Реклама
Реклама
Реклама

Метро в Україні - як розвивається вітчизняна підземка | СЬОГОДНІ

  1. Метро в Україні - як розвивається вітчизняна підземка 10 січня 2018, 7:40 Переглядів: Щодня в світі...
  2. Столична підземка
  3. Харківський метрополітен
  4. Дніпровське метро
  5. Донецький метрополітен
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:
  8. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  9. Щодня в світі більше 155 млн людей користуються послугами метро
  10. Столична підземка
  11. Харківський метрополітен
  12. Дніпровське метро
  13. Донецький метрополітен
  14. АВТОР:
  15. Орфографічна помилка в тексті:
  16. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  17. Щодня в світі більше 155 млн людей користуються послугами метро
  18. Столична підземка
  19. Харківський метрополітен
  20. Дніпровське метро
  21. Донецький метрополітен
  22. АВТОР:
  23. Орфографічна помилка в тексті:

Метро в Україні - як розвивається вітчизняна підземка

10 січня 2018, 7:40 Переглядів:

Щодня в світі більше 155 млн людей користуються послугами метро

Фото: архів "Сегодня".

10 січня 1863 року в Лондоні з'явився перший в світі метрополітен. Після 155 років метро є майже в 200 містах світу, а для жителів мегаполісів і зовсім важко придумати більш швидкий і зручний вид транспорту, адже щодня в світі більш 155 млн людей користується послугами метро. Сайт "Сегодня" в день народження метрополітену розповідає найцікавіше про українських підземках.

Столична підземка

В Україні метро є в трьох містах - Києві, Харкові та Дніпрі, але почалася історія вітчизняного метрополітену саме зі столичної підземки.

До нас метро прийшло тільки в 1960 р, хоча розмови про підземці ходили ще в кінці 19 століття. У квітні 1949 року Міністерство шляхів сполучення видало указ, згідно з яким і був створений Київметробуд. У 1960 р Святошинсько-Броварська (червона) лінія стала першою, зданої в експлуатацію. У 1976 р з'явилася синя гілка, або ж Куренівсько-Червоноармійська лінія. Останню на даний момент Сирецько-Печерську лінію ввели в дію тільки в 1989 р

За 59 років свого існування столична підземка істотно розширилася. Так, починалося все з однієї гілки і п'яти станцій. Зараз існує три гілки і 52 діючі станції. Протяжність ліній становить майже 70 км, хоча починалося все з 5,2 км. У парку на 2017 налічувалося 823 пасажирських вагона.

За 2017 р київська підземка перевезла майже 498,4 млн пасажирів, а найбільш завантаженою традиційно стала червона лінія, пасажиропотік на якій склав понад 208 млн людей. Синя гілка перевезла 172,6 млн пасажирів, а зелена - 117,7 млн.

В принципі, все метро схожі один на одного, але, в той же час, кожен метрополітен оригінальний. Ми розповімо вам про цікаві нововведення, які можна зустріти в українських метрополітенах.

Автоматизація

Київський метрополітен не стоїть на місці і постійно розвивається, впроваджуючи все нові і нові інновації. У 2017 року столична підземка поступово почала відмовлятися від жетонів. на станціях було встановлено більше спеціальних турнікетів, де можна оплачувати проїзд картками, в касах почали продавати тільки по одному жетону в руки. До слова, саме кількість жетонів істотно скоротилося, а незабаром вони зовсім зникнуть з ужитку.

Альтернативним варіантом оплати залишаються все ті ж банківські картки, проїзні і карти метро, ​​які можна купити в касах і поповнювати в автоматах на станціях.

Повністю автоматизованої зробили станцію метро "Кловська". З 2 серпня там перестали працювати каси і більше не продаються жетони. Оплатити проїзд можна за допомогою карт, або ж купити разовий квиток з QR-кодом , Який діє всього протягом 30 хвилин. Автомати, які продають квитки, приймають купюри номіналом 1,2 і 5 грн.

Автоматизація станції працює в тестовому режимі, після закінчення якого буде прийнято рішення - впроваджувати це на всіх станціях, або ж ні.

Інформаційні екрани

Завдяки волонтерам - "агентам змін" в вагонах столичного метрополітену функціонують нові інформаційні екрани. Монітори показують, скільки часу залишилося їхати до станцій, інформують про переходах, міській електричці і т.д.

Підзарядка для телефонів

На станції метро "Золоті ворота" відкрили перший пункт підзарядки мобільних телефонів. Скористатися ним може будь-який пасажир абсолютно безкоштовно. Відзначається, що, якщо це стане затребуваним, подібні пункти з'являться і на інших станціях.

продаж вагонів

8 грудня 2017 р київська підземка вперше продала з аукціону два списаних вагона, початкова ціна лота становила 483 тис грн. У метро заявляють, що готові продовжити таку практику, якщо Київрада надасть дозвіл.

На 2018 р у столичного метрополітену багато планів - зробити більше автоматизованих станцій, провести масштабні ремонти та реконструкції, почати будівництво нових станцій і зробити метро зручнішим для людей з інвалідністю та мам з колясками.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн

Харківський метрополітен

Харківська підземка почала свою роботу трохи пізніше столичної, 23 серпня 1975 г. Як і в Києві, тут три гілки: Холодногірсько-Заводська лінія, Салтівська та Олексіївська. Але кількість станцій майже в два рази менше - їх тут всього 30. Загальна протяжність мережі складає 38,45 км. У харківській підземці задіяно 326 вагонів.

На офіційному сайті метрополітену сказано, що щоденний обсяг перевезень становить більше 550 тис. Пасажирів, а близько 40% всіх міських транспортних перевезень належать саме метро. Середній розмір пасажиропотоку в рік становить близько 220 млн осіб.

До слова, харківське метро неодноразово отримувало міжнародні нагороди. Так, тільки в 2016 р підземка отримала нагороду "European Quality Award" від Європейської Бізнес Асамблеї за високий рівень якості та безпеки перевезень. А в липні 2012 р харківське метро було визнано кращим підприємством України

Чистота

Київський метрополітен ніяк не можна назвати брудним, але його харківський колега виглядає просто стерильним, причому навіть в періоди дощової погоди і т.д. За це метро не раз виділяли високопоставлені гості із зарубіжжя.

Електронний квиток

Харків став першим містом, який впровадив в практику систему "Електронний квиток". Так, з грудня 2017 р харків'яни могли розплачуватися за проїзд за допомогою E-ticket в трамваях і тролейбусах. А з 2018 року така функція обіцяє стати доступною і в метро. Щоб оплатити проїзд, потрібно просто прикласти картку до спеціального пристрою в транспорті. Незабаром, в метро планується встановити 250 таких терміналів. Таким чином, метрополітен планує повністю перейти на електронні квитки.

туалети

У харківському метрополітені є туалети, що сприймається як цілком звичайне явище харків'янами і сильно дивує гостей зі столиці. Нещодавно туалет відкрили на станції метро "Університет". Це вже п'ятий санвузол в харківській підземці. Раніше вони з'явилися в переходах між станціями "Історичний музей" і "Радянська", а також "Спортивна" і "Метробудівників ім. Ващенка". Також туалет працює на станції "23 Серпня".

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн.

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн

Дніпровське метро

Дніпровська підземка в Україні наймолодша і маленька, вона з'явилася тільки в 1995 р, а її довжина становить 7,8 км. У Дніпрі працює всього 6 станцій метро і 45 вагонів. До слова, кількість станцій там не змінювалося з часів відкриття.

Тут всього одне депо, де розташований поворотний круг для розвороту вагонів, який ввели в експлуатацію в 2016 р

Пасажиропотік в Дніпрі дуже виділяється на тлі інших українських підземок, за 2016 р там перевезли всього 7448,3 тис. Осіб. У місті часто говорять про те, що метро не витримує конкуренції з наземними видами транспорту, користується ним зовсім невелика кількість людей.

