Реклама
Реклама
Реклама

Адвокатам можуть дозволити "травмата"

Адвокатам можуть надати дозвіл на носіння травматичної зброї / zbroya.info

Про це на прес-конференції в УНІАН сказав заступник голови Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.

За його словами, про це йдеться в узгодженому Мін'юстом і Національною асоціацією адвокатів України варіанті змін до закону про адвокатуру та адвокатську діяльність.

"Проект планує здійснити ряд поліпшень в області безпеки адвоката, пропонується, в тому числі, надати право адвокатам використовувати і застосовувати спеціальні засоби захисту ... Мова не йде, звичайно, про вогнепальну зброю, по крайней мере після широкого обговорення ми дійшли згоди, що спеціальні засоби для відстрілу гумових куль адвокатам необхідні ", - підкреслив Гвоздій.

Він підкреслив, що в цілому адвокати вимагають гарантій безпеки своєї діяльності. "Гарантії професійної діяльності, вони записані в законі, вони є, але вони лише декларативні, немає в законодавстві механізму їх фактичної реалізації", - підкреслив Гвоздій.

Читайте також У Каліфорнії адвокати будуть давати клятву ввічливості Він наголосив також на необхідності внесення змін до низки профільних нормативних актів, які б дозволили адвокатам здійснювати свою адвокатську діяльність, маючи гарантії своєї безпеки. "Для того, щоб ми могли ефективно захищати людей і себе, нам необхідні інструменти, а не тільки мати можливість бути присутнім в залі суду", - підкреслив він.

Також Гвоздій зазначив, що дуже важливо розширити права адвокатів, надати їм можливість отримувати інформацію в першу чергу від органів державної влади, змінити процедуру отримання повноваження адвоката на ведення справи (отримання ордера замість укладення договору), більш чітко виписати поняття адвокатської таємниці, не дозволяти арешт адвоката і т.д.

Заступник міністра юстиції України Ігор Алексєєв на прес-конференції зазначив, що експерти розробили дійсно якісний документ і найближчим часом він буде підтриманий Кабміном і винесено на розгляд парламенту. При цьому перед внесенням на розгляд ВР Мін'юст планує отримати експертний висновок міжнародних інстанцій, в тому числі Венеціанській комісії.

Читайте також У Києві три десятка невідомих з бітами і в масках побили прокурора Він підкреслив, що потрібні не точкові зміни, а важливо максимально наповнити змістом документ. Зокрема, посилити права адвоката, «але ми повинні в першу чергу говорити, що, наділяючи адвокатів певним обсягом прав і повноважень, ми націлені на те, щоб, реалізуючи ці права, адвокат міг виконати своє основне завдання - забезпечити представництво в суді, забезпечити захист інтересів ». При цьому, за його словами, важливо забезпечити принцип змагальності сторін.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter