Реклама
Реклама
Реклама

Підбір та регулювання велосипедного сидіння

  1. Посадка велосипедиста на сідлі.
  2. Як дізнатися відстань між сідничного горбами?
  3. Налаштування положення сідла
  4. Висота сідла
  5. нахил сідла
  6. Зсув сідла вперед-назад або яке має бути відстань між кермом і сідлом
  7. Хочеться відзначити ще кілька моментів:
  8. Відео про вибір вело сідла:

Змінено: 26.12.2018

Ви вибираєте собі байк і, природно, хочете їздити на ньому з комфортом. Один з найважливіших елементів комфортної поїздки - сидіння. Погодьтеся, якщо на байці незручно сидіти, то про яку поїздці взагалі можна говорити? Це вже не поїздка, а суцільне знущання над організмом.

Ми зупинимося на декількох моментах, що стосуються вибору і правильного налаштування сидіння (його ще називають сідлом), на які необхідно звернути увагу при виборі велосипеда.

Воно може здаватися гарним і зручним на фотографіях в інтернеті або якщо дивитися з боку. Але, найголовніше, - потрібно на нього сісти. І не просто сісти, а сісти і покрутити педалі, а ще краще проїхати, уважно прислухаючись до своїх відчуттів, як у всьому тілі, так і в місці, яким сидите.

Не поспішайте, приміряючи сидіння. Хвилинна посадка і довга поїздка мають таку саму різницю як пристрасний поцілунок і тривала сімейне життя. Якщо Вам (і Вашої дупі) буде на ньому зручно - значить це Ваше сідло. Якщо немає, можете не звертати увагу на всі інші елементи цього велосипеда - він уже не Ваш. Ну, або відразу ж, шукайте для себе нове сідло і міняйте встановлене. При цьому врахуйте, що навіть відмінне і дороге сідло, неправильно встановлений, не створить ніякого зручності. Тому, перш ніж на нього сісти - відрегулюйте сидіння правильно.

Як це зробити ми зараз і розглянемо. Як це зробити ми зараз і розглянемо

Посадка велосипедиста на сідлі.

Перш за все, давайте визначимося, як ми сидимо. Основна вага тіла розподіляється між двома сідничного горбами (сідничного кістками) - саме вони є опорами для тіла, а не м'які тканини, як багато хто вважає. Ось якраз якщо сидіння занадто вузьке, то вся вага тіла доведеться не на сідничні кістки, а на м'які тканини. При цьому кровоносні судини в промежині будуть передавлює, кровопостачання порушиться, і Ви отримаєте масу неприємних відчуттів вже через кілька кілометрів поїздки. На цьому малюнку червоні стрілки показують місця на сидінні і сідничних горбах, на які припадає приблизно 70-75% навантаження.

На малюнку нижче червоними колами показані зони для опори сідничних горбів. Врахуйте, що вони повинні бути достатньо довгі, для забезпечення невеликого зміщення вперед-назад при їзді. Бока носика не повинні виступати, а сам носик повинен бути досить довгим і вузьким.

Обертаючи педалі на занадто широкому сидінні буде натиратися промежину і внутрішня поверхня стегон, що те ж не додасть задоволення в дальній поїздці, особливо спекотним літом.

Якщо Ви збираєтеся на велосипеді не поспіхом і вальяжно розсікати по парку разом з подругою або другом - то Вам підійде широке сидіння. Дуже часто їх встановлюють на міських моделях. Якщо ж збираєтеся на своєму залізному коні здійснювати тривалі й далекі поїздки - зверніть увагу на більш вузьке сідло. Їх практично завжди ставлять на гірські або швидкісні моделі.

Окремо хочеться зупинитися на жіночих сидіннях. Справа в тому, що тазові кістки жінок, за конституцією ширше, ніж у чоловіків. Якщо у підлітків і чоловіків в середньому це 90 -120 мм, то у прекрасної половини людства - 130-132 мм. Відмінності в будові чоловічого і жіночого таза так само подано на наступному малюнку.