нові станції

До 2020 року в Дніпрі планують додати три станції - Театральну, Центральну, Історичний Музей. Будівництвом займається турецька компанія, контракт з якою уклали тільки в 2016 р Також наголошується, що метро будують по найшвидше технології в Європі. Після зведення нових трьох станцій довжина підземки збільшиться в півтора рази - до 11,1 км.

Час роботи

Через мінімального пасажиропотоку час роботи дніпровського метрополітену відрізняється від часу роботи метро в інших містах України. Дніпровська підземка відкривається о 5:30 і закінчує свою роботу о 23:00.

Фільми

Про дніпровському метро знімали документальні фільми, які можна знайти на офіційному сайті підземки. Так, в 2016 р українське творче об'єднання Fantastic Little Splash створило документальний фільм "Метро".

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн.

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн

Донецький метрополітен

Донецький метрополітен повинен був стати четвертим в Україні. Його будівництво почалося в 1993 році, а запуск першої черги планувався на 2005 р Пізніше запуск зрушили на 2011 р, але метро так і не відкрилося. Давалася взнаки брак фінансування, через яку постійно зсувалися терміни.

До листопада 2009 р перша черга (п'ять станцій) була готова всього на 30%. Через два роки Міністерство інфраструктури заявило, що відмовляється від підземного метро в Донецьку, і пообіцяло побудувати наземне, яке повинно було обійтися країні в 5-7 разів дешевше.

Ну, а після того, як на Донбасі розгорнулися бойові дії, питання про метро відпало саме собою. Правда, бойовики так званої "ДНР" в кінці 2014 р говорили про продовження будівництва метро і навіть створили "спеціальну комісію" за оцінкою стану перспектив розвитку місцевої підземки, проте, як і слід було очікувати, розмови незабаром затихли ...

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чим живе і як розвивається метро в Україні: чотири історії різних міст". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Метро в Україні - як розвивається вітчизняна підземка

10 січня 2018, 7:40 Переглядів:

Щодня в світі більше 155 млн людей користуються послугами метро

Фото: архів "Сегодня".

10 січня 1863 року в Лондоні з'явився перший в світі метрополітен. Після 155 років метро є майже в 200 містах світу, а для жителів мегаполісів і зовсім важко придумати більш швидкий і зручний вид транспорту, адже щодня в світі більш 155 млн людей користується послугами метро. Сайт "Сегодня" в день народження метрополітену розповідає найцікавіше про українських підземках.

Столична підземка

В Україні метро є в трьох містах - Києві, Харкові та Дніпрі, але почалася історія вітчизняного метрополітену саме зі столичної підземки.

До нас метро прийшло тільки в 1960 р, хоча розмови про підземці ходили ще в кінці 19 століття. У квітні 1949 року Міністерство шляхів сполучення видало указ, згідно з яким і був створений Київметробуд. У 1960 р Святошинсько-Броварська (червона) лінія стала першою, зданої в експлуатацію. У 1976 р з'явилася синя гілка, або ж Куренівсько-Червоноармійська лінія. Останню на даний момент Сирецько-Печерську лінію ввели в дію тільки в 1989 р

За 59 років свого існування столична підземка істотно розширилася. Так, починалося все з однієї гілки і п'яти станцій. Зараз існує три гілки і 52 діючі станції. Протяжність ліній становить майже 70 км, хоча починалося все з 5,2 км. У парку на 2017 налічувалося 823 пасажирських вагона.

За 2017 р київська підземка перевезла майже 498,4 млн пасажирів, а найбільш завантаженою традиційно стала червона лінія, пасажиропотік на якій склав понад 208 млн людей. Синя гілка перевезла 172,6 млн пасажирів, а зелена - 117,7 млн.

В принципі, все метро схожі один на одного, але, в той же час, кожен метрополітен оригінальний. Ми розповімо вам про цікаві нововведення, які можна зустріти в українських метрополітенах.

Автоматизація

Київський метрополітен не стоїть на місці і постійно розвивається, впроваджуючи все нові і нові інновації. У 2017 року столична підземка поступово почала відмовлятися від жетонів. на станціях було встановлено більше спеціальних турнікетів, де можна оплачувати проїзд картками, в касах почали продавати тільки по одному жетону в руки. До слова, саме кількість жетонів істотно скоротилося, а незабаром вони зовсім зникнуть з ужитку.

Альтернативним варіантом оплати залишаються все ті ж банківські картки, проїзні і карти метро, ​​які можна купити в касах і поповнювати в автоматах на станціях.

Повністю автоматизованої зробили станцію метро "Кловська". З 2 серпня там перестали працювати каси і більше не продаються жетони. Оплатити проїзд можна за допомогою карт, або ж купити разовий квиток з QR-кодом , Який діє всього протягом 30 хвилин. Автомати, які продають квитки, приймають купюри номіналом 1,2 і 5 грн.

Автоматизація станції працює в тестовому режимі, після закінчення якого буде прийнято рішення - впроваджувати це на всіх станціях, або ж ні.

Інформаційні екрани

Завдяки волонтерам - "агентам змін" в вагонах столичного метрополітену функціонують нові інформаційні екрани. Монітори показують, скільки часу залишилося їхати до станцій, інформують про переходах, міській електричці і т.д.

Підзарядка для телефонів

На станції метро "Золоті ворота" відкрили перший пункт підзарядки мобільних телефонів. Скористатися ним може будь-який пасажир абсолютно безкоштовно. Відзначається, що, якщо це стане затребуваним, подібні пункти з'являться і на інших станціях.

продаж вагонів

8 грудня 2017 р київська підземка вперше продала з аукціону два списаних вагона, початкова ціна лота становила 483 тис грн. У метро заявляють, що готові продовжити таку практику, якщо Київрада надасть дозвіл.

На 2018 р у столичного метрополітену багато планів - зробити більше автоматизованих станцій, провести масштабні ремонти та реконструкції, почати будівництво нових станцій і зробити метро зручнішим для людей з інвалідністю та мам з колясками.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн

Харківський метрополітен

Харківська підземка почала свою роботу трохи пізніше столичної, 23 серпня 1975 г. Як і в Києві, тут три гілки: Холодногірсько-Заводська лінія, Салтівська та Олексіївська. Але кількість станцій майже в два рази менше - їх тут всього 30. Загальна протяжність мережі складає 38,45 км. У харківській підземці задіяно 326 вагонів.

На офіційному сайті метрополітену сказано, що щоденний обсяг перевезень становить більше 550 тис. Пасажирів, а близько 40% всіх міських транспортних перевезень належать саме метро. Середній розмір пасажиропотоку в рік становить близько 220 млн осіб.

До слова, харківське метро неодноразово отримувало міжнародні нагороди. Так, тільки в 2016 р підземка отримала нагороду "European Quality Award" від Європейської Бізнес Асамблеї за високий рівень якості та безпеки перевезень. А в липні 2012 р харківське метро було визнано кращим підприємством України

Чистота

Київський метрополітен ніяк не можна назвати брудним, але його харківський колега виглядає просто стерильним, причому навіть в періоди дощової погоди і т.д. За це метро не раз виділяли високопоставлені гості із зарубіжжя.

Електронний квиток

Харків став першим містом, який впровадив в практику систему "Електронний квиток". Так, з грудня 2017 р харків'яни могли розплачуватися за проїзд за допомогою E-ticket в трамваях і тролейбусах. А з 2018 року така функція обіцяє стати доступною і в метро. Щоб оплатити проїзд, потрібно просто прикласти картку до спеціального пристрою в транспорті. Незабаром, в метро планується встановити 250 таких терміналів. Таким чином, метрополітен планує повністю перейти на електронні квитки.

туалети

У харківському метрополітені є туалети, що сприймається як цілком звичайне явище харків'янами і сильно дивує гостей зі столиці. Нещодавно туалет відкрили на станції метро "Університет". Це вже п'ятий санвузол в харківській підземці. Раніше вони з'явилися в переходах між станціями "Історичний музей" і "Радянська", а також "Спортивна" і "Метробудівників ім. Ващенка". Також туалет працює на станції "23 Серпня".

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн.

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн

Дніпровське метро

Дніпровська підземка в Україні наймолодша і маленька, вона з'явилася тільки в 1995 р, а її довжина становить 7,8 км. У Дніпрі працює всього 6 станцій метро і 45 вагонів. До слова, кількість станцій там не змінювалося з часів відкриття.

Тут всього одне депо, де розташований поворотний круг для розвороту вагонів, який ввели в експлуатацію в 2016 р

Пасажиропотік в Дніпрі дуже виділяється на тлі інших українських підземок, за 2016 р там перевезли всього 7448,3 тис. Осіб. У місті часто говорять про те, що метро не витримує конкуренції з наземними видами транспорту, користується ним зовсім невелика кількість людей.

нові станції

До 2020 року в Дніпрі планують додати три станції - Театральну, Центральну, Історичний Музей. Будівництвом займається турецька компанія, контракт з якою уклали тільки в 2016 р Також наголошується, що метро будують по найшвидше технології в Європі. Після зведення нових трьох станцій довжина підземки збільшиться в півтора рази - до 11,1 км.

Час роботи

Через мінімального пасажиропотоку час роботи дніпровського метрополітену відрізняється від часу роботи метро в інших містах України. Дніпровська підземка відкривається о 5:30 і закінчує свою роботу о 23:00.

Фільми

Про дніпровському метро знімали документальні фільми, які можна знайти на офіційному сайті підземки. Так, в 2016 р українське творче об'єднання Fantastic Little Splash створило документальний фільм "Метро".

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн.

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн

Донецький метрополітен

Донецький метрополітен повинен був стати четвертим в Україні. Його будівництво почалося в 1993 році, а запуск першої черги планувався на 2005 р Пізніше запуск зрушили на 2011 р, але метро так і не відкрилося. Давалася взнаки брак фінансування, через яку постійно зсувалися терміни.

До листопада 2009 р перша черга (п'ять станцій) була готова всього на 30%. Через два роки Міністерство інфраструктури заявило, що відмовляється від підземного метро в Донецьку, і пообіцяло побудувати наземне, яке повинно було обійтися країні в 5-7 разів дешевше.

Ну, а після того, як на Донбасі розгорнулися бойові дії, питання про метро відпало саме собою. Правда, бойовики так званої "ДНР" в кінці 2014 р говорили про продовження будівництва метро і навіть створили "спеціальну комісію" за оцінкою стану перспектив розвитку місцевої підземки, проте, як і слід було очікувати, розмови незабаром затихли ...

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чим живе і як розвивається метро в Україні: чотири історії різних міст". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Метро в Україні - як розвивається вітчизняна підземка

10 січня 2018, 7:40 Переглядів:

Щодня в світі більше 155 млн людей користуються послугами метро

Фото: архів "Сегодня".

10 січня 1863 року в Лондоні з'явився перший в світі метрополітен. Після 155 років метро є майже в 200 містах світу, а для жителів мегаполісів і зовсім важко придумати більш швидкий і зручний вид транспорту, адже щодня в світі більш 155 млн людей користується послугами метро. Сайт "Сегодня" в день народження метрополітену розповідає найцікавіше про українських підземках.

Столична підземка

В Україні метро є в трьох містах - Києві, Харкові та Дніпрі, але почалася історія вітчизняного метрополітену саме зі столичної підземки.

До нас метро прийшло тільки в 1960 р, хоча розмови про підземці ходили ще в кінці 19 століття. У квітні 1949 року Міністерство шляхів сполучення видало указ, згідно з яким і був створений Київметробуд. У 1960 р Святошинсько-Броварська (червона) лінія стала першою, зданої в експлуатацію. У 1976 р з'явилася синя гілка, або ж Куренівсько-Червоноармійська лінія. Останню на даний момент Сирецько-Печерську лінію ввели в дію тільки в 1989 р

За 59 років свого існування столична підземка істотно розширилася. Так, починалося все з однієї гілки і п'яти станцій. Зараз існує три гілки і 52 діючі станції. Протяжність ліній становить майже 70 км, хоча починалося все з 5,2 км. У парку на 2017 налічувалося 823 пасажирських вагона.

