.

Застосовуються металеві батареї опалення як в схемах з двухтрубной розводкою, так і з однотрубної. Трубопроводи в таких системах прокладаються і вертикально, і горизонтально.

Такий вид опалювальної техніки чудово працює при тиску від семи до дев'яти атмосфер (робочий тиск), але може витримати не більше тринадцяти. Такі батареї не люблять зливу води із системи, так як вони піддаються корозії. Ці радіатори через підвищену корозії недоцільно застосовувати в центральних системах.

Ідеальним варіантом для їх застосування будуть багатоповерхові споруди з автономними котельнями і заміські будинки.

Вибір сталевого радіатора

Головний критерій при виборі сталевих радіаторів - це їх можливість адаптуватися до конкретних умов застосування.

Причини, за якими можуть виникнути деякі проблеми під час їх експлуатації:

  • Хімічна і електрохімічна корозія;
  • Корозія внутрішніх поверхонь;
  • Гідроудари.

У всьому світі застосовуються в більшості випадків дворівневі системи опалення, тобто є трубопровід, що подає і зворотний. Таке підключення ще називають паралельним. Є країни, які все ж експлуатують однотрубні системи, при послідовному під'єднанні нагрівальних приладів.

Порада!
При покупці обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, так як тільки вони можуть знати деякі нюанси і тонкощі будь-якого радіатора.

недоліки

  1. Щоб зробити необхідну тепловіддачу в однотрубної системі з такими радіаторами, необхідно забезпечити теплоносія велика витрата.
    Це тягне підвищені характеристики і по тиску, і по температурі. Отже, при виборі сталевих радіаторів потрібно врахувати ці дані;
  2. Регулювання роботи такої системи - досить складний процес, тому що зміна одного з параметрів тягне до зміни інших. У систем з подає і зворотним трубопроводами такого не бракує;

Однотрубна система опалення

  1. В однотрубних системах потрібно застосовувати радіатори з підвищеним запасом міцності і меншим місцевим опором. Цей факт теж потрібно враховувати при покупці радіатора;
  2. Система опалення з такими радіаторами повинна бути завжди наповнена теплоносієм. Без нього починаються інтенсивні процеси корозії;
  3. Запуск системи повинен проводитися правильно, з повільним збільшенням тиску. Якщо не дотримуватися цю рекомендацію, то може виникнути гідравлічний удар, який розірве систему.

Враховуйте всі недоліки при виборі сталевих радіаторів опалення.

переваги

  1. Хороша тепловіддача. Навіть якщо теплоносій має маленьку температуру, опалювальні прилади добре нагрівають приміщення;
  2. Маленький вага. Завдяки цьому монтаж батарей опалення своїми руками простий і легкий;
  3. Варіативність розводки. Монтажник може вільно вибирати типи розводки і підключення;
  4. Економічність. У нутрощах таких радіаторів поміщається невелика кількість теплоносія, тобто потрібно менше енергоресурсів для нагріву води;
  5. Невимогливість до теплоносія. Батарея опалення сталева не має особливих вимог до якості теплоносія.

Загальна інформація

Виготовлення радіаторів зі сталі ведеться в багатьох країнах, а різноманітність продукції, що випускається можна побачити на фото і відео в інтернеті (див. Також які батареї опалення краще ). Для їх виробництва застосовується марка стали, яка має знижений вміст вуглецю і підвищені антикорозійні характеристики.

Застосування матеріалів найвищої якості та новітніх технологій дозволяють досягати високої міцності і надійності, а також поліпшити зовнішній вигляд радіаторів.

Після того, як радіатор виготовлений, він піддається кількома стадіями перевірки в спеціальних лабораторіях. Це випробування на якість фарбування, розрив та інше. Завдяки ретельній відбракування збільшується тривалість і безпеку експлуатації.

Установка сталевих радіаторів

Ми хочемо надати вашій увазі хід дій при установці сталевого радіатора опалення .

Ця інструкція буде корисна як початківцям майстрам, так і досвідченим.

  • Спочатку добре запаковуємо «американки», кран Маєвського і з'єднання. Для цього застосовуємо клоччя і герметик. Можна скористатися і фумкой, якщо під рукою не виявилося клоччя.
    На різьбу акуратно накручується клоччя (від кінця патрубка з різьбленням до початку різьблення) і для кращої надійності промащується герметиком. Далі скручуємо з'єднання. Пакування з застосуванням герметика - цесверхнадійний метод пакування;

пакля

  • Далі виробляємо демонтаж старого радіатора. До початку цієї процедури необхідно злити воду з системи опалення.
    Стара батарея скоріше за все буде обв'язана трубопроводами зі сталі, тому для її зняття нам знадобиться «болгарка». Акуратно відрізаємо трубопроводи і знімаємо батарею;
  • Потім вішаємо кронштейни для нашого нового сталевого радіатора. Для цього олівцем відзначаємо отвори для установки дюбелів. Дрилем просвердлюємо отвори і вішаємо кронштейн.

Після монтажу останнього перевіряємо його надійність кріплення, прикладаємо до нього зусилля йде вниз.

Тепер можна монтувати новий радіатор;

  • Зараз нам необхідно з'ясувати, де буде розташовуватися різьбове з'єднання для скручування труби з поліпропілену та металевої. Практично завжди з'єднання виконують трохи вище рівня підлоги і під стелею.
  • Робимо різьблення на металевій трубі. Нарізати різьбу потрібно дуже акуратно, щоб не провернути трубу по своїй осі. Щоб цього не зробити трубу потрібно тримати, наприклад, ключами «бемкамі».
  • Скручуємо всі елементи і перевіряємо герметичність.

Плашка для нарізки різьблення

висновок

Ціна на сталеві батареї невисока і при дотриманні всіх рекомендацій для системи опалення, вони можуть експлуатуватися на протязі багатьох років. Такі радіатори будуть хорошим придбанням для заміського будинку.