Так що не кожна дівчина чи жінка зможе довго їхати на вузькому чоловічому сидінні. При такій поїздці воно буде створювати дискомфорт, а в гіршому випадку справа може дійти і до болю. В середньому класичне жіноче сидіння ширше чоловічого, у них більш короткий носик, для зручної їзди в спідниці, і оригінальніше забарвлення. Так що не кожна дівчина чи жінка зможе довго їхати на вузькому чоловічому сидінні

Як дізнатися відстань між сідничного горбами?

Ми запропонуємо Вам два варіанти:

Перший метод показаний на малюнку праворуч. Сядьте на що-небудь м'яке, що зберігає форму або в пісок і виміряйте відстань між самими грубок точками.

Або другий спосіб, зображений на малюнку нижче:

  1. Візьміть аркуш гофрованого картону або просто товстого, але не дуже жорсткого пакувального картону. Можна взяти картонку і обдерти з неї верхній рівний шар, так, щоб верхнім залишився шар з хвилею.
  2. Покладіть його на рівну жорстку поверхню і сядьте на нього
  3. Притисніть щільно попу до стільця так щоб на картоні залишилися вм'ятини.
  4. Обведіть вм'ятини і знайдіть в них центр
  5. Виміряйте відстань між центрами - це і буде відстань між сідаліщнимі буграми.

На п'ятій зображенні якраз показано скільки потрібно додати сантиметрів до ширини для якого типу їзди.

Існують і спеціальні прилади, що дозволяють швидко і просто виміряти відстань між сідничного горбами, причому як механічні, так і електронні.

Принцип роботи той же, що і описаний вище. Велосипедист сідає на спеціальну м'яку подушку приладу. Вона приминається, і матеріал подушки деякий час тримає форму. За допомогою спеціальної лінійки вимірюється відстань між максимальними вм'ятинами, що залишилися від сідничних горбів.

В електронних ще простіше. Байкер сідає прямо на зону для вимірювань на приладі і на табло висвічується шукане відстань.

Тепер можна йти в магазин і вибирати. Якщо у Вас відстань між сідничного горбами 100 мм - беріть сідло шириною 130 -140 мм, якщо 120 мм - ширина повинна бути 150-160 мм. для їзди на гірському або міському велосипедах.

Найбільш універсальна ширина сідла, зручного для чоловіків і жінок (особливо якщо один велосипед використовують чоловік і дружина), на думку багатьох фахівців, становить 140-145 мм.

Як видно з малюнка вище ширина сідла, а також співвідношення висоти сідла і керма , Принципово впливають на посадку велосипедиста і відповідно стиль їзди від гоночного до прогулянкового.

Для гірського і шосейного велосипеда , Призначеного для тривалих поїздок, краще вибирати жорстке сідло. Ще краще, якщо воно буде кожанное. для міських велосипедів , Де велосипедист, в основному, сидить вертикально, і призначених для коротких або прогулянкових поїздок краще брати м'яке сидіння з пружинами. Вони будуть, поряд з правильно підібраним тиском в колесі , Добре компенсувати удари від заднього колеса. У нашому магазині це велосипеди серії "Дорожник" , Наприклад, Dorozhnik Comfort Male 2016 і Dorozhnik Retro 2016

Перевірте, щоб покриття сидіння не було слизьким, а то будите постійно соватися на ньому під час поїздки.

Налаштування положення сідла

Налаштування оптимальної посадки велосипедиста починається саме з правильного виставлення сідла, а після цього налаштовують (або підбирають нові) винос і сам кермо (З урахуванням його підйому, ширини і вигину).

У цьому процесі беруть участь не тільки саме сидіння, але і підсідельний штир, а при необхідності змінюють і шатуни. Позиція сідла змінюється так, щоб отримати правильне положення для руху ніг. Найголовніше тут - коліна. При неправильному налаштуванні навантаження на них буде занадто сильною, що призведе до швидкої втоми і болів.

