Реклама
Реклама
Реклама

Чому комп не бачить телевізор при підключенні через hdmi

  1. проводимо діагностику
  2. Перевірка кабелю
  3. Перевіряємо джерело сигналу
  4. Робота з монітором
  5. Відеокарта і драйвери
  6. Несправність порту підключення
  7. Алгоритм усунення неполадок
  8. Перевірка сигналу

Сьогодні будь-який користувач за допомогою HDMI кабелю може під'єднати ноутбук , А також стаціонарний комп'ютер до рідкокристалічного телевізора з плоским екраном, а потім насолоджуватися розширеним зображенням. Таке підключення не завжди проходить успішно: наприклад, може відсутні звук . Але бувають випадки, коли комп взагалі не бачить телевізор, підключений через HDMI, хоча провід ви тільки що придбали в магазині, де була проведена різнобічна його перевірка. Причин некоректної роботи кабелю багато, а пошук істинної проблеми необхідно робити послідовно.

відсутні звук

проводимо діагностику

Що треба зробити, якщо телевізор не бачить ноутбук через HDMI? Відкрите всіх сучасних виробів підтримують таке з'єднання: HDMI на телевізорі встановлюється практично на кожній моделі. Якщо під'єднання ноутбука було виконано за всіма правилами, але все одно немає зображення, то підключаємо ноутбук до телевізора, при цьому послідовно перевіряємо всі можливі неполадки.

Перевірка кабелю

Ні один виріб, навіть найнадійніший бренд, не застрахований від заводського браку, особливо при ручному складанні. При покупці перевіряється якість зображення, звук, але ніколи на телевізорі не перевіряють специфічні роз'єми і гнізда підключення - в кращому випадку засвідчуються в їх наявності, та й то далеко не всі покупці. Часто буває, що не працює сам кабель, хоча його використовують не такий тривалий час. Необхідно підключити цей же кабель, але до іншого пристрою, якщо він функціонує нормально - значить, причина того, що комп'ютер не бачить телевізор, криється в останньому. Треба проводити діагностику телевізора на предмет розпізнавання аналогічних сигналів.

Перевіряємо джерело сигналу

На дистанційному пульті управління (ДУ) натискаємо кнопку, щоб вибрати варіант зовнішнього входу. Від конкретної моделі виробу залежить, яку кнопку на дистанційного керування телевізором треба натискати: «джерело» (source), «вхід» (input) або «HDMI» (LG, Sony або Samsung). Після натискання на екрані з'являється меню з докладним переліком активних входів. Вибираємо і підтверджуємо, натискаючи OK або Enter, саме потрібний вхід, в який раніше підключили кабель, що йде від ноутбука.


Робота з монітором

Якщо ноутбук не бачить телевізора при одночасному підключенні декількох моніторів, то необхідно проводити додаткові налаштування. Ці прості маніпуляції може виконати кожен користувач без спеціальної освіти:

  • наведіть курсор на будь-який вільний місце робочого столу;
  • для появи меню треба натиснути на праву кнопку мишки;
  • знаходимо розділ «дозвіл екрана» - Windows 7, а якщо стоїть WindowsXP, то «графічні характеристики»;
  • потім треба вибрати прийнятний варіант, щоб продублювати екран.

У будь-якого ноутбука є специфічна клавіша F4, якщо її натиснути разом з кнопкою Fm (розташована праворуч від Crtl) багаторазово, то можна вибрати потрібний варіант для зовнішнього екрану - так комп'ютер починає бачити ТВ.

Відеокарта і драйвери

Відкриваємо «Диспетчер пристроїв» вашого ноутбука, щоб перевірити версії драйверів встановленої відеокарти. Застаріле програмне забезпечення є основною причиною того, що телевізор не бачить ноутбук. В цьому випадку необхідно зайти на сайт виробника, де можна скачати нові «дрова» - відеокарта оновиться, ви зможете встановити необхідну підключення.

Можливо, вина полягає в тому, що оперативна система була заражена вірусами або сталося несанкціоноване проникнення шкідливих програм. За допомогою потужного антівірусника (програма для захисту комп'ютера), здатного знаходити всіх шпигунів будь-якого рівня, скануємо ретельно свій комп'ютер і повторіть під'єднання.

Деякі фахівці настійно радять перевірити версію для вашого TV платформи Smart: іноді ноутбук за допомогою HDMI не вдалося підключитися саме з цієї причини. Оновлення прошивку Смарт ТВ і, можливо, проблема зникне.

Несправність порту підключення

Будь-роз'єм може мати механічні пошкодження або підгоріти при стрибку напруги, які в наших електричних мережах не рідкість. Досвідчені майстри радять проводити підключення проводу HDMI при відключених від мережі пристроях, навіть антенний кабель рекомендується відключити на цей час.

Зустрічається і така досить рідкісна причина, чому телевізор не бачить HDMI: у нього просто немає додаткового харчування на відеокарті, а без цього під'єднання працювати не буде.

Зустрічається і така досить рідкісна причина, чому телевізор не бачить HDMI: у нього просто немає додаткового харчування на відеокарті, а без цього під'єднання працювати не буде

Всі подробиці та варіанти підключення можна подивитися за допомогою цього відео:

Алгоритм усунення неполадок

Якщо ви знаєте причину, чому немає зображення на екрані ТБ, то усунення різних порушень вже можна вирішити завдання. Ось так виглядає приблизний порядок усунення виявлених несправностей:

  1. Перевіряйте якість підключення, візуально проконтролюйте зовнішній стан кожного роз'єму або сполучних кабелів, якщо ноутбук перестав бачити телевізор.
  2. Потім перевіряється настройка систем комп'ютера: перевірте, який був зроблений вибір на елементах меню, що відповідають за підключення пристроїв.
  3. Перевірте оновлення драйверів відеокарти.
  4. У деяких випадках не зашкодить зайвий раз перевірити налаштування самої відеокарти.
  5. Проведіть повторне інтелектуальне сканування всього комп'ютера, щоб упевнитися у відсутності шкідливих програм.
  6. Перевірте візуально стан мультимедійних портів, їх справну роботу - позитивний результат буде відразу видно при приєднанні до іншого пристрою, наприклад, dvd-плеєра .

Перевірка сигналу

Якщо ви зробили все можливе, але з ноутбука і раніше немає сигналу на телевізор, спробуйте інші види підключення. Використовуйте емпіричний метод, коли послідовно використовуються всі існуючі методи підключення. Процес комплексної перевірки буде виглядати так:

  • спочатку визначаємо доступні підключення і роз'єми, які використовує обрана нами побутова техніка;
  • відключаємо TV і ноутбук від мережі;
  • підключаємо ноутбук до телевізора, використовуючи перевірений кабель HDMI;
  • вмикаємо телевізор, налаштовуючи його підключення до комп'ютера за допомогою дистанційного пульта;
  • активуємо ноутбук, якщо сигнал проходить, то на екрані ТБ повинна відображатися картинка, аналогічна завантаженні операційної системи;
  • немає сигналу - зайдіть в розділ «Диспетчер пристроїв», з'ясуйте, які є активні види підключення;

спочатку визначаємо доступні підключення і роз'єми, які використовує обрана нами побутова техніка;   відключаємо TV і ноутбук від мережі;   підключаємо ноутбук до телевізора, використовуючи перевірений кабель HDMI;   вмикаємо телевізор, налаштовуючи його підключення до комп'ютера за допомогою дистанційного пульта;   активуємо ноутбук, якщо сигнал проходить, то на екрані ТБ повинна відображатися картинка, аналогічна завантаженні операційної системи;   немає сигналу - зайдіть в розділ «Диспетчер пристроїв», з'ясуйте, які є активні види підключення;

  • якщо є можливість встановити підключення через VGA, то треба підключити до виробів аналогічний кабель;
  • потім проводимо аналогічні дії, як з HDMI, тільки на пульті натискаємо кнопку «VGA»;
  • якщо вирішили здійснити з'єднання за допомогою DVI, то кабель підключаємо до відповідних роз'ємів, в настройках телевізора вибираємо аналогічний варіант.

Якщо техніка так і не почала спільну роботу, причина криється у внутрішній поломки, яку може діагностувати і усунути тільки майстер. Звичайно, якщо ви володієте знаннями в галузі електронної начинки пристроїв, можна спробувати відремонтувати телевізор своїми руками .