Реклама
Реклама
Реклама

≡ Закордонний паспорт без військового квитка, біометричний паспорт

  1. біометричний паспорт
  2. Як отримати біометричний паспорт в Україні?
  3. Необхідні документи для отримання біометричного паспорта

Відмінна новина для молоді. Тепер оформити закордонний паспорт можна і без військового квитка, ця стало можливим після реформ в збройних силах України.

Раніше оформлення закордонного паспорта було можливим тільки при наявності військового квитка, приписного з військкомату, а далеко не всі мали можливість його одержати не відслуживши визначений термін в армії.

Раніше стало відомо, що в цьому році був останній призов на строкову службу і вже з 2014 року, служити в збройних силах України будуть тільки офіцери і контрактники, трохи пізніше стало відомо, що призов на строкову службу закінчився тільки для деяких військ, таких як ВДВ , інші ж війська, як і раніше будуть набирати солдатів на строкову службу.

Що потрібно, щоб зробити закордонний паспорт?

З документів, які потрібні при оформленні закордонного паспорта, вам знадобляться паспорт громадянина України (оригінал і копія 1,2 і 5,6 сторінок, а також сторінок зі штампами реєстрації в двох примірниках). Також потрібна довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (оригінал і копія 1 екземпляр). З ними йдемо в дозвільний центр там оформляємо дозвіл і в паспортний стіл.

Скільки коштує оформити закордонний паспорт?

Якщо паспорт вам потрібен не терміново (до 30 календарних днів), то це буде коштувати 377 гривень, якщо хочете впоратися за 10 днів, обійдеться дорожче - 634 гривень.

Якщо паспорт вам потрібен не терміново (до 30 календарних днів), то це буде коштувати 377 гривень, якщо хочете впоратися за 10 днів, обійдеться дорожче - 634 гривень

біометричний паспорт

Біометричний паспорт потрібен для вільного переміщення між країнами Євросоюзу. За допомогою біометричного паспорта кожен українець може виїхати в іншу країну яка входить до Євросоюзу без візи.

Як отримати біометричний паспорт в Україні?

Для того щоб отримати біометричний паспорт - необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг. Біометричний паспорт можна отримати не за місцем прописки.

Більшість відділень міграційної служби можуть видати біометричний паспорт. У зв'язку з підвищеним попитом на отримання біометричних паспортів - потрібно записатися в електронну чергу, зробити це можна на сайті http://dmsu.gov.ua/online

Необхідні документи для отримання біометричного паспорта

Для громадян України, яким вже є 16 років:

  • заява-анкета;
  • паспорт громадянина України;
  • індивідуальний податковий номер фізичної особи - платника податків (з 18 років);
  • документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
  • закордонного паспорта, видані раніше.

Для неповнолітніх, віком менше 16 років:

  • заява-анкета;
  • свідоцтво про народження (з 14 років - паспорт громадянина України);
  • документ про сплату адміністративного збору або оригінал і копія документа про звільнення від таких платежів;
  • якщо паспорт оформлюється для неповнолітнього до 12 років можна подати дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметри і одну фотографію розміром 10х15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування. До 12 років дитина може бути відсутнім при оформленні закордонного паспорта. З 12 років необхідно його присутність.

Крім того, якщо неповнолітній, вік якого менше 16 років, проживає з одним з батьків необхідно подати:

  • свідоцтво про смерть другого з батьків або рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків або рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім, або рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
  • довідку про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету;
  • оригінал виписки з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька.

Для оформлення закордонного паспорта дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які досягли 16 років, необхідно подати один з наступних документів (або його нотаріально завірену копію):

  • документ, що засвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракт і т.д.);
  • договір про влаштування дитини в прийомну сім'ю;
  • договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
  • рішення органів опіки і піклування про встановлення опіки (піклування);
  • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
  • договір про патронат.

Якщо закордонний паспорт оформляє людина, яка не може самостійно пересуватися, в зв'язку з тривалим розладом здоров'я, його представник також може подати дві кольорові фотографії розміром 3,5х4,5 сантиметри і одну фотографію розміром 10х15 сантиметрів для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування (так само як для дітей до 12 років). У цьому випадку необхідна довідка від медичного закладу.

Дізнатися вартість оформлення біометричного паспорта можна безпосередньо в центрі в якому буде проходить оформлення нового паспорта. Кожен українець може мати два паспорти, біометричний паспорт нового зразка і старий закордонний паспорт.

Що потрібно, щоб зробити закордонний паспорт?
Як отримати біометричний паспорт в Україні?