Реклама
Реклама
Реклама

За що вас не випустять за кордон?

У Держдумі запропонували збільшити в три рази поріг заборгованості для виїзду за кордон - з 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Члени Комітету Держдуми з держбудівництва та законодавству підготували поправки в закон "Про виконавче провадження". Як повідомляють "Известия" з посиланням на члена комітету Заріфа Байгускарово, по ним відправитися за кордон не зможуть тільки ті, хто повинен більше 30 тисяч рублів.

Нововведення повинні вступити в силу з 1 жовтня. Це абсолютно не означає, що ви зможете не оплачувати, "утримуючись" на рівні до 30 тисяч. Згідно із законопроектом, якщо за два місяці ви не виконаєте рішення суду, пристав може знову вас не випускати і при 10 тисячах боргу.

Борг не стосується і соціально значущих боргів, таких як аліменти, відшкодування шкоди здоров'ю, майнової шкоди. В цьому випадку поріг залишається колишнім. Автори поправок припускають, що в разі оплати виїзд відкриють вже через добу.

За які борги можуть не випустити

  • Штрафи ГИБДД;
  • борги по ЖКГ;
  • прострочені платежі за податковими зобов'язаннями;
  • борги по кредитах;
  • судові заборгованості.

Важливе уточнення: щоб вас не випустили, має бути рішення суду про те, що ваш борг дійсно перевищує 10 тисяч рублів (після нововведень - 30 тисяч). Тільки тоді судовий пристав виносить постанову, за якою ваше пересування по світу обмежена, а прізвище боржника з'являється в базах даних прикордонного відомства.

Як дізнатися

Якщо вам заборонили виїзд, судові пристави повинні надіслати повідомлення за адресою вашої реєстрації. Майте на увазі, що воно вважається отриманим, якщо ви проживаєте за іншою адресою або не дивитеся пошту. перевірте сайт ФССП , Де на головній сторінці пропонується відразу дізнатися про борги. Досить вбити ПІБ і дату народження.

Якщо ви знайшли себе, можна і оплатити на місці: через офіційний сайт ФССП Росії та платіжну систему QIWI. Також оплату проводять у відділеннях Ощадбанку.

Також заходимо на портал gosuslugi , З'ясовуємо, чи є штрафи, борги перед податковою і судові заборгованості. Вам буде потрібно стандартна обліковий запис.

На сайті Федеральної податкової служби можна з'ясувати свою заборгованість, використовуючи номер ІПН. Останній можна з'ясувати на цьому ж ресурсі.

Дані, пов'язані з боргами за комунальні послуги, доведеться з'ясовувати за телефонами, вказаними на платіжних квитанціях. Ця інформація може зберігатися і на сайтах, адреса яких також є в платіжках. Більшість боргів можна оплатити на цих же онлайн-сервісах або через термінали.

Якщо ви все ж були в якомусь із чорних списків, при поїздці беріть з собою постанову про закінчення виконавчого провадження. Його можна отримати через портал держпослуг.