За 2017 р київська підземка перевезла майже 498,4 млн пасажирів, а найбільш завантаженою традиційно стала червона лінія, пасажиропотік на якій склав понад 208 млн людей. Синя гілка перевезла 172,6 млн пасажирів, а зелена - 117,7 млн.

В принципі, все метро схожі один на одного, але, в той же час, кожен метрополітен оригінальний. Ми розповімо вам про цікаві нововведення, які можна зустріти в українських метрополітенах.

Автоматизація

Київський метрополітен не стоїть на місці і постійно розвивається, впроваджуючи все нові і нові інновації. У 2017 року столична підземка поступово почала відмовлятися від жетонів. на станціях було встановлено більше спеціальних турнікетів, де можна оплачувати проїзд картками, в касах почали продавати тільки по одному жетону в руки. До слова, саме кількість жетонів істотно скоротилося, а незабаром вони зовсім зникнуть з ужитку.

Альтернативним варіантом оплати залишаються все ті ж банківські картки, проїзні і карти метро, ​​які можна купити в касах і поповнювати в автоматах на станціях.

Повністю автоматизованої зробили станцію метро "Кловська". З 2 серпня там перестали працювати каси і більше не продаються жетони. Оплатити проїзд можна за допомогою карт, або ж купити разовий квиток з QR-кодом , Який діє всього протягом 30 хвилин. Автомати, які продають квитки, приймають купюри номіналом 1,2 і 5 грн.

Автоматизація станції працює в тестовому режимі, після закінчення якого буде прийнято рішення - впроваджувати це на всіх станціях, або ж ні.

Інформаційні екрани

Завдяки волонтерам - "агентам змін" в вагонах столичного метрополітену функціонують нові інформаційні екрани. Монітори показують, скільки часу залишилося їхати до станцій, інформують про переходах, міській електричці і т.д.

Підзарядка для телефонів

На станції метро "Золоті ворота" відкрили перший пункт підзарядки мобільних телефонів. Скористатися ним може будь-який пасажир абсолютно безкоштовно. Відзначається, що, якщо це стане затребуваним, подібні пункти з'являться і на інших станціях.

продаж вагонів

8 грудня 2017 р київська підземка вперше продала з аукціону два списаних вагона, початкова ціна лота становила 483 тис грн. У метро заявляють, що готові продовжити таку практику, якщо Київрада надасть дозвіл.

На 2018 р у столичного метрополітену багато планів - зробити більше автоматизованих станцій, провести масштабні ремонти та реконструкції, почати будівництво нових станцій і зробити метро зручнішим для людей з інвалідністю та мам з колясками.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн.

Вартість проїзду в столичній підземці - 5 грн

Харківський метрополітен

Харківська підземка почала свою роботу трохи пізніше столичної, 23 серпня 1975 г. Як і в Києві, тут три гілки: Холодногірсько-Заводська лінія, Салтівська та Олексіївська. Але кількість станцій майже в два рази менше - їх тут всього 30. Загальна протяжність мережі складає 38,45 км. У харківській підземці задіяно 326 вагонів.

На офіційному сайті метрополітену сказано, що щоденний обсяг перевезень становить більше 550 тис. Пасажирів, а близько 40% всіх міських транспортних перевезень належать саме метро. Середній розмір пасажиропотоку в рік становить близько 220 млн осіб.

