Реклама
Реклама
Реклама

Нові тарифи в Україні: скільки буде коштувати скупатися, вмитися і сходити в туалет

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

18 травня 2016, 8:39 Переглядів: 18 травня 2016, 8:39 Переглядів:   В Україні подорожчає гаряча вода

В Україні подорожчає гаряча вода. Фото: ridus.ru.

Кабінет міністрів України з 1 травня встановив єдиний тариф на газ для населення. Якщо раніше для більшості українців (згідно "соціальному тарифу") кубометр "блакитного палива" коштував 3,6 гривень, з початку цього місяця за такий же обсяг газу доведеться платити 6,8 гривень. Тарифи також підняли і для теплокомуненерго, в результаті чого вже найближчим часом для українців різко подорожчає і гаряча вода. Сайт "Сегодня.ua" з'ясовував, коли і наскільки виростуть тарифи, і як це відобразиться на українцях.

Тарифи поки не затвердили, але рішення не за горами

Ще 5 травня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) прийняла постанову з прогнозованими тарифами на гарячу воду. Комунальні підприємства звернулися в комісії з проханням переглянути тариф на гарячу воду в зв'язку з різким зростанням вартості газу.

Якщо раніше теплокомуненерго купували газ в середньому по 3 гривні за кубометр, то з 1 травня тариф піднявся до 6,8 гривні. У ЗМІ з'явилися новини про те, що вже з 1 липня тариф на гарячу воду піднімуть. Однак, як пояснив спікер НКРЕКП Іван Слободянюк, тарифи, які вказані в постанові, ще не затвердили.

"Тарифи ще не прийняли. Нам направили проект, коли прийме комісія, тоді і змінять тариф. Конкретних термінів немає. Ця постанова, коли буде прийнято, пройде державну реєстрацію в Міністерстві юстиції, потім буде опубліковано у Віснику", - розповідає Іван Слободнюк.
Імовірно, кубометр гарячої води в Києві з полотенцесушителем буде коштувати 77,6 гривні (зараз 40,9), а без полотенцесушителя - 71,59 гривні (зараз 37,91). Залежно від постачальника теплоенергії, в різних регіонах України вартість кубометра гарячої води буде коливатися від 14,88 гривні ( Кузнецовськ Рівненської області) до 85,83 гривні (одна з ТКЕ Дніпропетровська).

Ті підприємства, які використовують для підігріву води газ, змушені будуть значно підвищувати тарифи. Наприклад, як пояснили в "Київенерго", в структурі їх тарифу понад 62% займає вартість газу, ще 11,2% - безпосередньо вартість води.

Що почім: прийняти ванну за 25 гривень і сходити в туалет за 6 копійок

Якщо постанову з прогнозованими тарифами затвердять, вже найближчим часом в Києві гаряча вода подорожчає в 1,9 рази. Нові тарифи будуть відображені на всіх киян.

Наприклад, обсяг стандартної ванни - 350 літрів. Щоб прийняти ванну жителям столиці доведеться заплатити близько 25 гривень (один літр гарячої води за новим тарифом буде обходитися приблизно в 7 копійок). Приблизно 30 літрів води українці витрачають на умивання і чищення зубів щодня - це близько 2 гривень. Похід в туалет (кубометр холодної води коштує більше 10 гривень), за умови, якщо встановлено стандартний зливний бачок об'ємом 6 літрів води, коштуватиме 6 копійок.

Ще близько 20-30 літрів українці щодня витрачають на приготування (за умови, якщо використовувати холодну воду, це приблизно 30 копійок). Згідно з нормативами водопостачання, в середньому киянин за місяць споживає 4,5 кубометра води. Якщо вважати, що половина з неї - гаряча, щомісяця доведеться платити близько 200 гривень з людини.

Читайте також: Як економити на "комуналці"

До слова, як заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко, ті, хто оформив субсидію, зростання тарифів на "комуналку" не відчують. субсидія розраховується виходячи з доходу сім'ї, а не вартості комунальних послуг. Так, наприклад, якщо сім'я платить за "комуналку" 15% від свого доходу, а решту покриває субсидія, то ця ж схема буде діяти і після перегляду тарифів. Якщо дохід змінився, то і підвищення тарифів субсідіанти не відчують.

У Кабінеті міністрів розповідають, в результаті підвищення тарифів в Україні субсидію отримуватимуть близько 7 мільйонів сімей. Паралельно з підвищенням тарифів чиновники планують впроваджувати програму з енергозбереження та перевіряти, чи всі субсідіанти дійсно мають право на допомогу від держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, що потрібно знати про верифікації одержувачів соцвиплат в Україні

Що ще подорожчає в цьому році

За даними "Київенерго", з 2014 року тариф на гарячу воду переглядали вже три рази - майбутнє підвищення стане четвертим за два роки. Так, в липні позаминулого року кубометр гарячої води без полотенцесушителя обходився в 23,4 гривні, в листопаді тариф знизили на 5 копійок, а вже в квітні 2015 го підняли на 14,4 гривні (до 37,9 гривні за кубометр).

Так, в липні позаминулого року кубометр гарячої води без полотенцесушителя обходився в 23,4 гривні, в листопаді тариф знизили на 5 копійок, а вже в квітні 2015 го підняли на 14,4 гривні (до 37,9 гривні за кубометр)

Згідно з постановою НКРЕКП №220, електроенергія для українців цього року також подорожчає. Так, якщо на даний момент українці, які споживає від 100 до 600 кВт / годин електроенергії на місяць, платять за кожен кВт 99 копійок, у вересні тариф піднімуть до 129 копійок.

Крім того, з наступ опалювального сезону українці зіткнуться з платіжками за тепло. Опалення подорожчає приблизно на 75-90%. після зростання тарифів, цю суму доведеться збільшити як мінімум на 5 мільярдів. Директор спеціальних проектів навченого центру "Психея" Геннадій Рябцев упевнений, економічні обґрунтування для зростання газового тарифу дійсно були. За законами економіки, тариф повинен був формуватися на рівні 100% від імпортного паритету. Більш того, попередній склад Кабміну взяв на себе зобов'язання до 2017-го року підняти тариф до цього рівня (зобов'язання задекларовано в меморандумі з Міжнародним валютним фондом).

"З точки зору економічної обґрунтованості, слід було б тарифи підвищувати. Тут немає сумнівів, тарифи повинні бути вище. Є цілий ряд" але ". Повинна бути змінена структура тарифу. У структурі тарифу, наприклад, в європейських країнах, основний вплив має ціна на газ . Підвищуючи тарифи, слід зменшувати складову посередника ", - розповідає експерт.

Високопоставлений чиновник в Кабміні розповів "Сегодня.ua", зараз уряд шукає механізм часткової монетизації субсидій. Так, якщо сім'я використала газу менше, ніж передбачено соціальною нормою, кошти, які повинні були витратити на компенсацію вартості невикористаного газу, хочуть виплачувати сім'ям "на енергозбереження".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нові тарифи в Україні: скільки буде коштувати скупатися, вмитися і сходити в туалет". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