Одна з основних помилок початківців велосипедистів - спроба встановити сідло занадто низько, помилково вважаючи, що при падінні встигнуть швидко встати на ноги. При такій посадці вони обертають педалі так, як ніби постійно присідають. При цьому не тільки ноги, але і коліна відчувають набагато більші навантаження, ніж необхідно для нормальної їзди.

Часто причиною швидкої втоми і хворобливих відчуттів в області таза і в паху є неправильне регулювання сидіння по висоті і нахилу.

Висота сідла

Висоту сідла потрібно підібрати так, щоб п'ятою трохи зігнутою ноги можна було дістати до педалі в самому нижньому положенні тіла. При цьому верхньою поверхнею носка можна доторкнутися до нижньої поверхні цієї ж педалі. Наочно це видно на малюнку.

Коли педаль знаходиться у верхній точці, стегно ноги, встановленої на ній, має бути горизонтально або трохи нахилений до землі.

До речі, врахуйте, що підсідельний штир не можна витягати з підсідельною труби дуже високо (вище спеціальної позначки на штирі). Він повинен залишатися всередині труби як мінімум на 10-15 сантиметрів, інакше труба з часом просто зламається від постійних сильних навантажень на її верхню частину. Якщо довжини штиря не вистачає - купіть довший або вибирайте собі велосипед з іншого рамою .

нахил сідла

В ідеалі сідло має встановлюватися строго горизонтально поверхні землі плюс-мінус кілька міліметрів вгору-вниз, так, щоб було зручно. Носик, задертий вгору більш ніж на кілька міліметрів, буде тиснути на органи промежини. При нахиленому носику вниз - велосипедист буде постійно сповзати вперед, впираючись руками в кермо.

Зсув сідла вперед-назад або яке має бути відстань між кермом і сідлом

Дуже добре, коли кріплення сідла велосипеда дозволяє рухати його ближче або далі від керма Дуже добре, коли кріплення сідла велосипеда дозволяє рухати його ближче або далі від керма. Зазвичай це робиться спеціальними гвинтами під сидінням.

Часто такі кріплення називають ще рейковими. Це обумовлено тим, що саме сідло можна рухати уздовж по напрямних як по рейках за допомогою кріпильних гвинтів.

Правильною вважається така регулювання сидіння, щоб при горизонтально розташованих шатунах коліно передньої ноги виявилося над віссю педалі плюс-мінус 1-2 сантиметри залежно від індивідуальних особливостей. Є ще один орієнтир: відстань між носком сидіння і виносом керма - це відстань від ліктя до кінчика витягнутого середнього пальця (плюс-мінус пара сантиметрів, що враховує індивідуальні особливості велосипедиста).

При їзді по бездоріжжю є маленький нюанс. Якщо зрушити сідло всього на 2-3 см назад - можна буде сильніше тиснути на педалі.

Якщо зрушити сідло всього на 2-3 см назад - можна буде сильніше тиснути на педалі

Ми розглянули основні питання по регулюванню велосипедного сідла.

Хочеться відзначити ще кілька моментів:

  • Якщо є інструкція виробника до купується байку або сидіння - прочитайте її. Можливо, виробник вказав там про тонкощі і хитрощі при настройках саме цієї моделі.
  • Ще одну не стандартні, але корисну функцію велосіденію, запропонувала фірма Seatylock . Їх сідло може легко перетворитися в велозамок . Система з кількома місцями згину дозволяє скріпити колесо і раму між собою, і прикріпити все це до стовпа.

І найголовніше при налаштуванні сідла пам'ятайте, що їздити на ньому Вам. Повірте, тіло саме підкаже правильно чи ні, все налаштовано і підібрано.

Відео про вибір вело сідла:

Невелике відео про налаштування сідла велосипеда по висоті:

Як дізнатися відстань між сідничного горбами?
Погодьтеся, якщо на байці незручно сидіти, то про яку поїздці взагалі можна говорити?
Як дізнатися відстань між сідничного горбами?