До слова, харківське метро неодноразово отримувало міжнародні нагороди. Так, тільки в 2016 р підземка отримала нагороду "European Quality Award" від Європейської Бізнес Асамблеї за високий рівень якості та безпеки перевезень. А в липні 2012 р харківське метро було визнано кращим підприємством України

Чистота

Київський метрополітен ніяк не можна назвати брудним, але його харківський колега виглядає просто стерильним, причому навіть в періоди дощової погоди і т.д. За це метро не раз виділяли високопоставлені гості із зарубіжжя.

Електронний квиток

Харків став першим містом, який впровадив в практику систему "Електронний квиток". Так, з грудня 2017 р харків'яни могли розплачуватися за проїзд за допомогою E-ticket в трамваях і тролейбусах. А з 2018 року така функція обіцяє стати доступною і в метро. Щоб оплатити проїзд, потрібно просто прикласти картку до спеціального пристрою в транспорті. Незабаром, в метро планується встановити 250 таких терміналів. Таким чином, метрополітен планує повністю перейти на електронні квитки.

туалети

У харківському метрополітені є туалети, що сприймається як цілком звичайне явище харків'янами і сильно дивує гостей зі столиці. Нещодавно туалет відкрили на станції метро "Університет". Це вже п'ятий санвузол в харківській підземці. Раніше вони з'явилися в переходах між станціями "Історичний музей" і "Радянська", а також "Спортивна" і "Метробудівників ім. Ващенка". Також туалет працює на станції "23 Серпня".

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн.

Вартість проїзду в харківському метро - 4 грн

Дніпровське метро

Дніпровська підземка в Україні наймолодша і маленька, вона з'явилася тільки в 1995 р, а її довжина становить 7,8 км. У Дніпрі працює всього 6 станцій метро і 45 вагонів. До слова, кількість станцій там не змінювалося з часів відкриття.

Тут всього одне депо, де розташований поворотний круг для розвороту вагонів, який ввели в експлуатацію в 2016 р

Пасажиропотік в Дніпрі дуже виділяється на тлі інших українських підземок, за 2016 р там перевезли всього 7448,3 тис. Осіб. У місті часто говорять про те, що метро не витримує конкуренції з наземними видами транспорту, користується ним зовсім невелика кількість людей.

нові станції

До 2020 року в Дніпрі планують додати три станції - Театральну, Центральну, Історичний Музей. Будівництвом займається турецька компанія, контракт з якою уклали тільки в 2016 р Також наголошується, що метро будують по найшвидше технології в Європі. Після зведення нових трьох станцій довжина підземки збільшиться в півтора рази - до 11,1 км.

Час роботи

Через мінімального пасажиропотоку час роботи дніпровського метрополітену відрізняється від часу роботи метро в інших містах України. Дніпровська підземка відкривається о 5:30 і закінчує свою роботу о 23:00.

Фільми

Про дніпровському метро знімали документальні фільми, які можна знайти на офіційному сайті підземки. Так, в 2016 р українське творче об'єднання Fantastic Little Splash створило документальний фільм "Метро".

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн.

Вартість проїзду в дніпровському метрополітені - 2 грн

Донецький метрополітен

Донецький метрополітен повинен був стати четвертим в Україні. Його будівництво почалося в 1993 році, а запуск першої черги планувався на 2005 р Пізніше запуск зрушили на 2011 р, але метро так і не відкрилося. Давалася взнаки брак фінансування, через яку постійно зсувалися терміни.

До листопада 2009 р перша черга (п'ять станцій) була готова всього на 30%. Через два роки Міністерство інфраструктури заявило, що відмовляється від підземного метро в Донецьку, і пообіцяло побудувати наземне, яке повинно було обійтися країні в 5-7 разів дешевше.

Ну, а після того, як на Донбасі розгорнулися бойові дії, питання про метро відпало саме собою. Правда, бойовики так званої "ДНР" в кінці 2014 р говорили про продовження будівництва метро і навіть створили "спеціальну комісію" за оцінкою стану перспектив розвитку місцевої підземки, проте, як і слід було очікувати, розмови незабаром затихли ...

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Чим живе і як розвивається метро в Україні: чотири історії різних міст". інші Новини транспорту дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Спасибі! Повідомлення надіслано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