Реклама
Реклама
Реклама

Висота огорожі між сусідніми ділянками по закону 2018

  1. Нормативи з будівництва паркану
  2. висновки

Забір або інший тип огорожі для дачного, заміського або навіть садового будиночка необхідний, і це - не тільки позначення меж своїх володінь, але і захист від несанкціонованого проникнення на ділянку, тому високий паркан вибирає велика частина власників земельної ділянки. Але в реалізації цього бажання можуть виникнути труднощі аж ніяк не будівельного плану - можливі суперечки з сусідами і представниками дачного товариства неминучі, якщо висота огорожі або інші його параметри не відповідатимуть правилам будівництва. Уникнути подібних неприємностей допоможе знання законів і нормативів (СН, СП, ГОСТІ і СНиП), що регламентують зведення приватного огорожі. Забір або інший тип огорожі для дачного, заміського або навіть садового будиночка необхідний, і це - не тільки позначення меж своїх володінь, але і захист від несанкціонованого проникнення на ділянку, тому високий паркан вибирає велика частина власників земельної ділянки

План ділянки з парканом

Обмеження в будівництві приватних огорож досить широкі: тут і відстань до червоної лінії, і відстані між хозпостройками і парканом, і багато інших обмежувальні або дозвільні нормативи, тому слід ознайомитися з регламентом більш докладно. Наприклад, глухий паркан можна встановлювати тільки з вулиці, а висота огорожі між сусідніми ділянками регламентується додатково не тільки СНиП, але і садоводческими або дачними товариствами, тому бажання мати свій красивий і надійний паркан впирається в основному не в фінансові можливості, а в правила установки.

Нормативи з будівництва паркану

Нормативи носять в основному рекомендаційний характер, якщо справа стосується обмежень по будівництву огорожі між ділянками сусідів:

  1. Заборона установки забору між сусідами з глухим покриттям (без просвітів);
  2. Максимально дозволена висота огорожі між сусідніми ділянками - 1,5 м. Уточнювати вимоги СНиП необхідно для кожного конкретного регіону.

Зовнішній паркан регламентується наступними обмеженнями:

  1. Максимальна висота забору: 2,2 м;
  2. При будівництві огорожі в сторону вулиці необхідно користуватися тільки безпечними будматеріалами;
  3. Хвіртка забору відкривається до ділянки, якщо відстань від воріт до пішохідної доріжки на вулиці ≤ 1,5 м.

Щоб не викликати майнових і земельних спорів, вивчіть уважно вимоги, існуючі в СНТ (судовому некомерційному товаристві) і в будівельних документах: СНиП 30-02-97, СП 11-106-97, ТКП 45-3.01-117-2008 (розміри забору ), Федеральний закон №66-ФЗ і ГОСТ 12.4.059-89 ССБТ.

059-89 ССБТ

Витяг з ТКП 45-3.01-117-2008

Рекомендації СНиП - це всього лише рекомендації, і висота огорожі для окремого випадку встановлюється за бажанням господаря огородженої ділянки
Рекомендації СНиП - це всього лише рекомендації, і висота огорожі для окремого випадку встановлюється за бажанням господаря огородженої ділянки. Але бажано отримати дозвіл від сусідів на папері з підписами свідків, щоб воно було юридично чинним.

При виникненні суперечок про межі ділянок вирішувати цю проблему потрібно в кадастрової службі, і тільки після цього починати процес установки забору між сусідами. Мирова угода зазвичай передбачає за законом встановлення огорожі посередині між сусідніми наділами ділянками, або на стороні будівельника забору.

Мирова угода зазвичай передбачає за законом встановлення огорожі посередині між сусідніми наділами ділянками, або на стороні будівельника забору

СНиП 2.01.02-85 і замінні нормативи

Якщо після повторного контролю розділу ділянок з'ясовується, що кордони порушені в чиюсь користь, виникає проблема повернення території законному власнику. При наявності межового плану установка огорож проводиться строго на встановленої межі, підтвердженої документально. Претензії спорящей боку при цьому не мають значення.

Будь-яке житлове будівництво має дотримуватися правил протипожежної безпеки, і основні претензії виникають з приводу дотримання відстаней між огорожею і дворовими будівлями згідно СНиП 2.01.02-85, СНиП 21-01-97 і ГОСТ 12.1.044-89 ССБТ, що регламентують цю відстань. В основному відстань залежить від будівельних матеріалів об'єкта.

Рекомендовані значення відстаней

Основні вимоги щодо протипожежної безпеки при будівництві парканів на садових ділянках такі:

  1. Згідно з нормами ІЖС і ПБ відстань від паркану до капітальної будови має становити ≥ 6 м;
  2. Якщо капітальний об'єкт має перекриття з пиломатеріалів, то відстань від нього до огорожі до нього має становити ≥ 8 м;
  3. Якщо індивідуальне будова зроблено з деревини, то відстань від об'єкта до забору дотримується ≥ 15 м;
  4. Якщо сусідське будова бетонну або цегляну, а ваші споруди перекриті деревом, то відстань від будівлі до огорожі повинна становити ≥ 10 м;
  5. Якщо на сусідніх ділянках є кам'яні і дерев'яні будівлі з перекриттями з дерева, то мінімальна відстань між об'єктом і парканом має бути 10 м;
  6. Максимально дозволена висота огорожі між сусідніми ділянками - 1,5 м.

Для дотримання відстаней між будівельними об'єктами і зеленими насадженнями також регламентується відповідними документами (СНиП 30-03-97).

Для дотримання відстаней між будівельними об'єктами і зеленими насадженнями також регламентується відповідними документами (СНиП 30-03-97)

Відстані між будівлями і деревами (чагарниками)

Згідно з цим СНиП, відстань від дерев залежить від їх висоти, від чагарників до паркану - не менше 1 м
Згідно з цим СНиП, відстань від дерев залежить від їх висоти, від чагарників до паркану - не менше 1 м. Такі відмінності пояснюються природними процесами: скидання листя деревами по осені може привести до забруднення сусідньої землі. До того ж, дерева мають властивість рости, і через кілька років крона великого дерева, незважаючи на те, що кореневище знаходиться на належному відстані, все одно буде скидати лисяча до сусіда на землю. Тому вимоги кожного садівництва можуть відрізнятися, і уточнювати конкретні параметри посадок потрібно в кожному індивідуальному випадку.

Житловий будинок, наприклад, повинен знаходитися на відстані ≥ 3 м від паркану, а якщо будинок з ганком, то кордон відзначають від краю ганку, а не від стін будівлі. Господарські і тимчасові споруди можна будувати на відстані ≥ 1 м від огорожі.

Господарські і тимчасові споруди можна будувати на відстані ≥ 1 м від огорожі

Розмітка ділянки по безпечним відстаням

Септик - спорудження обов'язкове, але вимоги до його розташування дуже жорсткі через дотримання екологічності його експлуатації. Тому, щоб не сваритися з сусідами, доведеться облаштовувати його на відстані ≥ 12 і від паркану з сусідами.

Але не всім забудовникам відомо, що місцезнаходження септика визначаться, в тому числі, і забором, що відокремлює сусідню ділянку. Всі нормативні відстані вказані в санітарно-епідеміологічних правилах, згідно з якими від огорожі ділянки до септика відміряється ≥ 12 м. Це ж стосується і інших об'єктів, які видають неприємні запахи - пташника або сараю для домашніх тварин (корівника, свинарника) - ці об'єкти повинні будуватися не ближче, ніж 4 м від огорожі.

Якщо ініціатива побудови паркану виходить від сусіда, то можливі порушення або підозри на порушення правильності розмежування ділянки. Питання, що робити в такому випадку, виникає автоматично, але і він регламентується садоводческими правилами.

Перше, що вам слід зробити - сказати сусідові про порушення межі, тобто, спробувати досягти мирного врегулювання питання. На підтвердження совій правоти покажіть йому план розмежування, який можна взяти в кадастрової службі. Якщо питання не вирішене, звертаєтеся до суду з питанням витребування своєї території з чужого незаконного володіння.

Вимоги на садових і дачних ділянках

висновки

Перший крок перед будівництвом паркану на своїй ділянці - дізнайтеся і ознайомтеся з усіма будівельними нормативами і правилами, затвердженими садоводческими некомерційними адміністраціями.

Другий етап - візьміть в кадастрової службі свій межовий план, щоб, спираючись на його дані, почати будівництво паркану одноосібно або за допомогою сусіда. Це, до речі, хороший привід заощадити кошти на будівництво, розділивши їх навпіл, що буде цілком логічно, враховуючи розташування паркану - адже він буде перебувати на обох ділянках.

Дотримуватися вимоги протипожежної безпеки потрібно в обов'язковому порядку - це може врятувати вас і сусідів від непередбачених нещасних випадків і пригод. Оптимальні відстані між об'єктами на ділянці, зазначені з ПБ, взяті не зі стелі, а забезпечені життєвими обставинами і практикою.

Також необхідно постійно дотримуватися (або забезпечити автоматичне дотримання) санітарно-епідемічних вимог і нормативів, щоб забезпечити санітарну та медичну безпеку сім'ї та сусідів. Це відноситься і до відстаней між зеленими насадженнями і будівельними об'єктами.

Протипожежні та санітарні вимоги до зведення парканів

Будівництво будь-якого об'єкта в приватному секторі регламентується кількома документами, тому забезпечити законність і правильне будівництво без порушень цих вимог можна досить просто - ознайомившись перед роботою з необхідними регламентами
Будівництво будь-якого об'єкта в приватному секторі регламентується кількома документами, тому забезпечити законність і правильне будівництво без порушень цих вимог можна досить просто - ознайомившись перед роботою з необхідними регламентами. Ви вже зрозуміли, що не можна встановлювати септик там, де захотілося, а паркан повинен бути документовано правильним. Хаотична посадка зелених насаджень або будівництво вуличного туалету - все слід підпорядковувати будівельним вимогам, визначальним не тільки ваше зручність користування будівлями та об'єктами, але і комфортність спільного проживання з сусідами по товариству.

Окремо слід розглянути питання про будівництво глухого огорожі на кордоні між ділянками, що приваблює багатьох землекористувачів, незважаючи на заборонні документи СНиП. Найчастіше суперечки про незаконне самозахоплення землі при будівництві такого паркану або перенесення кордону між ділянками починаються внаслідок звичайну недбалість, тобто незнання законів і нормативних документів, тому при винесенні на обговорення закачуються на користь регламенту. Вивчення перерахованих вище актів, документів і стандартів - в ваших інтересах.